Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

H&S se obično formira 2 do 3 mjeseca …

ispod toga se ne isplati gledati jer nisu pouzdani ….

I love the Smell of Profits in the Morning

Ma reći ću vam istinu. Ja tek učim neko vrijeme o TA. Ali ovo dno koje je bilo ne liči na glavu, pa to svi vidite. Rame u prilogu 2 je preblizu glavi (vremnski). Rame koje je znatno više vremnski bi odgovaralo ali je previsoko (okreni i reci prenisko) u odnosu na glavu. Dakle ovo je formiranje tek prvog vrha. A mogu biti dva ili tri. Dakle?

I još nisam rekla; da se ovi veliki igraju s nama tako da doslovno crtaju idealnu presliku lijeve strane. A to ne ide baš tako. Mogu nacrtati idealan graf jedino ako će sebi kasnije prodavati.

Što se mene tiče može još up, a može i dole, ali mi se čini da su neke dionice u fazi pretjerivanja (faza A3) i da idemo prema fazi B1. Pratim tehničke analize, ali se puno ne razumijem u njih, mada vidim da većina koja se bavi time dobro predviđa. Onako odokativno mogli bi još malko gore, a onda dole. Ipak se bliže izbori u srbiji. Možda ništa važno, ali za tržište možda bude.
Pozdrav vladu, geronimu i ostalima na trudu[sealed]


fisherman: ” mise99: ” ernest: ” GERONIMO: ” Za vlada ” Meni ovo izgleda kao obrnuti H&S, ako sam u pravu idemo do cca. 4200 . [cool] ” I meni izgleda, ali idemo na 3400. ” nadam se da ipak niste izučili analizu u potpunosti, te da griješite[undecid] ” A tebi kao pomaže TA prilikom kupnje. U ovim vremenima TA možeš okačiti mačku o rep. Obrazloži rast do 4200 bodova?

Dragi moj Barone ja nisam ni napisao da ide na 4200 već sam samo citirao GERONIMA i dodao kolegici mise99 da se nadam da nije u pravu glede 3400. Dakako da bi me 4200 više radovao[smiley].
Inače u TA se ne razumijem previše pa samo pratim što drugi pišu, ono što sam zaključim zadržavam za sebe, da me ne popljuju na forumu.
Moram se složiti da ipak trend ovisi o raspoloženju i vremenu više nego o teoriji. Međutim ako ulažete na duže od 6 mjeseci, i ako poznate poduzeća u čije dionice ulažete, mislim da ne možete pogriješiti. Meni taj princip odgovara više nego daytrade.
Što se vas tiče, očito da Vam više odgovara pad jer ste valjda u kešu[undecid]

KONČAR - tradicija, znanje, odgovornost

pokušam kombinirati TA i EWT…

TA daje veći značaj zaključnoj cijeni/vrijednosti indeksa nego onima tijekom dana.
ewt,pak, naglašava važnost svih cijena/vrijednosti indeksa tijekom dana.

stoga prilažem jedan pokušaj ewt analize grobija sa zaključnim vrijednostima istog.
pretpostavka je da je korekcija počela nakon dostizanja max. vrijednosti (zaključne) od ca 5400.

prema ovoj mix analizi, grobi na razini od ca 3800 bi mogao krenuti prema dole, nakon dostizanja plavog vrha 4.
plavi vrh 4. ne mora se nužno formirati za par dana- postoji mogućnost formiranja složenije korekcije u 4., “plavom” koraku.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Slika kad je otvorim nije potpuna. Ne vidim 4. “plavi” korak i vrh te 5 val. Dno petog vala je na?

