Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kad bi svi zarađivali na burzi prema TA gdje bi nam bio kraj. [bye]

Tako je. Zarađuju samo oni koji TA znaju.
A ovdje svaka šuša misli da može razvući fibo kako želi.

ki bi da bi

Molio bih tehničare analizu euro vs dolar….
Po meni dno bi trebalo biti na 1,33 i onda opet natrag….koliko duboko pitanje je…..
Unaprijed hvala…

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA





SPX : (@tigrus)
-mislim da bi završetak korekcije mogli smatrati probijanje silazne linije trenda MACD385 i silazne linije trenda cca 1110 (crveno)
-RSI9 i MACD385 rade negativnu skrivenu divergenciju (plavo)…..
– za sad zavšetak korekcije nije potvrđen formiranjem UP LT MACD385 niti probijanjem njegove SLT…

ma o ovome ja govorim….
ovaj rsi nije smio biti probijen
[/quote]
….da, RSI probio UP LT, ali treba potvrda (opasnost lažnog proboja kao 21.07)
….ali zbog skrivenih divergencija na satnom grafu(iz prethodnog posta) mislim da slijedi barem još jedno niže dno gdje će RSI potvrditi proboj UP LT, a zbog nižeg vrha 26.07 mislim da je OK pretpostavka i o presjecanju linije vrata RSI-a i vrijednosti 50
…svijeće tjednog grafa upućuju na oprez, a SMA20(tj) drugi put nije probijen
…preokret i ev.zatvaranje na satnom grafu iznad 1110 označilo bi kraj ove korekcije i ponovno testiranje SMA20(tj)
[/quote]

svijece nisu iste…
presjecanje 21.07. nije uopce imao neki pattern svijeca za okret trenda…
ovdje su tri crvene svijece…

proboj je i na slow stoch koji nije bio 21.07
[/quote]
…to i kažem : kada spojimo 2xodbijanje od SMA20(tj) i tjedne svijeće, proboj RSI-a(još nepotvrđen), SS, LT MACD385 i negativne divergencije na satnom grafu => 60:40 za mogućnost skorog testiranja donjeg Boll-a tjednog grafa [smiley]

Krepat ma ne molat

@ivano
..po ovoj slici moguće, ali i nemora.

Ne znam kakvog smisla ima ovo pogađanje hoće li sp500 2 boda gore ili 7 dole. Ionako nikakve koristi od toga, naročito ne za predviđanje kretanja crobexa, što je kod nekih još uvijek popularno.

Kratkoročno, beskorisno, sp500 vidim kako je prikazano na grafu.
Vjerojatnost da će tako biti je 50%, a 100% da neće biti tako.

Ako neće gore, onda će dole… [yawn]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb



@ivano

..po ovoj slici moguće, ali i nemora.

Draga Lulu…..
Moguće ali ne mora……može malo konkretnije….
Hvala…. [kiss]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

— evo konkretnije na h1.

Evo knjiga koliko ti srce želi.

who dares, wins

evo moje vidjenje i razvoj situacije na atpl.ocekujem pad do razine cca 820.dali ce se to odradit uskoro kao zig zag korekcija ili ce potrajat malo duze(koji dan duze) kao flat u tocki B vidjet cemo.na razini 820 ocekujem otpor na donjoj liniji kanala i gannove lepeze.razina 820 je i fibo otpor 50% vala 3.za sada nema divergencije na 60 min RSI koja bi se mogla pojavit izmedju 3 i 5 vala.

http://aqua-art.org/news.php


Molio bih tehničare analizu euro vs dolar….
Po meni dno bi trebalo biti na 1,33 i onda opet natrag….koliko duboko pitanje je…..
Unaprijed hvala…

Slažem se potpuno sa tom analizom. [thumbsup)

Jedino mogu (U.S. Dollar Index) tome priložiti graf.


Molio bih tehničare analizu euro vs dolar….
Po meni dno bi trebalo biti na 1,33 i onda opet natrag….koliko duboko pitanje je…..
Unaprijed hvala…

Target 1,35 jer je to prvi otpor

Mala korekcija do 1,33 i retest Sma 200 i desno rame obrnutog H&S

Onda target 1,50

Nakon toga dolar ide u ambis

Čestitam svima vama stručnjacima koji ste se ukrcali u dolar na vrhu

Svaka dionica je precijenjena dok je ja ne kupim

Ola. Pozdrav svima.

Evo prvo post koji sadrži :

1. sliku što sam projicirao 27.7.2010 .. precizno tražeći šort prilike na 1120-1130.
Točka obrata je bila na 1121 ako se ne varam.
2. slika rezultata projekcije

I tako … još jedna kirurški precizna procjena.
Etfovi (bear) sa polugom su tu odradili jako dobro u ta tri dana.

No šta je bilo bilo je, idemo dalje.
Spx je sada u nekoj "kritičnoj" fazi (što ću u sljedećem postu malo potkrijepiti)
i neko prognoziranje precizno za naredni tjedan mi se čini dosta teško i nezahvalno.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

New Report

Close