Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ernest: ” GERONIMO: ” Za vlada ” Meni ovo izgleda kao obrnuti H&S, ako sam u pravu idemo do cca. 4200 . [cool] ” I meni izgleda, ali idemo na 3400.

Zaključak donesen temeljem čega? Ako već stavljaš svoju prognozu kretanja na forum, daj neko objašnjenje. Dovršeni H & S i pad do 3.400?


ernest: ” GERONIMO: ” Za vlada ” Meni ovo izgleda kao obrnuti H&S, ako sam u pravu idemo do cca. 4200 . [cool] ” I meni izgleda, ali idemo na 3400.

Ne baš toliko, ali planiram do 3300. Možda pretjerujem, šala mala.[lol]


ernest: ” GERONIMO: ” Za vlada ” Meni ovo izgleda kao obrnuti H&S, ako sam u pravu idemo do cca. 4200 . [cool] ” I meni izgleda, ali idemo na 3400.

nadam se da ipak niste izučili analizu u potpunosti, te da griješite[undecid]

KONČAR - tradicija, znanje, odgovornost


bpyxfosa: ” [color=black][/color] Da li to znaci da je mise ostao u cash-r-a ? ” Da.

bolje da si otisla u FA,
isplatilo bi ti se….

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


mise99: ” bpyxfosa: ” [color=black][/color] Da li to znaci da je mise ostao u cash-r-a ? ” Da. ” bolje da si otisla u FA, isplatilo bi ti se….

Ja sam sada u kešu. Ali ne razumijem……. ovo otišla u FA.

ernest:

GERONIMO: ” Za vlada ” Meni ovo izgleda kao obrnuti H&S, ako sam u pravu idemo do cca. 4200 . [cool]

I meni izgleda, ali idemo na 3400.


Hm, koliko god se trudio naći završenu obrnutu H&S formaciju, ja je u ovako kratkom vremenskom uzorku ne vidim. Graf kolege Geronima obuhvaća upravo kraći vremenski interval, pa na prvi pogled upućuje na navedeno, ali na duži vremenski period gubi oblik. Uostalom, navodno desno rame je prilično neuvjerljivo, čak poduplano. Dosad je H&S prilično vjerno pratio fibu (čak i u vremenskim zonama) i da bi mogli govoriti o respondirajućem obrnutom H&S-u na 38.2, nedostaje lijevo rame (crvene strelice u Prilogu br.1). Jedino gdje sam uočio moguće stvaranje takvog oblika je Prilog br.2, urađen na manjem vremenskom intervalu, no u tom slučaju moramo odraditi kompletno desno rame. Međutim, tu mi se “head” čini previše šiljat i uzlazni gap otprije par dana sugerira ispitivanje razine između 3700 i 3900. Ipak, uvijek ostaje mogućnost zarona i to ne smijemo isključiti.
Gledajući tamo negdje od razine 4200 (Prilog3), tu bi već mogli uvjetno govoriti o formiranju obrnutog H&S-u i to bi bilo vrlo povoljno, jer se ne bismo trebali bitnije zaustavljati do iste razine, ali tu opet moramo odraditi kompletno desno rame nakon toga. Previše nepoznanica, pa je obrnuti H&S prilično “maglovit”.


vipy: ” mise99: ” bpyxfosa: ” [color=black][/color] Da li to znaci da je mise ostao u cash-r-a ? ” Da. ” bolje da si otisla u FA, isplatilo bi ti se…. ” Ja sam sada u kešu. Ali ne razumijem……. ovo otišla u FA.

pa valjda da si uložila u fundamentalno podcijenjene


mise99: ” ernest: ” GERONIMO: ” Za vlada ” Meni ovo izgleda kao obrnuti H&S, ako sam u pravu idemo do cca. 4200 . [cool] ” I meni izgleda, ali idemo na 3400. ” nadam se da ipak niste izučili analizu u potpunosti, te da griješite[undecid]

A tebi kao pomaže TA prilikom kupnje. U ovim vremenima TA možeš okačiti mačku o rep.
Obrazloži rast do 4200 bodova?

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Ispričavam se, najdonja Fibonaccijeva linija u 1. i 3. prilogu (ne računajući nultu) je malo neprecizno ucrtana, pogreška iznosi cca 17-tak bodova, odnosno 0,8%. Međutim, poanta ostaje ista.

quote=gringo]
mise99: ” ernest: ” GERONIMO: ” Za vlada ” Meni ovo izgleda kao obrnuti H&S, ako sam u pravu idemo do cca. 4200 . [cool] ” I meni izgleda, ali idemo na 3400. ” Hm, koliko god se trudio naći završenu obrnutu H&S formaciju, ja je u ovako kratkom vremenskom uzorku ne vidim. Graf kolege Geronima obuhvaća upravo kraći vremenski interval, pa na prvi pogled upućuje na navedeno, ali na duži vremenski period gubi oblik. Uostalom, navodno desno rame je prilično neuvjerljivo, čak poduplano. Dosad je H&S prilično vjerno pratio fibu (čak i u vremenskim zonama) i da bi mogli govoriti o respondirajućem obrnutom H&S-u na 38.2, nedostaje lijevo rame (crvene strelice u Prilogu br.1). Jedino gdje sam uočio moguće stvaranje takvog oblika je Prilog br.2, urađen na manjem vremenskom intervalu, no u tom slučaju moramo odraditi kompletno desno rame. Međutim, tu mi se “head” čini previše šiljat i uzlazni gap otprije par dana sugerira ispitivanje razine između 3700 i 3900. Ipak, uvijek ostaje mogućnost zarona i to ne smijemo isključiti. Gledajući tamo negdje od razine 4200 (Prilog3), tu bi već mogli uvjetno govoriti o formiranju obrnutog H&S-u i to bi bilo vrlo povoljno, jer se ne bismo trebali bitnije zaustavljati do iste razine, ali tu opet moramo odraditi kompletno desno rame nakon toga. Previše nepoznanica, pa je obrnuti H&S prilično “maglovit”.
[/quote]

I meni se H & S obraza na poglavičinom grafu čini neuvjerljivim (ako gledamo isto – linija vrata 3.700).

Već sam pisao da po meni, što ne mora biti točno, odrađujemo H & S obrazac. Pri tom sam mislio na razvoj u tvom prilogu 2, iako se potajno nadam mogućnosti iz priloga 3.

Mise 99 u ovim varijantama pad od 3.400 – 3-300 nije realan. A ako si vidjela odrađeni H & S, objasni pad do te razine.


I meni se H &S obraza na poglavičinom grafu čini neuvjerljivim (ako gledamo isto – linija vrata 3.700).
[/quote]

Da, linija vrata bi bila na 3700.
Moguće da je nategnuto, head je prešiljast, vramenski period kratak, ali na grafu (post 1654) tako izgleda.
[smiley]


A tebi kao pomaže TA prilikom kupnje.

Da [wink]

New Report

Close