Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gdje nam je Šveđan da se enigmatski osvrne na sadašnju situaciju. [lol] [lol]

Evo jedna usporedba dionica iz graditeljskog sektora.
Po toj usporedbi najskuplja je INGRA, slijedi IGH, te na dnu debelo ispod VDKT i HDEL.
Na nivou HDEL i VDKT je približno i Tehnika, međutim kod nje je problem udio 8% u INGRI.
Inače nije mi na isti graf mogla stati INGRA jer je debelo iznad svih ostalih pa na osnovu grafa IGH, VDKT i HDEL posebno stavljam graf INGRA-IGH.

26.11.2010 - Dan D

Kad sam već kod graditelja, rast IGH u proteklih 10.g. je bio 1850% (gledano danas), rast DLKV 270%puta i HDEL 160%. Realno izbjeći INGRU i IGH.

26.11.2010 - Dan D


Evo jedna usporedba dionica iz graditeljskog sektora.
Po toj usporedbi najskuplja je INGRA, slijedi IGH, te na dnu debelo ispod VDKT i HDEL.


Realno izbjeći INGRU i IGH.

Odlična usporedba splite.
Malo sam u tu usporedbu uvrstio i JDPL.
Ako je realno izbjeći ingru i igh, onda je jdpl – RIB. [lol]
U ponedjeljak sve opleti po bidu.

ki bi da bi

Deca bok. Ako se sjećate pričali smo prije mjesec dana o H&S obrascu na SP 500. Ja sam rekla da to nije H&S jer ne zadovoljava neke uvjete a neki kolege su me uvjeravale da sam u krivu i da previše teoretiziram. I kao što možete vidjeti ništa od tog H&S. Dapače, postoji realna šansa rallya na SPX jer mi se ovo čini kao dno . Trenutno se SPX nalazi u padajućem kanalu. Pozdrav

Bok Brankica. sjećamo se. bravo. [thumbsup]

sjećamo se i prije dva mjeseca analize za atpl i thnk, fake probijanje i ostale fore. ja sam tada kupio vjerujući tebi, i sada sam 30% u minusu. što da radim. imaš kakav osvrt na brodare i građevinare?

11.05.brankica


ATPL.Izgleda solidno.MACD buy signal vrlo blizu, stoch je već dao buy. Kao što vidite down trendlinija
je probijena i to gap up-om. E sad, da li je to breakaway to ćemo vidjeti već sutra.Uglavnom gap je na 980. Cijena iznad SMA 9 i 21 što je dobro jer ne bi trebali predstavljati dodatni otpor uz ove postojeće.
Otpori su nam Fibo na 1037 i SMA 200 na 1045, a nakon toga na 2060 prošli mali vrh.


THNK. Moja analiza od 24.04. je dala target od 1375 za Tehniku, međutim evo prošlo je do 1360 ali je zatvorilo iznad 1385 gdje je praktički zadnja crta obrane. Ako se sjećate govorila sam od fake probijanju padajućeg klina prema dolje i onda povratku iznad. Još uvijek to očekujem, u prilog tome idu i ove moguće skrivene pozitivne divergencije.

Frankly my dear, I don't give a damn!

Da gospon Nosorog, sve što ste citirali a što sam ja napisala se točno tako i dogodilo. Kako ste vi u minusu ja nemam pojma. Izgleda da nekima nije dosta ni kad im se napiše i nacrta. Ne znam, možda da meni date svoj broj računa da ja trgujem umjesto vas. Izgleda da je to jedini način da vi ne budete u minusu. Pozdrav


Da gospon Nosorog, sve što ste citirali a što sam ja napisala se točno tako i dogodilo.

zato sam i citirao [lol]
bok brankica.pusa [kiss]

Frankly my dear, I don't give a damn!


Deca bok. Ako se sjećate pričali smo prije mjesec dana o H&S obrascu na SP 500. Ja sam rekla da to nije H&S jer ne zadovoljava neke uvjete a neki kolege su me uvjeravale da sam u krivu i da previše teoretiziram. I kao što možete vidjeti ništa od tog H&S. Dapače, postoji realna šansa rallya na SPX jer mi se ovo čini kao dno . Trenutno se SPX nalazi u padajućem kanalu. Pozdrav

Ko šiša SPX …mislim da je pametnije da analizirate Crobex,smatram da tko čita ovaj forum da trguje na našoj burzi a za SPX valjda imaju drugi forumi,a miješati kruške i jabuke može se prodati samo naivcima…
LP Domobran

Gospon domobran, mislim da smijemo analizirati što god nam se analizira.O kakvim vi kruškama pričate nemam pojma niti kaj mi to miješamo. A analiza Crobex je napravljena prije tri tjedna i nema se tu šta dodati. Osim ako se nešto bitno ne promjeni.

25.06.


Deca bok.Crobex. Veliki padajući kanal. SMA 50 i SMA 100 presjekle SMA 200. SMA 200 okrenula prema dolje. Indeks je u bear marketu. Srednjeročno i kratkoročni padajući trend. Indeks ispod svih pomičnih presjeka. Kratkoročno Crobeks treba probiti liniju dauntrenda koja se nalazi oko SMA 21 na 1955, da bi krenuo prema SMA 50 na 2051. Do tada ništa. Nema naznaka bilo kakvih promjena na indikatorima. Savjet-kloniti se ovog tržišta što se tiče bilo kakve long pozicije. Kratkoročni uzleti su uvijek mogući ali rizik ulaska ne bi preporučila niti iskusnim trejderima. Pozdrav


Evo jedna usporedba dionica iz graditeljskog sektora.
Po toj usporedbi najskuplja je INGRA, slijedi IGH, te na dnu debelo ispod VDKT i HDEL.
Na nivou HDEL i VDKT je približno i Tehnika, međutim kod nje je problem udio 8% u INGRI.
Inače nije mi na isti graf mogla stati INGRA jer je debelo iznad svih ostalih pa na osnovu grafa IGH, VDKT i HDEL posebno stavljam graf INGRA-IGH.

meni stane sve [proud]
mos i komentirat

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Kolega caccone nažalost TT ne daje prikaz u postotcima kako treba i u log mjerilu.

26.11.2010 - Dan D

New Report

Close