Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pošto je IGH u većem minusu od Crobexa koji je u plusu solidnom moželi jedno viđenje iste dionice za danas ,tjedan ,mjesec

Khmm
MrRI
Kao naj vjerodostojnije TA -re hvala

Pozdrav svima, zanima me ova platforma teletrader pro, inaće imam dvogodišnje iskustvo u TA za fx i sad se počinjem polako interesirati za hrvatske dionice. Nisam uspio na netu iskopati brokera koji nudi platformu tipa metatrader koju koristim za fx ali ova teletrader mi izgleda zadovoljavajuče po slikama. Naravno htio bih ju probati. Možete li mi preporučiti brokera.

Ja sam samo našao glavnu stranicu gdje se platforma kupuje. Na fx-u broker daje besplatno platformu pa tražim ima li za crobex nešto takvo.

Pozdrav.

Brankica, može li apdejt ili neka kratkoročna prognoza.[pray]
hvala

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!


Pošto je IGH u većem minusu od Crobexa koji je u plusu solidnom moželi jedno viđenje iste dionice za danas ,tjedan ,mjesec

Khmm
MrRI
Kao naj vjerodostojnije TA -re hvala


Već mjesecima ova se dionica nalazi u padajućem kanalu unutar padajućeg klina koji je sada probijen na dolje.. Nije dobro..
Moguća pozitivna divergencija na RSI-u i ne daje baš pretjeranu nadu da bi se tako skoro mogao probiti iz kanala i otpor donje linije padajućeg klina..
Donja linija klina je danas na cca 1900kn, što je i dotaknuto. Za veće pomake, cijena bi danas morala značajnije probiti navedenu brojku..

Uglavnom, zasada ne izgleda dobro..

Sretno!

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Evo i odbijanca.

Uspješno obavljen još jedan ulaz "oko" samog dna, ne baš u lipu ali skoro. Što je i smisao, jel …
Sad još samo treba crobeksu poželjeti sretan put (prema gore).

Ako okrene ipak i popusti – stop lossat, a šta drugo.

Sretno svima.[thumbsup]

Prilozi :
1. inicijalna projekcija od 1.7.2010 za područje početka kupovine
2. updejt dan 06.07.2010 sa naznačenim ekstremom za dno
3. stanje 07072010
4. ODBIJANAC (kakav takav) [tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Vidim da su mnogi iznenadjeni sto burze u svijetu rastu

A u petak je Croman fino napisao da nas ovaj tjedan cekaju ljepsi dani

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



Pošto je IGH u većem minusu od Crobexa koji je u plusu solidnom moželi jedno viđenje iste dionice za danas ,tjedan ,mjesec

Khmm
MrRI
Kao naj vjerodostojnije TA -re hvala


Već mjesecima ova se dionica nalazi u padajućem kanalu unutar padajućeg klina koji je sada probijen na dolje.. Nije dobro..
Moguća pozitivna divergencija na RSI-u i ne daje baš pretjeranu nadu da bi se tako skoro mogao probiti iz kanala i otpor donje linije padajućeg klina..
Donja linija klina je danas na cca 1900kn, što je i dotaknuto. Za veće pomake, cijena bi danas morala značajnije probiti navedenu brojku..

Uglavnom, zasada ne izgleda dobro..

Sretno!
[/quote]

Hvala
Naj bolji se poznaju

@FerengiHr

Vama, kolega, moram čestitati na (očigledno) uspješnom sistemu.. [thumbsup]
Nadam se da ćete nastaviti davati projekcije i u budućnosti..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!



@FerengiHr

Vama, kolega, moram čestitati na (očigledno) uspješnom sistemu.. [thumbsup]
Nadam se da ćete nastaviti davati projekcije i u budućnosti..

Najljepša hvala. No moram priznati da sam vrlo nezadovoljan preciznošću koju ostvarujem
projekcijama na Crobeksu. (hebiga samokritičan sam)

Vani na NYSE (gdje i tržim primarno) je preciznost puno puno veća.
Naprosto crobeks ne poštuje analizu dovoljno.
(valjda radi nelikvidnosti, širokih spredova te činjenice da je ovo ipak jednosmjerna burza jel ..itd).

