Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=2696df40-6536-43ee-aced-cda10c2b49a6&open=sec%5Blol%5D

IDEMO AP AP

Vidim da moderatori ne zele pustiti post ako nije “ispravan”.
Evo sto mislim: 11740 je definitivno dno za DJIA. Tamo vise nece bit vecih padova jer su rezultati uglavnom dobri (6mj nece biti bas dobar). U 5.mj. ocekujem oscilacije ali na razinama vecim od ovih sada. Mislim da su RBA analiticari rekli da se ocekuje kraj krize “duboko u 6mj” sto smatram za sada mogucim. 7mj. ce rast biti konstantan jer vise jednostavno nece biti panike sa cime se slaze i vecina analiticara samo oni govore “ljetni mjeseci”. Proteklih dana zlato pada, BDI index raste, jaca dolar sto me upucuje da investitori postaju sve sigurniji u oporavak gospodarstva i trzista kapitala.


.. i probiće 3750 danas, samo sa brodarima![lol]

Uh di smo mi od 3750.[undecid]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

ponavljam ako amerikanci danas zavrse u plusu, svi ewt, macovi, rsi-evi, adx-evi nece moci zaustaviti kretanje prema gore!

IDEMO AP AP

Na 3.726,17. čeka se BDI!

Čovječe, što je ovo, sve utihnulo?

Lansiranje!!!???


ponavljam ako amerikanci danas zavrse u plusu, svi ewt, macovi, rsi-evi, adx-evi nece moci zaustaviti kretanje prema gore!

Ako ameri završe u plusu, šta će biti i zašto? Obrazloži.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

školski,
s&p 500 je relevantan za smjer amera.

na priloženom grafu, a prema TA, postoji otpor na ca 1400.
probijanje ove razine uz veliki volumen može značiti preokret trenda.

kratka ewt analiza: uz mnogobrojne mogućnosti interpretacije grafa (koji nije niti eod-temeljen je na tjednim minmax-ovima), izglednom mi se čini varijanta prikazana na grafu.
obzirom da u tom slučaju odrađujemo _vjerojatno_ tek A val korekcije na gore, čak i probijanje razine 1400 uz veliki volumen nije jamac uspostave srednjoročno rastućeg trenda.
u tom slučaju (procjena): naredna 2-3 mjeseca prema 1500-1550, a onda ponovo pad.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

i još nešto.
bez obzira na značajnu vezanost naše burze za usa i euro kretanja (strani kapital na našoj burzi; naši fondmaheri gledaju uglavnom dax + usa indexe), grobi odrađuje svoju priču.
u toj priči ameri su samo jedan od čimbenika, možda čak ne presudan.
na našoj burzi u odnosu na prošli godinu nedostaje novac oif-ova.
bez svježeg novca kao supstituta nedostajućeg novca oif-ova nema velikog rasta grobija.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

s&p je ipak bio dnevni graf, sori.
zaključci i dalje vrijede.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ček i ako probijemo ca 3750, ne može se reći da se nismo mučili[smiley]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


i još nešto.
bez obzira na značajnu vezanost naše burze za usa i euro kretanja (strani kapital na našoj burzi; naši fondmaheri gledaju uglavnom dax + usa indexe), grobi odrađuje svoju priču.
u toj priči ameri su samo jedan od čimbenika, možda čak ne presudan.
na našoj burzi u odnosu na prošli godinu nedostaje novac oif-ova.
bez svježeg novca kao supstituta nedostajućeg novca oif-ova nema velikog rasta grobija.

tocno, ali si zaboravio 2 vazne stvari..neamo OIFova, aili ima OMF i stranaca..s tim da se mirovinci boje stranaca, cim su pocele kuloarske price da smo na raduaru par stranih hedge fondova, odmah su digli burzu za 10%.ako stranci udju, a uci ce kad im se posloze stvari doma, tj. kad im cijene dionica u njihovim zemljama poskupe, vratit ce se..isto onako brutalno kako su i otisli s trzista..sjetite se samo kako su svedjani masakrirali ingru, sad ce napraviti isto, ali u suprotnom smjeru.
kad se to poslozi, stat ce i OIFovi na noge, najveci bikovi naseg marketa[lol]

naravno, ne mora biti tako, ali mislim da fundamenti ipak pomalo pobjedjuju i smatram da tako i treba biti.sretno svima.[smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close