Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Gleda li netko accumulation/distribution pokazatelj za pojedine dionice? Ja koju god likvidnu dionicu pogledam vidim konstantan takoreći pravocrtan pad od siječnja. Naravno oscilira u određenom rasponu. Gledam malo i druge pokazatelje ali promjenu trenda ja ne vidim. Ovaj prošlotjedni rast je naravno dušu dao za daytradere ali u njemu ne vidim nikakve stabilnosti niti promjenu trenda. Vidim i totalnu odsutnost institucionalnog prometa za razliku od dana kada je crobex padao. Candlestick-ove baš i ne priznajem pošto imamo pre male promete da bi se moguća greška izgubila u statistici na uzorku od 2, 3 dana. Candlestick na dionici s prometom od milju kuna ne znači ama baš ništa. Mjesečni i tjedni prosjeci su mi više relevantniji na našoj burzi. Gledam i sveopću euforiju i ne vjerujem kako neki ljudi bezobzirno drukaju na gore. Kao da će mo rasti do crobexa 5000 u tjedan dana. Ne bu to dobro…….[undecid]

ajde baci sliku accumulation/distribution za neku našu dionicu …

I love the Smell of Profits in the Morning


@ m. oscilator je vrlo osjetljiv pokazatelj, reagira burno i stoga ga treba vrlo oprezno pratiti. nažalost, puno je “znalaca” koji pišu o tome, a upitno je s kojim i kakvim namjerama. dobar si savjet dobila. prouči osnovnu analizu trenda, savladaj otpore i potpore, više će ti koristiti nego oscilatori. savjet: kupuj samo kad možeš objasniti zašto kupuješ. pazi se onih koji cvatu od sreće zbog ovoga što se događa posljednjih dana. novac si zaradila tek kad ti je na računu. što se ewt tiče, sve ovo što se događa potpuno je u skladu s ewt predviđanjima – ako je 3200 bila točka tri (dno) sada idemo na točku 4 (vrhunac) da bismo opet zaronili na točku 5 (dno). puno sreće želim svima koji podcjenjuju ove analize. pad do 3200 moga se predvidjeti zahvaljujući ewt, ali i zahvaljujući trendu (otpor-potpora), po istom se sistemu i sa mogu predvidjeti rast i ponovni pad. oscilatori to ne pokazuju, nazad na analizu trenda. ne dozvolite da vas ponese euforija! i naravno, vodi računa o sistemu trgovanja, dobar sistem nekad vrijedi više od svih prognoza – sistem glavu čuva i kad sve prognoze zeznu. [wink]

Hvala, znam da malo znam, već sam to rekla. I ja mislim da su ovo pretakanja fondova unutar iste kuće samo da stvore drugačiju sliku o tržištu. Ako ne smeta dok nešto učim, da li mogu postaviti koje pitanje? Naravno a da mi ne govorite samo uči, uči. Učim, ali katkad nešto nije jasno.


vlad1111 može analiza [wink]

ako probijemo ca 3700 -3750 (bili na 3714?), onda ewt analize predočene na ovom forumu do 17.04., a koje govore o potrebi 5., završnog podvala prema dole, nisu valjane.

naime, prema tim analizama dno prvog vala je na ca 3700 (3704?).
obzirom da vrh 4. ne smije zadirati u 1. podval, ako u sadašnjem rastu prijeđemo 3700-3750, onda novoformirani vrh nije vrh 4.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Kolega Vlad 111 da li bi uz npr. vrh vala 4 mogli iskazati bod CROBEXA, vrh vala 1., val 5., itd…?

Pozdrav

znači da još malo pričekamo ili već možemo izvući te zaključke


adrianna: ” vlad1111 može analiza [wink] ” ako probijemo ca 3700 -3750 (bili na 3714?), onda ewt analize predočene na ovom forumu do 17.04., a koje govore o potrebi 5., završnog podvala prema dole, nisu valjane. naime, prema tim analizama dno prvog vala je na ca 3700 (3704?). obzirom da vrh 4. ne smije zadirati u 1. podval, ako u sadašnjem rastu prijeđemo 3700-3750, onda novoformirani vrh nije vrh 4.

je li bitno da se probilo – 3714 tijeku trgovanja , ili se gleda na koliko je crobi završio.Odnosno smatrate li realan 5.val dole ili ne s obzirom na 3714 u trenutku. hval

za vlada

SAM PROTIV SVIH


je li bitno da se probilo – 3714 tijeku trgovanja , ili se gleda na koliko je crobi završio.Odnosno smatrate li realan 5.val dole ili ne s obzirom na 3714 u trenutku. hval

uvijek je bitna cijena zatvaranja …

I love the Smell of Profits in the Morning


za vlada

za fazana [lol]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Za fazana[lol]

SAM PROTIV SVIH


Za fazana[lol]

[thumbsup]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


GERONIMO: ” Za fazana[lol] ” [thumbsup]

Molim prevedi[embarass]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close