Iako se na osnovu ovakvog signala može uprosjećivanjem dosta dobro ući "oko" samog dna.

Signal je počeo sugerirati kupnju najranije sa početkom oko 1830ak, pa je trajao sve do 1780ak.
Recimo da bi neki prosjek bio ulaza oko 1800 cirka. (hipotetski da tržimo indeksom jel).
A evo ga sad na 1835 opet i to je i cilj.

Ali opet nije lijepo gledati kad ti cijena probije 1% ili čak do 2% target zonu pa se već počneš pitati jel nešto ne štima .

U svakom slučaju nadam se da će nekome bar malo pripomoći ovo moje.

Sretno svima.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

CROBEX

Evo i jedna zastavica na satnom grafu koja dobija potvrdu prelaskom cca 1840..
Target je u zoni otpora o kojoj je MrRi govorio (fibo razine, zadnje dno na 1888)

Sretno!

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Ma sve je to divno, lijepo i krasno kolege tehničari al od tog vam odbijanca nema kruha. Šta smo vidjeli smo vidjeli, sutra smo još možda tu negdje plus minus 0,20 posto, a onda naredni tjedan nastavljamo kao do sada, jednakim smjerom u revijalnom tonu…

Pa zna se šta je potrebno za solidan odbijanac, a toga ovdje nema…već dugo. A ovo šta se događa s tim faličnim "odbijancima" na crobexu je živa smijurija.

Evo ja više ni ne čekam kao kolega ferengihr nikakav stoploss signal ( jer bi tako već nagurao minus od 6-7 posto ), ja kad vidim da ne ide izlazim van dok sam još u plusu. I iz tih razloga od pada s 2200 na ovamo imam stanje na investicijkom računu +1 posto, šta je prilično solidan iznos za čovjeka koji svakodnevno prati i aktivno sudjeluje u trgovini na zse.

never surrender


Ma sve je to divno, lijepo i krasno kolege tehničari al od tog vam odbijanca nema kruha. Šta smo vidjeli smo vidjeli, sutra smo još možda tu negdje plus minus 0,20 posto, a onda naredni tjedan nastavljamo kao do sada, jednakim smjerom u revijalnom tonu…

Pa zna se šta je potrebno za solidan odbijanac, a toga ovdje nema…već dugo. A ovo šta se događa s tim faličnim "odbijancima" na crobexu je živa smijurija.

Evo ja više ni ne čekam kao kolega ferengihr nikakav stoploss signal ( jer bi tako već nagurao minus od 6-7 posto ), ja kad vidim da ne ide izlazim van dok sam još u plusu. I iz tih razloga od pada s 2200 na ovamo imam stanje na investicijkom računu +1 posto, šta je prilično solidan iznos za čovjeka koji svakodnevno prati i aktivno sudjeluje u trgovini na zse.

kolega, princip je sljedeći :
evo konkrentno na ovom zadnjem odbijancu ću objasniti.

signal je rekao početak kupovanja na 1830, pa smo kakti kupovali index do 1780.
imamo prosjek od 1805. stop lossamo na 1810, bez obzira šta god da se desi.

tako da držimo nulu.

dakle

a) ako ide gore … mrak!
b) ako ne ide gore mi smo probali ali eto… nije išlo.. imamo nulu i čekamo novo dno.

tako nekako je to zamišljeno. [tongue]

a vama svaka čast, u padajućem trendu, i to žestokom, vi ste aktivno trgovali i imate plus
na jednosmjernoj burzi.

svaka čast.
više od toga bilo bi blesavo i nerealno za očekivati.

PS: a da se slažem sa vama da je ovo sve smijurija, slažem se u potpunosti. niti ja ne očekujem
baš previše od ovog odbijanca. al eto, vrijedi pokušati.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

New Report

Close