Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Nosorog
Mega LoL [lol]

Prvi Postovi : a) 4. svibnja b) 5. svibnja c) 6. svibnja

Što sadrže ti postovi?
Sadrže informacije : "nemojte paničariti, oko 2100-2130 treba se naći potpora, ukoliko se ne nađe, onda imamo veću promjenu trenda to jest idemo u bear". Također navodim da netreba panično prodavati jer se ionako mora nešto odbiti malo prije nego krene u bear.

Točnije 5.5 navodim precizno "još dan dva padanja pa ćemo imat odbijanje". I šta se desilo? 7.5. to jest dva dana poslije imamo dosta jak odbijanac. I nakon toga gibanje po horizontali 3-4 dana oko 2100. Čudno [lol] Zato prilažem sliku1, pa da kolega nosorog može vidjeti šta se desilo [lol]

Drugo : vezano uz post od 24.svibnja

Dakle tu napišem : " crobeks je sad već spreman za novi pokušaj"
Dakle 1 dan prije odbijanca crobeksa sa razine 1932 na 2013, odnosno približno nekih 5%, ja navedem da bi ovdje trebali odbit. I kolegi je to smiješno? [tongue]

S time da nisam zazivao konačno dno, već da će se tu desit pokušaj. To je bilo za one koji
žele zatrejdat na par dana. Prilažem sliku 2, tako da se može vidjet apsurdnost nosorogove logike,
odnosno da se može vidjet apsolutna razina preciznosti moje procjene iz 24.5.

Treće : vezano uz postove 1 i 6 srpnja

Dakle neposredno pred konačno dno, ja počnem zazivati dno i pišem "ovdje treba početi kupovati, ali oprezno i paketno" zatim "rast je sa ovih razina vrlo izgledan".
Šta još pišem ? … " definitivno je cijena našla potporu i zaustavljen je pad"
Prilažem i sliku 3. [lol]

Dakle ovo na što se referencirao gospodin Noso rog, je apsurdno.
Volio bi vidjeti koje su to projekcije gospodina Noso roga bile točne. I u kojoj mjeri.


@lanica

Valjda ćemo se složiti da svatko griješi.
Ja nisam nigdje napisao da sam ja gospon nepogrešivi sveznajući.
Ako sam negdje napisao da sam nepogrešiv, volio bi da mi se to pokaže.
Štoviše, ja sam zadovljan kad pogodim i to napišem, ali također kada pogriješim onda priznam.

Dakle ja sam recimo na ingri pogriješio, ne jednom već dva puta.
I to čak ne bi rekao da je greška bila mala. Čak su bile dosta velike greške.
Srećom koristim uski stop loss [lol]

Ali evo što sam napisao nakon tih grešaka 26.svibnja :

"Ova dionica zorno pokazuje da se čovjek kod individualnih dionica puno manje može oslanjati na tehničku analizu, a na hrvatskom tržištu ustvari čak i vrlo slabo. Zašto se ingra ponaša kao da joj ovo nije dno, ja sam zbunjen. Više ne znam šta bi mislio".

Ovime efektivno priznajem da me je ingra, recimo to tako "porazila" i "zbunila".

A koje su vaše analize "lanice" ?
[lol]


@ing

Ne postoji bodovanje do 150, jer bi onda ovakvi kao Vi, davali 150 potpuno neosnovano.
Vi koji ni ne čitate šta u postovima piše, niti pogledate na graf da vidite kolika je točnost tih predviđanja. Zato sam vam priložio sliku1, sliku2, sliku3.

Za vas koji vrlo površno čitate i pratite forum, treba kompletno ukinuti bodovanje
[lol]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Evo da se malo prisjetimo što sam pisao prije 3-4 tjedna za atgr

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Khmm@ vidi ocjene ,bulish samo stotke , cim stavis bearish ,,odmah te iskolče ,,,
setiment je jasan… vecina nakrcana [lol] [lol] [lol]

Jelda … [tongue], dobra opservacija. Svi glasaju i pišu prema emocijama i
svom osobnom postotku u dionicama. [lol]

Ja nemam ništa u crobeksu, al sam svejedno bulliš. [smiley]


@Delux

Primjer kako se radi projekcija, provedba je ovo što je upravo objavio Delux.
Čovjek je na vrijeme vrlo precizno izložio da će ATgr odradit. Svaka čast Delux.