Malo trendovske analize. Prema ovome izgleda da smo debelo probili glavnu liniju trenda i stigli do sljedeće stepenice. Ako se od ovoga odbijemo natrag i potom probijemo, to bi bio jak signal promjene trenda. Još je povoljnije ako nastane gap i taj prag jednostavno preskočimo.
Kolega Vlad1111, iako nerado primjenjujem ewt na naše tržište, gledajući Vašu analizu, ovaj 4. val (plavi podval) mi se nikako ne uklapa, već sve upućuje na to da je završetkom Vaše crvene linije završio i 5. val. To govorim iz više razloga: Vaš plavi 4. val je prejak u odnosu na vrlo konkretni 3. val, previše sigurno svojim vrhom probija klin koji se formira u dotičnom ciklusu i završetak plavog 3. vala probija ga od ispod, a dok bismo taj podval br. 3 shvatili kao 5. val (podval samog klina), to probijanje tada označava snažan zaokret i uostalom, ne manje bitno, na dnu se pojavio izraziti i jaki “pike” na traci volumena na tom mjestu. Dakle, strogo eliotovski gledano, vaš plavi 4. val bi mogao ustvari biti prvi impulsni val novog trenda (?!).
Napominjem da ove analize treba uzimati s rezervom radi specifične “psihologije” našeg tržišta.


pokušam kombinirati TA i EWT…

TA daje veći značaj zaključnoj cijeni/vrijednosti indeksa nego onima tijekom dana.
ewt,pak, naglašava važnost svih cijena/vrijednosti indeksa tijekom dana.

stoga prilažem jedan pokušaj ewt analize grobija sa zaključnim vrijednostima istog.
pretpostavka je da je korekcija počela nakon dostizanja max. vrijednosti (zaključne) od ca 5400.

prema ovoj mix analizi, grobi na razini od ca 3800 bi mogao krenuti prema dole, nakon dostizanja plavog vrha 4.
plavi vrh 4. ne mora se nužno formirati za par dana- postoji mogućnost formiranja složenije korekcije u 4., “plavom” koraku.


Mislim da je 5 vrh bio ono poslije ATH crobexa..


Slika kad je otvorim nije potpuna. Ne vidim 4. “plavi” korak i vrh te 5 val. Dno petog vala je na?

Taj se problem i meni javlja kad otvaram na laptopu od vlada slike.. Zna tko kako da to sredimo? Na stolnom kompu s 21 monitorom nemam taj problem..


Ne vidim 4. “plavi” korak i vrh te 5 val. Dno petog vala je na? ” Taj se problem i meni javlja kad otvaram na laptopu od vlada slike.. Zna tko kako da to sredimo?

Spremiš sliku u svoj komp i onda otvoriš.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Baron: ” fisherman: ” mise99: ” ernest: ” GERONIMO: ” Za vlada ” Meni ovo izgleda kao obrnuti H&S, ako sam u pravu idemo do cca. 4200 . [cool] ” I meni izgleda, ali idemo na 3400. ” nadam se da ipak niste izučili analizu u potpunosti, te da griješite[undecid] ” A tebi kao pomaže TA prilikom kupnje. U ovim vremenima TA možeš okačiti mačku o rep. Obrazloži rast do 4200 bodova? ” Dragi moj Barone ja nisam ni napisao da ide na 4200 već sam samo citirao GERONIMA i dodao kolegici mise99 da se nadam da nije u pravu glede 3400. Dakako da bi me 4200 više radovao[smiley]. Inače u TA se ne razumijem previše pa samo pratim što drugi pišu, ono što sam zaključim zadržavam za sebe, da me ne popljuju na forumu. Moram se složiti da ipak trend ovisi o raspoloženju i vremenu više nego o teoriji. Međutim ako ulažete na duže od 6 mjeseci, i ako poznate poduzeća u čije dionice ulažete, mislim da ne možete pogriješiti. Meni taj princip odgovara više nego daytrade. Što se vas tiče, očito da Vam više odgovara pad jer ste valjda u kešu[undecid]

Nemoj se bojati, ovome rastu će doći kraj kad se budeš najmanje nadao.
Kada bi Crobex rasao do 4200 (ne znam od kuda je razina odabrana), onda bi taj rast bio
31% u jednom mahu. Sada smo na 18% rasta u 2 tjedna od kad je se počeo Crobex pumpati.
I to bi onda izgledalo ovako. Živi SF. Opasnost od promjene trenda je jako velika. Oprez.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

New Report

Close