Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


vlad1111: ” ja sam od jučer 2/3 u kešu. do petka bio 2/3 u dionicama. čekam. ” a kaj cekas? mislim, koji dogadaj ili znak?

ovakva pozicija omogućava mi da mirnije pratim i ispratim naredna vrludanja grobija.
čekam formiranje jasnog trenda.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Vlad1111, od kuda dobivaš onaj tvoj intraday graf crobexa?
Vidim u kutu natpis copyright bloomberg ali na njihovom site-u nemogu naći ništa osim onog osnovnog
grafa na kojem mogu vidjeti intraday samo za trenutni dan.

situacija je jasna a to znaci da se cekaju dionice da se naslazu i opet ciscenje i ova mi je situacija jako draga neka malo dosta bure


tigrus: ” vlad1111: ” ja sam od jučer 2/3 u kešu. do petka bio 2/3 u dionicama. čekam. ” a kaj cekas? mislim, koji dogadaj ili znak? ”

ovakva pozicija omogućava mi da mirnije pratim i ispratim naredna vrludanja grobija. čekam formiranje jasnog trenda.

ok, fair enough.
to i ja cekam , pa zato pitam.


Vlad1111, od kuda dobivaš onaj tvoj intraday graf crobexa? Vidim u kutu natpis copyright bloomberg ali na njihovom site-u nemogu naći ništa osim onog osnovnog grafa na kojem mogu vidjeti intraday samo za trenutni dan.

nmozes ga ni naci tamo, geronima kesirea 9k mjesecno za te zahebancije[proud]

IDEMO AP AP

Dobro ljudi, da li će gore ili dolje u ovom trenutku gotovo nebitno, mislim da je svima potpuno jasno da uzevši period od najmanje 3-6- mjeseci idemo gore u najgorem slučaju bit ćemo tu gdje smo sada, dakle dno smo dotaknuli , da li ćemo opet na tu ili nižu razinu ja mislim da ne. Dakle poanta je da je u ovom trenutku dobro biti u dionicama (uzevši gore navedeni period ako ih se i sad kupi biti će gotovo sasvim sigurno u pluisu) i da je veći rizik ne kupiti nego kupiti , odnosno čekanjem se možda može uštediti koja kuna ako crobex još padne, međutim bojim se da većina likvidnih i kvalitetnih dionica neće više ići mnogo dolje, a mogle bi potegnuti jaaaako gore pa time i propustiti dio potencijalnog dobitka.
Trend je u fazi preokreta, definitivno nikakav bull trap. RSI, MACD, Mementum, wiliams itd. na gotovo svim likvidnim dionicama pokazuju buy signal.
Eh a manjih korekcija će biti uvijek međutim kratkotrajne kupnje-prodaje radi uštede par kuna prelazi u sferu kockanja po meni, to kažem jer su ove razine crobexa definitivno niske.
I još za kraj ja sam utukao i posljednju kunu namijenjenu burzi u dionice naravno likvidne i po mom mišljenju kvalitetne.


Vlad1111, od kuda dobivaš onaj tvoj intraday graf crobexa?
Vidim u kutu natpis copyright bloomberg ali na njihovom site-u nemogu naći ništa osim onog osnovnog
grafa na kojem mogu vidjeti intraday samo za trenutni dan.

Imaš gumb 1d odmah uz Range.

No respect

za Vlada

SAM PROTIV SVIH

kerefek76:

Vlad1111, od kuda dobivaš onaj tvoj intraday graf crobexa?
Vidim u kutu natpis copyright bloomberg ali na njihovom site-u nemogu naći ništa osim onog osnovnog
grafa na kojem mogu vidjeti intraday samo za trenutni dan.

Imaš gumb 1d odmah uz Range.

Ma nije to taj graf, taj osnovni na Bloombergu izgleda potpuno drugačije . Evo i Geronimo iznad šalje isti
kao i Vlad. Mene zanima od kuda ga vade? Jel to posebna aplikacija ili idu preko explorera?

@ kerefek
ja crtam po geronimovom grafu

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


SLK: ” kerefek76: ” Vlad1111, od kuda dobivaš onaj tvoj intraday graf crobexa? Vidim u kutu natpis copyright bloomberg ali na njihovom site-u nemogu naći ništa osim onog osnovnog grafa na kojem mogu vidjeti intraday samo za trenutni dan. ” Imaš gumb 1d odmah uz Range. ” Ma nije to taj graf, taj osnovni na Bloombergu izgleda potpuno drugačije .

Evo i Geronimo iznad šalje isti kao i Vlad. Mene zanima od kuda ga vade? Jel to posebna aplikacija ili idu preko explorera?

to se plaća , znaći da imaš takav grafić moraš platiti pretplatu na Bloomberg ..
i to ne malu pretplatu ..

Ne znam jeste li primjetili, ali na ZSE imate OHLC podatke za pojedine dionice. Sve to lijepo možete izvesti u excel, pa dalje u raznorazne alate za TA.

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close