Samo da sad ne izađe neki Nosorog i sve ne izvrne naopačke

[lol]

Obey Ferengi Rules of Acquisition


@Nosor(nula)g

pa cijeli rast je i započeo jednim malim prdcem kojeg su rijetki osjetili.. tako će doći i pad..
tako to ide.. prdac po prdac..

Dakako, što vjerojatno znači da reagiraš na svaki taj prdac. Ja na tim velikim pokretima crobexa nemogu niti proviziju pokriti.
Pretpostavljam da će za par dana osvanuti citat kako si točno pogodio vrh/dno. [thumbsup] [bye]

Frankly my dear, I don't give a damn!



Khmm@ vidi ocjene ,bulish samo stotke , cim stavis bearish ,,odmah te iskolče ,,,
setiment je jasan… vecina nakrcana [lol] [lol] [lol]

Jelda … [tongue], dobra opservacija. Svi glasaju i pišu prema emocijama i
svom osobnom postotku u dionicama. [lol]

Ja nemam ništa u crobeksu, al sam svejedno bulliš. [smiley]


@Delux

Primjer kako se radi projekcija, provedba je ovo što je upravo objavio Delux.
Čovjek je na vrijeme vrlo precizno izložio da će ATgr odradit. Svaka čast Delux.

Samo da sad ne izađe neki Nosorog i sve ne izvrne naopačke

[lol]
[/quote]
sto se uopce ides opravdavti tom neznalici rogatom…taj da ima svoju trgovinsku strategiju hebalo bi mu se zivo za tvoje analize….nego ceka da prodje mjesec dana i onda ide trazit po starim postovima usporedbe….tko je sto ispromasivao ili nije…..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

evo vam i za ptkm , imate ove grafove postane prije 3,4 tjedna

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Dakle ja sam recimo na ingri pogriješio, ne jednom već dva puta.
I to čak ne bi rekao da je greška bila mala. Čak su bile dosta velike greške.
Srećom koristim uski stop loss [lol]

Ali evo što sam napisao nakon tih grešaka 26.svibnja :

"Ova dionica zorno pokazuje da se čovjek kod individualnih dionica puno manje može oslanjati na tehničku analizu, a na hrvatskom tržištu ustvari čak i vrlo slabo. Zašto se ingra ponaša kao da joj ovo nije dno, ja sam zbunjen. Više ne znam šta bi mislio".

Ovime efektivno priznajem da me je ingra, recimo to tako "porazila" i "zbunila".

kolege,
htio bi napomenuti da sam ja vrlo dobro zaradio na odbijancima na INGRI koristeci mocne TA alate koje poznaje samo Brutalni Kapital.

uhvatio sam gotovo sve odbijance:

sa 27 na 30 – masna zarada
23-25 – mrsavija zarada – (zasro s ulazom na 25.)
sa 20 na 21,7 – masna zarada
sa 21,5-24 – masna zarada

Ne morate se previse opterecivati INGRom, ovjde Brutalni Kapital vlada i zato je bolje da je se klonite.
mozete samo ostati bez gaca.
[smiley]

vezano za ovaj element ocjenjivanja i procjene sentimenta – ja mislim da treba biti Bearish.

sad se vjerojato pitate:

"sta to Brutalni Kapital pise?"
[shocked] [shocked] [shocked]

[lol]

tigrus @ setiment je da je vecina nakrcana" dugorocnim" ulazima (citaj u minusu) i ceka GODOA da im digne cjenu da se iskrcaju jer love za kupovanje NEMA . ….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


tigrus @ setiment je da je vecina nakrcana" dugorocnim" ulazima (citaj u minusu) i ceka GODOA da im digne cjenu da se iskrcaju jer love za kupovanje NEMA . ….

ako love za kupnju nema, onda kamo će ? pa down

skype: dionice2010

kraš..divergencije u korist međeda..
Moguć povratak na cca 430 kn

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


kraš..divergencije u korist međeda..
Moguć povratak na cca 430 kn


kakva ti je prognoza za HDEL?

tehničari kako vam izgleda ERNT? meni vuče na bikonju… bumo vidli

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close