Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

.. moguća ending diagonal, ako se odbije od crvenog ili zelenog baluna. Tek bi probijanjem zelene lopte, otpao i ed scenario.


Ma sve je to divno, lijepo i krasno kolege tehničari al od tog vam odbijanca nema kruha. Šta smo vidjeli smo vidjeli, sutra smo još možda tu negdje plus minus 0,20 posto, a onda naredni tjedan nastavljamo kao do sada, jednakim smjerom u revijalnom tonu…

Pa zna se šta je potrebno za solidan odbijanac, a toga ovdje nema…već dugo. A ovo šta se događa s tim faličnim "odbijancima" na crobexu je živa smijurija.

Evo ja više ni ne čekam kao kolega ferengihr nikakav stoploss signal ( jer bi tako već nagurao minus od 6-7 posto ), ja kad vidim da ne ide izlazim van dok sam još u plusu. I iz tih razloga od pada s 2200 na ovamo imam stanje na investicijkom računu +1 posto, šta je prilično solidan iznos za čovjeka koji svakodnevno prati i aktivno sudjeluje u trgovini na zse.


Ja da sam kojim slučajem izašao 26. 04. sad bi na slijepo ušao. Toliko o toj trgovini.

who dares, wins



Ja da sam kojim slučajem izašao 26. 04. sad bi na slijepo ušao. Toliko o toj trgovini.
[/quote]

još nije kasno.još stigneš izaći.

Frankly my dear, I don't give a damn!

Već sam danas prodavao one padajuće noževe što sam kupovao. Istina Bog promašilo me za 12 lipa i nije mi se dalo natezati pa otišao. Za sutra sam se pomakao malo više pa ćemo vidjeti kaj bu.
A da sam kojim slučajem izašao na Crobexu 2200 kao pojedini majstori sad bi mrtav hladan dozvolio bilo kome da odabere jednu od prvih pet po likvidnosti i ulazim naglavačke odmah. To ne govorim ja već čista matematika.

who dares, wins

SPX :
– danas dosegnuta target zona jučer spomenutog dvostrukog dna => 1071
– graf 1h: u nastajanju medvjeđa divergencija MACD 385, mogućnost dvostrukog vrha
– nameću se dvije varijante :
1.-padom ispod 1058 aktivira se navedena medvjeđa divergencija te se prescjeca linija vrata danas formiranog dvostrukog vrha sa targetom u zoni 1042-1045
2.- rast do zone 1076 (SMA20dn) -1085 (38.2% prethodnog pada), ev.formiranje H&S-a te nakon toga aktiviranje uočene medvjeđe divergencije, presjecanje linije vrata i pad u zonu 1045
-dnevni graf : zatvaranjem iznad 1064,13 aktiviran rani "kupovni" signal => oprez jučer navedena zona 1105
-važniji oscilatori trenutno imaju značajan potencijal rasta

Krepat ma ne molat

SPX

Nadopunio bih analizu kolege MrRi-a još jednom mogučnošću..
Moguća zastavica.. Potvrdu bi dobila probojem 1071,25.. Target cca 1120..
U slučaju potvrde, otpor gornje linije padajućeg klina najvjerojatnije će zaustavit rast, tako da očekujem zastoj malo iznad 1100.

Sretno!

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!


Evo i odbijanca.

Uspješno obavljen još jedan ulaz "oko" samog dna, ne baš u lipu ali skoro. Što je i smisao, jel …
Sad još samo treba crobeksu poželjeti sretan put (prema gore).

Ako okrene ipak i popusti – stop lossat, a šta drugo.

Sretno svima.[thumbsup]

Prilozi :
1. inicijalna projekcija od 1.7.2010 za područje početka kupovine
2. updejt dan 06.07.2010 sa naznačenim ekstremom za dno
3. stanje 07072010
4. ODBIJANAC (kakav takav) [tongue]


kolega, iskrene čestitke. napokon nešto inovativno, vjerujem i dobro. [thumbsup]

Hvala lijepo na čestitkama.

Evo ako nekoga interesira SPY sam priložio, na način kako ja to vidim.
Kupio sam "pri dnu", izlazim na 1090 ako dodje tu i čekam dalje razvoj.

Ovisi o razvoju na TLT (bonds), i prema razvoju USD indeksa, jer mislim da ta dva faktora
će odrediti smjer equity tržišta.

Sretno svima.

PS : preporučam tickere tna i tza za trgovanje indeksima.
PS2 : što se tiče crobeksa, ostajem pri tome da bi trebalo stop lossat na 1810.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Puno negativnih vjesti u Rh i pojava Rohatinskog a da nepričam o vidovnjacima sa hobotnicama i papagajima,dokaz je da smo jaki i jači nego što mislimo,danas bez obzira na vanjske prijatelje nisam mogao izvuć puno ,rekli su mi pesimizam vlada. [bye]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

za kolegu..

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Popunili gap na 1075

Sad to može dolje

Svaka dionica je precijenjena dok je ja ne kupim

I spy with my little eye…. [huh]

Edit: ne znam razlikovati lijevo i desno lol, al bitno se kuži… [embarass]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

New Report

Close