Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@ Khmm
SNHO- mislim da treba spomenuti dvostruki vrh 245 sa linijom vrata 185 (retestirana 07.10?) sa targetom u zoni između 115 (vrh 05.06 2009) i 128 ( 38.2% ukupnog rasta)
mogući odbijanac sa popunjenim gapom od zone 150 ( 50% ukupnog rasta) do SMA20(tj) ?
lp

Kolega, simpatični su vam bili ovi targeti na bidu [lol]
A da ih malo preselite na stranu aska ?
Što onda kažu Vaše nišanske sprave [rolleyes] ?

Kolega Khmm ?
[/quote]

– odbijanac se dogodio od zone 150 ( 153,85 ) i ide prema SMA20(tj) i liniji vrata dvostrukog vrha-185
– trenutna blokada na 61.8% ukupnog rasta (174)
– zatvaranjem iznad linije vrata dvostrukog vrha otvara se target 202
– target dvostrukog vrha ostaje na snazi dok se ne poništi
– ukoliko ne dođe do realizacije bilo kojeg targeta (ili vrha/dna kanala), znači da trend gubi zamah i stvaraju se pretpostavke za preokret postojećeg trenda
ps. priložite svoj graf da vidimo vaš pogled na SNHO
lp

Krepat ma ne molat

Nije bilo ništa zlonamjerno…..samo što ako pratite temu SNHO znate da ako je trezor opet krenuo u akciju (što je vrlo lako moguće), kupovat će dok ne skupi ciljanu količinu do kraja godine…..a s obzirom na povlačenje dionica i dr……jasno je da "sky is the limit"….


Nije bilo ništa zlonamjerno…..samo što ako pratite temu SNHO znate da ako je trezor opet krenuo u akciju (što je vrlo lako moguće), kupovat će dok ne skupi ciljanu količinu do kraja godine…..a s obzirom na povlačenje dionica i dr……jasno je da "sky is the limit"….

… žao mi je, ne pratim temu SNHO, samo sam pogledao graf i napisao što vidim (možda nekome pomogne)
… teoretski po TA graf (cijena) sadrži sve relevantne informacije koje treba znati a limit je znanje…
lp

Krepat ma ne molat


INGR :
– zastava sa targetom 24,90 (tjedni SMA20) ??

Zastava, za uočeno i opisano 05.10., spuštena na pola koplja.
Kolega, molim Vas, kakva je sada perspektiva za Ingru?
Uočavate li nešto novo i možete li opisati?

ki bi da bi

INGR ( @Johny ) :
– dan nakon pisanja posta INGR od cca 22 došla do cca 23 (cca 4.5%=> izlaz) sa probojem sLT
– 11.10 gap popunjen (povrat na 22.07-drugi ulaz)
– problemi (lažni proboj=izlaz) nastaju 14. i 15. 10 kada nije prevaziđen prethodni vrh niti probijena sLT RSI-a
– 21.10 probijena upLT RSI-a i cijene, formiran mali dvostruki vrh (T=21) i H&S ili sim.trokut (T=19.7), što sad odrađujemo….
– zaključak : od dana pisanja posta (05.10) do cca 18.10 dvije prilike za ulazak i izlazak (ili barem jedna dobra ;-)) uz jaku disciplinu i poznavanje osnova TA
ps.kako napreduje učenje?
lp

Krepat ma ne molat


INGR ( @Johny ) :
– dan nakon pisanja posta INGR od cca 22 došla do cca 23 (cca 4.5%=> izlaz) sa probojem sLT
– 11.10 gap popunjen (povrat na 22.07-drugi ulaz)
– problemi (lažni proboj=izlaz) nastaju 14. i 15. 10 kada nije prevaziđen prethodni vrh niti probijena sLT RSI-a
– 21.10 probijena upLT RSI-a i cijene, formiran mali dvostruki vrh (T=21) i H&S ili sim.trokut (T=19.7), što sad odrađujemo….
– zaključak : od dana pisanja posta (05.10) do cca 18.10 dvije prilike za ulazak i izlazak (ili barem jedna dobra ;-)) uz jaku disciplinu i poznavanje osnova TA
ps.kako napreduje učenje?
lp

Dakle, kako mogu primjetiti, uočeno i opisano, tj. "analiza" je bila odlična, ali target nije ostvaren.
Operacija uspjela, pacijent umro.
Kako određujete dobre prilike za ulaz i izlaz. Napamet? Bez analize?
Ravnate se po analizama kolega koje imaju uspjeha u određivanju targeta?

ki bi da bi

HT . Čini mi se vrlo interesantno. [tongue]
Crobex. Ništa novo. [undecid]

Idući tjedan će bit pokreta.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

hoce li nasdaq formirati obrnuti hedenšolders i odletit na 3500-4000 bodova..
procijenite sami

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

nasdaq je vrlo vrlo bulovski nastrojen
Probio dvije glavne dugorocne padajuce trend linije iz 2001 god
Nije probio dno iz velike korekcije 2002.god
Hedenšolders izgledan u bikovsku korist…
Ako nas malo posluži sreca, mogo bi taj nasdaq na jedno 3,5-4 soma kroz godinu-dve

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Svakako – barem index sp 500 bi mogao sa malo srece za dan – dva preko 1200 bodova.

P.S. Tigrus kako FAZ????

zanimljiva svijeća je nastala danas u amera …

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


zanimljiva svijeća je nastala danas u amera …

Da, da…podsjeća nas na nešto, jel tako? Bit će zanimljivo sutra.

Hi hi, ho ho…..

Tko umre u jesen za njega nema zime

New Report

Close