Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



FAZ – 13,06
Jedan graf, jedna analiza, 5 pogodaka [cool]

Ovo je primjer kako ne treba raditi i to treba mlađim kolegama dati do znanja da ne bi ulazili u ovakve kladionice, a naročito se ne bi trebali ovim hvaliti jer pokazujete da ne vladate osnovama ulaganja. Uložiti 120 000$ za profit od nekoh 50 centa po dionici ili oko 5000$ ukupno znači da onaj tko to radi na zna ništa o money managmentu i da će ovim stilom brzo doći do velikih gubitaka.Risk to reward ne bi trebao nikad pasti ispod 1:1 a uglavnom je oko 1:2, a u ovom slučaju imamo risk to reward negativan ili čak oko 1:0,5 i manje jer je riskirao 1-1,2 $ po dionici da bi zaradio 50 centi ili manje. Kladionica je ovaj puta upalila ali svaka kladionica neki puta upali. Puno više puta ne upali
[/quote]

molim za pojsanjenje kako je to kolega riskirao 1-1,2$ da bi zaradio 0.50 centa.


…. a naročito se ne bi trebali ovim hvaliti jer pokazujete da ne vladate osnovama ulaganja. Uložiti 120 000$ za profit od nekoh 50 centa po dionici ili oko 5000$ ukupno znači da onaj tko to radi na zna ništa o money managmentu i da će ovim stilom brzo doći do velikih gubitaka.
Risk to reward ne bi trebao nikad pasti ispod 1:1 a uglavnom je oko 1:2, a u ovom slučaju imamo risk to reward negativan ili čak oko 1:0,5 i manje jer je riskirao 1-1,2 $ po dionici da bi zaradio 50 centi ili manje. Kladionica je ovaj puta upalila ali svaka kladionica neki puta upali. Puno više puta ne upali

Drugim riječima, trebao sam uložiti manje, i čekati da FAZ naraste na 36usd (1:2) ili barem na 24 (1:1).
Hvala na savjetu.
Poslušati ću te i danas kupiti HT i ATPL.
Izlaz HT dio na 499kn, a dio na 750kn.
ATPL izlaz na 1600 i 2400.
Građevinari mi se trenutno čine malo prerizični za ovakav MM.

Frankly my dear, I don't give a damn!


Mozda nije suvislo, ali je logicno.

prejako. [lol]

Molim nekoga da izbaci analizu JDPL……ja nakrcan do zuba……ali i čekam onih 105 koliko su predvidili tigrus i split 009…….

lp

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA


Molim nekoga da izbaci analizu JDPL……ja nakrcan do zuba……ali i čekam onih 105 koliko su predvidili tigrus i split 009…….

lp

samo polako kolega,

uz pjemu cemo gledati pad JDPL na 105kn…

ja isto molim analizu za JDPL…
ali molim samo prave strucnjake da crtaju.

[kolega tigrus ili netko drugi kakvo vam je viđenje đure i tiska ako može koji graf men nije jasno priznam, hvala može i na pm

quote=tigrus]


Molim nekoga da izbaci analizu JDPL……ja nakrcan do zuba……ali i čekam onih 105 koliko su predvidili tigrus i split 009…….

lp

samo polako kolega,

uz pjemu cemo gledati pad JDPL na 105kn…

ja isto molim analizu za JDPL…
ali molim samo prave strucnjake da crtaju.
[/quote]

pepe7

Iznad 100 SMA smo i to je dobro, ali hitno se moramo vratiti u ovaj kanal.
Ova mala skrivena bikovska divergencija na stohasticu bi morala pomoći.


Iznad 100 SMA smo i to je dobro, ali hitno se moramo vratiti u ovaj kanal.
Ova mala skrivena bikovska divergencija na stohasticu bi morala pomoći.

Kolega pa barem ste vi pametni, pa gdje su nam driveri za proći 1930 [yawn]

ima li ovdje naprednije nešto od Limuna? za TA?


Iznad 100 SMA smo i to je dobro, ali hitno se moramo vratiti u ovaj kanal.
Ova mala skrivena bikovska divergencija na stohasticu bi morala pomoći.

može jedan graf za atpl…sa SMA….tnx


FAZ – 13,06

Mislim da FAZ sada radi val2 … ulazim na 12.20-12.30 ako padne… također ako sam u pravu ocekujem ga na 16.20-16.50$ gdje ima veliki gap.
FAZ je u zadnjih 4 mjeseca popunio SVE svoje gapove ( graf 60D, 2h ).



Iznad 100 SMA smo i to je dobro, ali hitno se moramo vratiti u ovaj kanal.
Ova mala skrivena bikovska divergencija na stohasticu bi morala pomoći.

Kolega pa barem ste vi pametni, pa gdje su nam driveri za proći 1930 [yawn]
[/quote]

Ja samo dajem jedan tehnički pogled, ništa drugo. [wink]

New Report

Close