Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



svi koji trguju u americi…pa trenutni pušing na dolaru je 15 % u mjesec i po-dva..

Jeste, ali mislim kako krece novi dugorocni UP trend za $.
A di bi znacio pad i zlata i srebra.
VIdjet cemo.
[/quote]

potpisujem…
danas je USD/CHF a ne[to manje i USD/JPY up….ma across the board je dolar UP..strongly…shorts moraju van…



svi koji trguju u americi…pa trenutni pušing na dolaru je 15 % u mjesec i po-dva..

Da budemo precizni u 3 mjeseca ca. USD index oko 13% u minusu.
lp onima koji trguju u USA.
[/quote]

Ljudi, ne budite smiješni. Nikad niste čuli za UDN naprimjer? [lol]

Kome se nije dalo trgovat, a želio je parkirat lovu i "fiksirat" vrijednost, taj nikakvih 13% nije pao
jer UDN savršeno inverzno korelira sa USD indexom, što vam fiksira vrijednost u kunama praktično 100% točno.

Vi kao da ste sa kruške pali pa niste nikad čuli da postoje bear etfovi na US Dollar [lol]
A tko je htio trgovat mogao je zaradit tih 13% ili više. Tko god je 30% portfelja stavio u long na
bilo koji 3x indeks efektivno se zaštitio od pada dolara u potpunosti … itd itd..

A i nisu svi ušli u dollar kad je index bio na 89. Ima onih koji su ulazili u dollar i niže [lol]
Tako da nekima nije ni bilo potrebe previše se štiti, pogotovo ako dollar sad kreće u uptrend.

Ma svašta.
[lol]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Speaking at a meeting in California on Monday, Tim Geithner, Treasury secretary, denied that the US was trying to devalue the dollar to boost its economy.

Evo skoro sam povjerovao u ovu priču. [lol] [lol]




Iznad 100 SMA smo i to je dobro, ali hitno se moramo vratiti u ovaj kanal.
Ova mala skrivena bikovska divergencija na stohasticu bi morala pomoći.

može jedan graf za atpl…sa SMA….tnx
[/quote]

Odeš lijepo tu: http://www.teletrader.com/_markets/security_detail.asp?SymbolName=tts-13907577&minisite= i klikneš na ovaj mali kvadratić gore u kantunu što piše JT. I onda samo upišeš ticker koji oćeš i sa strane odabireš koje oćeš indikatore. 😉
[/quote]

mislio sam sa tvojim komentarom na graf…..




Ili ne moramo.. Potpora drži.. Kanal malo modificiran, al’ zasad šljaka..
[/quote]

NHF, ali za usporedbu u prilogu i kanal bez prilagodbe:

Remi Gaillard

Crobex kanali – ovaj rastući kanal izgleda nije više u igri


__,

Znaći da idemo up.
Što razmišljate tučite po asku,uskoro će biti skuplje.
A što čekaju burek investitori.Nisko na BIDU.Nećete dočekati toliko nisko.Vrijeme je za šoping.
Sva zadnja makroekonomska predviđanja su bolja od očekivanja.Naravno osim na ovom forumu
jer se većina nije ukrcala i druka za pad.

[lol] [lol]
drukanje punom parom, sve ovčice treba ugurati u tor
kako mi se vidi, šišanje uskoro kreće
[/quote]

tako se drukalo prošli misec
a možda još nije ispa iz kanala? [lol]

Crobex naceo SMA50

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Nego kad će jdpl više na 105….. [lol]

molim samo eksperte…..tigrus i split su rekli svoje…. [lol]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Evo što se tiče dollara.

Na unaprijed projiciranoj trend liniji od prije tjedan dva, događa se situacija da dollar pronalazi potporu. Sad mu poželimo sretan put, a ako taj pokušaj tu razbiju između 78-81 onda bi stvarno mogao otvorit žešći i duži downtrend.

Obratno,
probojem preko 80-81 mislim da bi se stvorio signal za početak bull marketa u dollaru. Čini mi se da će sa ovih razina definitivno pokušaj biti. A da li će uspjeti. To je upitno. I mislim da to nitko trenutno ne može znati. (osim možda Flying Bena Bernankea [lol] )

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Jeli JDPL ispao iz kanala ili?????????? [lol]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

A što se tiče Crobeksa.

Evo razvoja mog viđenja kroz vrijeme i slika trenutne situacije.
Već par dana smo "ispali" iz up-trenda koji je definiran kroz 7-8-9 mj.
Po meni dovoljno dobar razlog za NEimanje dionica od trenutka proboja trend linije.

Dapače naravno da se čitava stvar može vratiti gore u uptrend, ali po meni dok je cijena ispod aktualne trend linije, odnosno također dok je ispod nekih "razumno" dugačkih pomičnih presjeka
tipa Exp 50 i Exp 100, čini mi se logičnim da nema smisla sudjelovat u tržištu. Pogotovo što je jednosmjerno tržište jel.

Toliko.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

New Report

Close