Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

SPX :
– probijena primarna silazna linija trenda, ali trenutno formiran dvostruki vrh
– medvjeđa divergencija RSI-a i CCI-a upućuje na brzo testiranje UP LT i SMA20(h)
– probijanje UP LT i pad ispod 1060 označio bi i probijanje hipotenuze uzlaznog trokuta te aktiviranje targeta dvostrukog vrha u zoni 1020
– zatvaranje iznad 1103 označilo bi presjecanje linije vrata jučer spomenutog mogućeg H&S-a
– značajni otpori rastu : SMA200 = 1113, SMA20(tj) =1123 (+ 50% ukupnog pada), SMA100 = 1128

Krepat ma ne molat

Investors sentiment:
bullish 35,6%
bearish 35,6%

ne ide to nikud još neko vrijeme.


SPX :
– probijena primarna silazna linija trenda, ali trenutno formiran dvostruki vrh
– medvjeđa divergencija RSI-a i CCI-a upućuje na brzo testiranje UP LT i SMA20(h)
– probijanje UP LT i pad ispod 1060 označio bi i probijanje hipotenuze uzlaznog trokuta te aktiviranje targeta dvostrukog vrha u zoni 1020
– zatvaranje iznad 1103 označilo bi presjecanje linije vrata jučer spomenutog mogućeg H&S-a
– značajni otpori rastu : SMA200 = 1113, SMA20(tj) =1123 (+ 50% ukupnog pada), SMA100 = 1128

Što se tiče negativne divergencije na tvom grafu, ona nestaje čim staviš RSI na 14 ili 20..

Mislim da zanemaruješ širu sliku..NHF
Ameri su jučer probili vrlo značajan otpor, i mislim da pravi vatromet tek slijedi, kako kod njih, tako i kod nas.. Bolje nije moglo biti.. Ako si bullish..

i opet evo ti 100tka

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!



SPX :
– probijena primarna silazna linija trenda, ali trenutno formiran dvostruki vrh
– medvjeđa divergencija RSI-a i CCI-a upućuje na brzo testiranje UP LT i SMA20(h)
– probijanje UP LT i pad ispod 1060 označio bi i probijanje hipotenuze uzlaznog trokuta te aktiviranje targeta dvostrukog vrha u zoni 1020
– zatvaranje iznad 1103 označilo bi presjecanje linije vrata jučer spomenutog mogućeg H&S-a
– značajni otpori rastu : SMA200 = 1113, SMA20(tj) =1123 (+ 50% ukupnog pada), SMA100 = 1128

Što se tiče negativne divergencije na tvom grafu, ona nestaje čim staviš RSI na 14 ili 20..

Mislim da zanemaruješ širu sliku..NHF
Ameri su jučer probili vrlo značajan otpor, i mislim da pravi vatromet tek slijedi, kako kod njih, tako i kod nas.. Bolje nije moglo biti.. Ako si bullish..

i opet evo ti 100tka
[/quote]
..koristim RSI9 (kao i SS 533,MACD 385) zbog toga što (meni) više naglašava i brže generira neke signale
…gledam SPX na način da pokušam predvidjeti kretanje cijene u narednih nekoliko sati ili dana (kao što sam već pojašnjavao) i spojiti TA i KP signale
…. mislim da za "pravi vatromet" prije treba uspješno savladati mali dvostruki vrh te SMA200 i SMA20(tjedni)….a do tada pojačani oprez zbog velike volatilnosti
…..ps.drago mi je da ipak ima ljudi s kojima se može konstruktivno razmjeniti mišljenje i zato 100ka
lp

Krepat ma ne molat

@MrRi

Nema frke, samo ti analiziraj.. [thumbsup]

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!


SPX :
– probijena primarna silazna linija trenda, ali trenutno formiran dvostruki vrh
– medvjeđa divergencija RSI-a i CCI-a upućuje na brzo testiranje UP LT i SMA20(h)
– probijanje UP LT i pad ispod 1060 označio bi i probijanje hipotenuze uzlaznog trokuta te aktiviranje targeta dvostrukog vrha u zoni 1020
– zatvaranje iznad 1103 označilo bi presjecanje linije vrata jučer spomenutog mogućeg H&S-a
– značajni otpori rastu : SMA200 = 1113, SMA20(tj) =1123 (+ 50% ukupnog pada), SMA100 = 1128

Nije ovo neki Cup&Handle, trenutno handle?

Analiza Crobexa

izvolite analizu crobexa na dnevnim svijecama

na grafu kombinacija pokazatelja:

1. fibbo supporti
2. EMA 20 i SMA 20
3. Slow Stochastic pred krizanjem
4. resistance linija na Slow Stohasticu
5. negativna divergencija
6. Double top sa targetom

cijeli set pokazatelja upucuje samo na jedno:
prozivljavamo trenutke u ocekivanju BRUTALNOG PADa.
[cool]

za to vrijeme zarada na JNAF, KRAS i slično, LRH, SNHO itd
bezveze trabunjanje o indeksima

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Analiza Crobexa

izvolite analizu crobexa na dnevnim svijecama

na grafu kombinacija pokazatelja:

1. fibbo supporti
2. EMA 20 i SMA 20
3. Slow Stochastic pred krizanjem
4. resistance linija na Slow Stohasticu
5. negativna divergencija
6. Double top sa targetom

cijeli set pokazatelja upucuje samo na jedno:
prozivljavamo trenutke u ocekivanju BRUTALNOG PADa.
[cool]


… a tu priču potvrđuju i DMS,CCI, RSI…… [smiley]

Krepat ma ne molat



Analiza Crobexa

izvolite analizu crobexa na dnevnim svijecama

na grafu kombinacija pokazatelja:

1. fibbo supporti
2. EMA 20 i SMA 20
3. Slow Stochastic pred krizanjem
4. resistance linija na Slow Stohasticu
5. negativna divergencija
6. Double top sa targetom

cijeli set pokazatelja upucuje samo na jedno:
prozivljavamo trenutke u ocekivanju BRUTALNOG PADa.
[cool]


… a tu priču potvrđuju i DMS,CCI, RSI…… [smiley]
[/quote]
a i ameri bauljaju oko nule,znači ponedjeljak [bye]
neka,ja sam 100%cash odavno,a zbog godišnjeg sam propustio ovu malu pozitivnu korekciju,ali nema veze biće još…


I spy with my little eye…. [huh]

Edit: ne znam razlikovati lijevo i desno lol, al bitno se kuži… [embarass]

Evo jedna prognoza od 9.7. (str.3135)
http://finviz.com/futures_charts.ashx?t=HG

Bikovi još nisu rekli svoje. I dow i crobex idu up sljedećim trendom, ipak treba formirat glavu ili rame. [smiley]

Predlažem da nešto od tog keša iskoristite na ljetne radosti [wink]

When speculation has done its worst, two and two still make four.


Briljantno!!!




Neki put nije potreban graf…dovoljno sa textom

privitak pokazuje PP poslan Deluxu

20.7.2010. | 15:39 Naslov poruke… DELUX

hm… pa ovo se baš i nije pokazalo točno… S&P je probio 1055 kao nož kroz maslac i pao skroz do 1010, nakon toga je ištao up do 1100

[/quote]
O kojem vremensko razdoblju ti govoris?

vidi privitak (kao uvjek…samo traze grijeske… ali ne citaju cijeli text)
[/quote]

[/quote]
vidite kako su ewt pretpostavke krhke…jedino "upad" u impuls može dati iskoristivu prognozu…kada impulsa nema, oblici korekcije su puko nagađanje…
samo jedan je bio majstor. gann. svi ostali su amateri…

New Report

Close