Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo poklon za forumase:

odlicna analiza gdje sam koristio:

1. liniju kanala
2. RSI support
3. filtraciju patterna svijece kroz Williams i Slow Stoch
4. pattern svijeca Piercing Line
5. log skalu
napomena – ADX ne funkcionira na FAZu. pazite…

ovo je FAZ u log skali, ocito linerana skala ne daje dobre rezultate – americki bankari skirvaju prave signale.

Naravno da nisu dorasli moci Brutalnog Kapitala koji se natrpao na samom dnu.

Recognition Criteria:
1. Market is characterized by downtrend.
2. We see a long black candlestick.
3. Then we see a long white candlestick whose opening price is below previous day’s low on the second day.
4. The second day’s close is contained within the first day body and it is also above the midpoint of the first day’s body.
5. The second day however fails to close above the body of the first day.

Explanation:

The market moves down in a downtrend. The first black real body reinforces this view. The next day the market opens lower via a gap. Everything now goes, as bears want it. However suddenly the market surges toward the close, leading the prices to close sharply above the previous day close. Now the bears are losing their confidence and reevaluating their short positions. The potential buyers start thinking that new lows may not hold and perhaps it is time to take long positions.

Important Factors:

In the Bullish Piercing Pattern, the greater the degree of penetration into the black real body, the more likely it will be a bottom reversal. An ideal piercing pattern will have a real white body that pushes more than half way into the prior session’s black real body.

A confirmation of the trend reversal by a white candlestick, a large gap up or by a higher close on the next trading day is suggested.

nadam se da cete uskoro nesto i zaraditi i da ovo sto pisem nije uzalud.
[wink] [smiley]

Puno vam hvala nainformaciji…….no možete li samo nadodati kad očekujete pad i koliko……
Ja sam do sada uvijek kupvao kad ste vi prodavali..i obrnuto……i nemogu se potužit…..uglavnom pratim vaše trgovanje na ht-u….
i svaki put kad ste prodali a ja kupio zaradio i obrnuto……..
hvala brutalnom kapitalu što midli i na nas male………

vama savjet prodajte faz na max 14-15…

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA


Puno vam hvala nainformaciji…….no možete li samo nadodati kad očekujete pad i koliko……
Ja sam do sada uvijek kupvao kad ste vi prodavali..i obrnuto……i nemogu se potužit…..uglavnom pratim vaše trgovanje na ht-u….
i svaki put kad ste prodali a ja kupio zaradio i obrnuto……..
hvala brutalnom kapitalu što midli i na nas male………

vama savjet prodajte faz na max 14-15…

zadnje ostake HTa sam prodao neki dan.
HT mi vec dugo nije u fokusu, pa stoga mogu zakljuciti da niste cesto na burzi…
imate drugog vaznije posla…

Ht je izletio iz portfelja kad je posatlo jasno da se ex dividend gap nece popuniti,
odnosno da slijedi generalna promjena trenda.

FAZ sam kupio na 12,5 tako da 2 dolara je cca plus +15%.
to sam i mislio za pocetak… mozda se predomislim.

Meni ht nikad nije ufokusu……..samo za trejd kad su ludila…….
Pazite sa tim Fazom….najozbiljnije….

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Ivano,

JDPL je potvrdio da krece pad – probijen RSI.
prvi target mu je 132, a ako probije imamo double top sa targetom na 115kn.

Može li koja o INGRI kako ona izgleda


Može li koja o INGRI kako ona izgleda

negativna divergencija – slijedi pad.

vidim da je cijela nacija počela trgovat ETF-ove i to FAZ koji ima polugu od 3 te još rade TA na takve stvari. ovo će gadno završit.


vidim da je cijela nacija počela trgovat ETF-ove i to FAZ koji ima polugu od 3 te još rade TA na takve stvari. ovo će gadno završit.

zasto to mislis?

po mome treba samo ispravno odrediti trend sp500 i onda uci na zicera.

ovaj FAZ na 12,5 sam vidio jos prije mjesec dana – jos dok je bio na 17 $.
ide to – ali treba staviti log scalu – linear nije dobar…

ps. cilj i je bio povecati “dobit iz izvoza” – sjecas se?
[smiley]

bas sam mislio napisat, tigrus veli da je prva stanica na s&P 1115. kaj ne bi trebala bit 1130, odnosno potvrda probijanja formcije trokuta. znam da volumeni nisu odgovarali ali svejedno? je li to uopće opcija ili ste i dalje pri tome da ide do 23 % fibbo retrcementa?


vama savjet prodajte faz na max 14-15…

kolega pa to je 7% razlike !

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Kolega Tigrus ako može graf Vaše procjene Jadroplova, ja ga očekujem na 105-110kn.

26.11.2010 - Dan D

New Report

Close