Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

N.A.S.D.A.Q!
B.L.O.W. O.U.T!


N.A.S.D.A.Q!
B.L.O.W. O.U.T!

James, care, pazi kako voziš!
Istina, lijepo se iskorigirao nasdaq [rolleyes]

Evo ti stotka. [thumbsup]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb




Bit ce placa ali kod onih koji trguju kod amera ako na vrijeme ne pobjegnu iz dolara

Dajte argumentirajte molim lijepo. Nešto suvislo i konkretno molim.
Hvala.
[/quote]
Mozda nije suvislo i konkretno ali je logicno.
Koliko mislite da moze izdrzat ekonomija i gospodarstvo s tolikim deficitom?
Koliko vrijedi trgovanje u dolarima i rast indexa ako dolaar pada, kakva je zarada?
Jaki dolar – mala konkurentnost americkog proizvoda na trzistu.
[/quote]

Pa nije baš ni logično.

a) Baš radi toga što deficit mora ić dolje, doći će do kontrakcije tandema money+credit, što čini monetarnu bazu u US, do recesije. Ili default. Svi scenariji vode prema drastično aprecijaciji dollara. Naravno uz pretpostavku da se taj "manjak" ne naprinta. Evo iskopao sam na youtubu clip koji bi bio za taj argument solidan. http://www.youtube.com/watch?v=-qiIIesdGUg

b) Posljedično tome, ako dollar poraste i više će "vrijediti" trgovanje indexima.
Iako je taj argument sam po sebi potpuni non-sens i više sam ovo naveo ironično. Dollar je oslabio u 2009 sa 90-75 dakle drastično manje nego što je SP500 dobio (666-1220).
Tako da se trgovanje opet itekako isplati. S time da ne spominjemo trgovanje indeksima uz polugu. Plus da ne spominjemo Različite načine heđiranja koji su investitorima dostupni itd itd.

Osim ako ne mislite da će dollar oslabiti 50% u narednih godinu dana, i da indeksi neće to kompenzirat.

c) Ovo što se tiče konkurentnosti. Tipični kako bi ameri rekli "fallacy". Kao niži dolar – pogoduje izvoznicima. Ok. Generalno to stoji. Al kamo treba ić dollar da se slomi kičma kinezima koji su vezali svoju valutu za dollar ? Inače je rastuća valuta generalno vrlo pozitivna za državu, osim za izvoznike, al amerika i nije baš neki izvoznik, jelda? Nit joj je to veći dio gospodarstva. Mislim da je ova sumacija od Hendrya povoljna kao suplement na moj argument. Dok kina uz aprecijaciju svoje valute ima vrlo velik problem. http://www.youtube.com/watch?v=vIDySzSed7g

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Umejesto riječi ja ću dodati tehnički vidik gledanja EUR u odnosu na USD.

Gledajući USD spot, donji target od 76,57 definitivno je postignut. To znači, da je donji target bio 1,41.. EUR/USD, što daje prema prloženom dogoročnom grafu šansu za preokret trenda prema 1,1 EUR/USD.

Ako taj scenario nije ostvariv ide prema prema očekivanju velike večine blogera prema 1,4350 EUR/USD, što daje šansu za rast američkih indexa (primjerice sp 500 prema 1200+++). Ajd vidjet ćemo.
[undecid]


Umejesto riječi ja ću dodati tehnički vidik gledanja EUR u odnosu na USD.

Gledajući USD spot, donji target od 76,57 definitivno je postignut. To znači, da je donji target bio 1,41.. EUR/USD, što daje prema prloženom dogoročnom grafu šansu za preokret trenda prema 1,1 EUR/USD.

Ako taj scenario nije ostvariv ide prema prema očekivanju velike večine blogera prema 1,4350 EUR/USD, što daje šansu za rast američkih indexa (primjerice sp 500 prema 1200+++). Ajd vidjet ćemo.
[undecid]

Velika većina blogera ne očekuje da bi to moglo i na višu razinu od 1,60 EUR/USD. [lol]

Moje procjene kažu da ćemo imat vrhunac tržišta 20.10.2010 a nakon toga pad. Sve se savršeno poklapa:
20.10 2010 je točno 180 dana od prethodnog vrha( iz travnja mjeseca) a poznato je da tržišta svakih 180 dana imaju tendenciju promjene smjera.
Rsi je visoko, macd je visoko, indexi imaju veliki otpor na razinama iz april vrha, vix je nisko, jako nisko. Trebalo bi doć do promjene trenda .

Evo što kaže excel

26.4.2010 do 18.10.2010 – 175 dana
6.3.2009 do 26.4.2010 – 416 dana

Daj izbroji dane trgovanja. Mislim, da je to puno relevantnije.

Neznan zašto povezuješ 6.3.2009 i 26.4.2010, to nema veze.
Inače gleda se 180 kalendarskih dana, a ne trgovinskih.

6.3.2009 završila je velika korecija i započeo up trend, koji je trajao do 26.4.2010. Stavi tvoj graf na duže razdoblje.

A ko kaže da je kraj trenda 26.4.2010. Realno gledajući tržište je uvjek u up trendu, pogledaj graf DJI ili SPX od početka svog postanka.
Inače svakih 180 kalendarskih dana može doć (ali ne mora) do preokreta trenda od istaknutog vrha ili dna na nekon grafu. 6.3.2009 je istaknuto dno i od njega možemo brojat 180 u ovom slućaju ta medoda nije uspješna jer bi falili 12 dana.


Neznan zašto povezuješ 6.3.2009 i 26.4.2010, to nema veze.
Inače gleda se 180 kalendarskih dana, a ne trgovinskih.

tako je gospodin GANN gleda kalendarske dane, inače tržište ima tendenciju preokreta svakih 30, 60, [90], 120, 150, [180], 210, 240, [270], 330 i 360 dana.


FAZ – 13,06
Jedan graf, jedna analiza, 5 pogodaka [cool]

Ovo je primjer kako ne treba raditi i to treba mlađim kolegama dati do znanja da ne bi ulazili u ovakve kladionice, a naročito se ne bi trebali ovim hvaliti jer pokazujete da ne vladate osnovama ulaganja. Uložiti 120 000$ za profit od nekoh 50 centa po dionici ili oko 5000$ ukupno znači da onaj tko to radi na zna ništa o money managmentu i da će ovim stilom brzo doći do velikih gubitaka.Risk to reward ne bi trebao nikad pasti ispod 1:1 a uglavnom je oko 1:2, a u ovom slučaju imamo risk to reward negativan ili čak oko 1:0,5 i manje jer je riskirao 1-1,2 $ po dionici da bi zaradio 50 centi ili manje. Kladionica je ovaj puta upalila ali svaka kladionica neki puta upali. Puno više puta ne upali

New Report

Close