Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ mise99
Oscilatori su pomoćni pokazatelji. Analiza se započinje utvrđivanjem trenda, a za prepoznavanje istog najbolji će ti poslužiti pomični prosjeci. Oni su kao što si i sama rekla još uvijek negativni! Naravno PP kaskaju za događajima, ali mali i neiskusni investitor se ne bi smio zanositi iluzijama kako će on biti prvi koji će prepoznati obrat trenda. Prema tome, pričekaj dok ti se ne pokaže da je trend sigurno pozitivan, do tada sve ovo tretiraj kao korekciju padajućeg trenda (opreza nikad nije dosta!).
Oscilatori se ne smiju koristi kao izgovor za trgovinu u suprotnom smjeru od trenutnog trenda.
[pray]

[color=black][/color] Mislite reći neka neiskusni pričekaju dok se vi iskusni nakupujete po niže pa ćete onda

objaviti da se tren okrenuo. Ja sam pokupovala za sav novac u četvrtak i od onda su mi

sve što sam kupila otišle između 10 -25% prema gore. A Vi bi da mi čekamo Vašu

dozvolu. Ko nije kupio već debelo kasni. Pozdrav svima i mislite svojom glavom.

sanja

@berlioz
Hvala na objašnjenju. Ovo što si napisao, a citiram sam pročitala i u knjizi ali nisam razumjela. Može li to malo jednostavnije. Mislim na ovu zadnju rečenicu. “Oscilatori se ne smiju koristi kao izgovor za trgovinu u suprotnom smjeru od trenutnog trenda. ”


@ mise99
Oscilatori su pomoćni pokazatelji. Analiza se započinje utvrđivanjem trenda, a za prepoznavanje istog najbolji će ti poslužiti pomični prosjeci. Oni su kao što si i sama rekla još uvijek negativni! Naravno PP kaskaju za događajima, ali mali i neiskusni investitor se ne bi smio zanositi iluzijama kako će on biti prvi koji će prepoznati obrat trenda. Prema tome, pričekaj dok ti se ne pokaže da je trend sigurno pozitivan, do tada sve ovo tretiraj kao korekciju padajućeg trenda (opreza nikad nije dosta!).
Oscilatori se ne smiju koristi kao izgovor za trgovinu u suprotnom smjeru od trenutnog trenda.
[pray]

dao bog više takvih korekcija prema gore! [lol]

Miše, ostavi se oscilatora. Oni kasne i nisu toliko pouzdani.

Prvo i osnovno gledaj utvrditi liniju trenda, te otpore i potpore. Lijepo sam ti objasnio na primjeru ATPL što je otpor, a što potpora. To su osnove i od njih trebaš krenuti. Kada to svladaš, onda kreni na svijeće i formacije.

To ti je kao u knjigovodstvu: prvo naučiš dugovnu i potražnu stranu, a onda ideš na pojedina knjiženja.

[thumbsup]

I love the Smell of Profits in the Morning

Što se desilo s EWT? Gdje je peta linija? Jesmo li još uvijek u bear valu ili ne? Ili smo u prvom bull valu?

Hell is Empty and all the Devils are Here

Gleda li netko accumulation/distribution pokazatelj za pojedine dionice?
Ja koju god likvidnu dionicu pogledam vidim konstantan takoreći pravocrtan pad od siječnja.
Naravno oscilira u određenom rasponu.
Gledam malo i druge pokazatelje ali promjenu trenda ja ne vidim.
Ovaj prošlotjedni rast je naravno dušu dao za daytradere ali u njemu ne vidim nikakve stabilnosti niti
promjenu trenda.
Vidim i totalnu odsutnost institucionalnog prometa za razliku od dana kada je crobex padao.
Candlestick-ove baš i ne priznajem pošto imamo pre male promete da bi se moguća greška izgubila u
statistici na uzorku od 2, 3 dana. Candlestick na dionici s prometom od milju kuna ne znači ama baš
ništa.
Mjesečni i tjedni prosjeci su mi više relevantniji na našoj burzi.
Gledam i sveopću euforiju i ne vjerujem kako neki ljudi bezobzirno drukaju na gore.
Kao da će mo rasti do crobexa 5000 u tjedan dana.
Ne bu to dobro…….[undecid]

Kao da će mo rasti do crobexa 5000 u tjedan dana.

Iz Lidera : Jedno veće preuzimanje bez brige digne crobex na 5000.

Hell is Empty and all the Devils are Here

@ m.
oscilator je vrlo osjetljiv pokazatelj, reagira burno i stoga ga treba vrlo oprezno pratiti. nažalost, puno je “znalaca” koji pišu o tome, a upitno je s kojim i kakvim namjerama.

dobar si savjet dobila. prouči osnovnu analizu trenda, savladaj otpore i potpore, više će ti koristiti nego oscilatori.

savjet: kupuj samo kad možeš objasniti zašto kupuješ. pazi se onih koji cvatu od sreće zbog ovoga što se događa posljednjih dana. novac si zaradila tek kad ti je na računu.

što se ewt tiče, sve ovo što se događa potpuno je u skladu s ewt predviđanjima – ako je 3200 bila točka tri (dno) sada idemo na točku 4 (vrhunac) da bismo opet zaronili na točku 5 (dno).

puno sreće želim svima koji podcjenjuju ove analize. pad do 3200 moga se predvidjeti zahvaljujući ewt, ali i zahvaljujući trendu (otpor-potpora), po istom se sistemu i sa mogu predvidjeti rast i ponovni pad. oscilatori to ne pokazuju, nazad na analizu trenda. ne dozvolite da vas ponese euforija!

i naravno, vodi računa o sistemu trgovanja, dobar sistem nekad vrijedi više od svih prognoza – sistem glavu čuva i kad sve prognoze zeznu.
[wink]

Nikakav ewt nije trebao reći da je dno 3200 kad se hrvatska elita složno složila i najavila da je to DNO.

Prema tome, ne treba sad govoriti gluposti da je ewt rekao da je to dno.

Isto tako, vidim da svatko sebi može nacrtati treći ili peti val, ovisno o tome odakle promatra pad.

Hell is Empty and all the Devils are Here


Gleda li netko accumulation/distribution pokazatelj za pojedine dionice? Ja koju god likvidnu dionicu pogledam vidim konstantan takoreći pravocrtan pad od siječnja. Naravno oscilira u određenom rasponu. Gledam malo i druge pokazatelje ali promjenu trenda ja ne vidim. Ovaj prošlotjedni rast je naravno dušu dao za daytradere ali u njemu ne vidim nikakve stabilnosti niti promjenu trenda. Vidim i totalnu odsutnost institucionalnog prometa za razliku od dana kada je crobex padao. Candlestick-ove baš i ne priznajem pošto imamo pre male promete da bi se moguća greška izgubila u statistici na uzorku od 2, 3 dana. Candlestick na dionici s prometom od milju kuna ne znači ama baš ništa. Mjesečni i tjedni prosjeci su mi više relevantniji na našoj burzi. Gledam i sveopću euforiju i ne vjerujem kako neki ljudi bezobzirno drukaju na gore. Kao da će mo rasti do crobexa 5000 u tjedan dana. Ne bu to dobro…….[undecid]

Tako je i ja ne pronalazim dionicu s accumulation/distribution pokazatelj povoljnim…a to nije dobro…
Pogledajte kako majstori to rade….
http://stockcharts.com/h-sc/ui?s=KOG&p=D&yr=1&mn=0&dy=0&id=p55877821618

vlad1111 može analiza [wink]

New Report

Close