Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

trendignali kazu kupi

quote=mise99]
ashrak: ” Upside tasuki gap na atpl? ” Kolega Upside Tasuki Gap je “rastući obrazac nastavka trenda”. Zar mi niste jučer govorili da smo u padajućem trendu i da nemam pojma. Kako smo danas u rastućem? Iskreno molim savjet.
[/quote]

Mise 99, nada, čista nada.

Da pojasnim, (sve pod pretpostavkom) prošli tjedan (ponedjeljak) dotakli dno grobija na cca 3.200, na candelsticka grafikonima pattern morning stara je dovršen tek u srijedu, dalje imamo slijedeće dvije svijeće, manji rast u četvrtak i veći u petak, a ti već pokušavaš u svijećama pronaći padajući obrazac obrata.

Na onome što smo tada gledali i kako si tumačila (rekla si da sviječće uakzuju na pad) pretpostavljam da ti je izgledalo kao advance block, u kojem slučaju, pojednostavljeno, otpada i pattern morning stara dovršen dan prije (advance block – tri svijeće na vrhu cjenovnog kretanja).

Prema tome, imali bi rastući trendi koji ti trajao 3 dana, a tri dan u nijednoj teoriji ne čine trend. Sutradan smo opet bili u zelenom, s dugom svijećom pa se pokazalo da si u krivu.

Tad sam ti napisao da je to možda tek začetak.

Ako bi kratkoročni trend definirali u trajanju od dva do tri tjedna, sad nakon 6 dana trgovine i rasta (u trgovanju 5 dana = 1 tjedan) možda možemo govoriti o kratkoročnom trendu rasta i tasuki gapu kao obrascu nastavka, iako kako sam rekao, to je tek nada jednoga bika (svijeće su prekratke, gap je mali i radi se o atpl-r-a).

Zbog toga i onaj upitnik. Inače, ako se vratiš malo nazad i pogledaš graf atpl (fazan i krpa su o tome pisali) izgleda da smo na atpl odradili dvostruko dno (klasičan patern obrata).

Glede Crobexa i cjelokupnog tržišta mislim da još uvijek odrađujemo H&S obrazac na dnu cjenovnog kretanja, pa još uvijek ne možemo pričati o početku rastućeg trenda . Mišljenja?

sori…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Vlad, moze po zdravo seljacki, jel idemo up ili down danas ? [rolleyes]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


trendignali kazu kupi

Dobro pazi. Sentiment je kao na vrhuncu i sad može samo padati.
Inače učer je index optimizma bio samo 18%. Prekjučer je bio 77%.[undecid]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Vlad, moze po zdravo seljacki, jel idemo up ili down danas ? [rolleyes]

pm[smiley]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@ mise
zanima me koji to signali negiraju pad. Na posljednjem grafu koji je stavio vlad (intraday) obrati pažnju na MACD. Usporedi vrhove valova “17” i “21”. MACD je suprotan uzlaznoj liniji cijene! Pa gdje ćeš više – to je, između ostalih evidentan signal kratkoročnog silaznog trenda.


Vlad, moze po zdravo seljacki, jel idemo up ili down danas ? [rolleyes]

Idemo UP[thumbsup]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


@ mise zanima me koji to signali negiraju pad. Na posljednjem grafu koji je stavio vlad (intraday) obrati pažnju na MACD. Usporedi vrhove valova “17” i “21”. MACD je suprotan uzlaznoj liniji cijene! Pa gdje ćeš više – to je, između ostalih evidentan signal kratkoročnog silaznog trenda.

kratkorocno i je palo, neki su se zeznuli sto su prodali sad opet gore!

IDEMO AP AP

ja sam od jučer 2/3 u kešu.
do petka bio 2/3 u dionicama.
čekam.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


ja sam od jučer 2/3 u kešu. do petka bio 2/3 u dionicama. čekam.

a kaj cekas?
mislim, koji dogadaj ili znak?

mislim da čeka ili da probijemo 3750 na gore ili štagod..trebali smo jučer probit a to bi bio znak daljnjeg rasta..ovako sad smo stali..i sad šta?? oćemo gore dolje? uglavnom stojimo na mjestu, a čovjek čeka hehe..
jel ti sad jasno..
uf što je ova burza komplicirana

New Report

Close