Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://seebiz.eu/hr/burze/crobex-u-slobodnom-padu-sve-realnije-potonuce-na-1.650-bodova,83974.html

komentar na ovo? realno ili?

Moguće, naravno, i niže, samo im argumenti nisu dovoljno dobri. A i neće baš pravocrtno. Dapače, crobi će rasti već u ponedijak – utorak. (Naravno ako ne bude nekih katastrofalni novosti, nego čisto tehnički gledano). Nažalost, dugoročni trend pada još nije blizu kraja.
Pozdrav i sritno!

P.s. Divim se ljudima koji su ode kupovali INGRu na vijest da Stipe Mesić ulazi u nadzorni odbor. S obzirom na taku "publiku" stvarno nam je burza i bolja nego šta zaslužujemo [bye]


http://seebiz.eu/hr/burze/crobex-u-slobodnom-padu-sve-realnije-potonuce-na-1.650-bodova,83974.html

komentar na ovo? realno ili?

Realno? Tko to zna.

Ali da je prepisana analiza, to znamo. Kolege iz svijeta dionica nekada su sami stavljali link za svoju analizu, ali su debelo falili.
Nadavno su analizu prepisali od jedne kolegice s ovog foruma, a ovdje se više ne javljaju i ne linkaju [lol]

ki bi da bi


Zanimljivost.

http://dshort.com/charts/Kimble/SPX-multi-hs-100630.gif

Ja na ovom grafu vidim jedan sasvim drugi pattern kojeg autor ne navodi ili ne želi navesti. [wink]



Death Cross na SPX za par dana, da HS ne bude usamljen.

Nije za baciti ni astroloski Grand Cross, ali ekipa ne vjeruje ni u neku korist od tehnicke, a kamoli nekakovu korist od astrologije!!!
Pozdrav svim dugorocnim dokupljivacima!!!!!
[/quote]

-Hvala kolega, i mi vas pozdravljamo.
ps. Znači li to da kratite pozicije ??

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont



http://seebiz.eu/hr/burze/crobex-u-slobodnom-padu-sve-realnije-potonuce-na-1.650-bodova,83974.html

komentar na ovo? realno ili?

Realno? Tko to zna.

Ali da je prepisana analiza, to znamo. Kolege iz svijeta dionica nekada su sami stavljali link za svoju analizu, ali su debelo falili.
Nadavno su analizu prepisali od jedne kolegice s ovog foruma, a ovdje se više ne javljaju i ne linkaju [lol]
[/quote]
Upravo tako kolega,zato kolegice NASDAQ vrijeme je za nastavak simulacije Crobex-a,srpanj je počeo [wink]




Death Cross na SPX za par dana, da HS ne bude usamljen.

Nije za baciti ni astroloski Grand Cross, ali ekipa ne vjeruje ni u neku korist od tehnicke, a kamoli nekakovu korist od astrologije!!!
Pozdrav svim dugorocnim dokupljivacima!!!!!
[/quote]

-Hvala kolega, i mi vas pozdravljamo.
ps. Znači li to da kratite pozicije ??
[/quote]
Ispricavam se kolega nije do Vas, moja ironija je izgleda samo meni razumljiva! A tek da vidite kad pokusam sa sarkazmom!
Nemam ja pozicija za kracenje bar ne onih long!
Kad sam vec tu jedna slickica, razbijena salica, neki trokuti……..


Kad sam vec tu jedna slickica, razbijena salica, neki trokuti……..

Brodari za 100. Što je ATPL?



Kad sam vec tu jedna slickica, razbijena salica, neki trokuti……..

Brodari za 100. Što je ATPL?
[/quote]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Krpa, evo 100-ka!




http://seebiz.eu/hr/burze/crobex-u-slobodnom-padu-sve-realnije-potonuce-na-1.650-bodova,83974.html

komentar na ovo? realno ili?

Realno? Tko to zna.

Ali da je prepisana analiza, to znamo. Kolege iz svijeta dionica nekada su sami stavljali link za svoju analizu, ali su debelo falili.
Nadavno su analizu prepisali od jedne kolegice s ovog foruma, a ovdje se više ne javljaju i ne linkaju [lol]
[/quote]
Upravo tako kolega,zato kolegice NASDAQ vrijeme je za nastavak simulacije Crobex-a,srpanj je počeo [wink]
[/quote]

I od kolegice Nasdaq su napravili copy paste? [shocked]

Ja se sjećam da sam vidio copy paste analizu od kolegice Brankice sa poslovnog foruma na stranicama od svijet dionica

Ne znam što je tim ljudima, valjda misle da nitko neće primjetiti

“A man's got to do what a man's got to do”

kad svi pisu i ocekuju indeks na 1650 uvijek se dogodi suprotno

Evo… sad kad su prestala natezanja i svađe da sei i ja malo uključim (dobio inspiraciju)… Ne možemo baš racionalizirati, no činjenica je da ispod 1800 bodova crobex baš i nema neku potporu prije 1650 bodova, a budući da tek tamo možemo potegnuti horiznotalnu crtu normalno je da svi to vide i da je svima to očita razina do koje očekujemo pad. Kad se sagleda situacija vani i probijanje HS na S&P500 ovo i ne izgleda tako ne ostvarivo. No na tržištu se i ne mora dogoditi ono što se očekuje, pogotovo na plitkom tržištu ko našem – zar ne? Možeš ga čekati na 50% (ili čekati utorak – ameri ne rade sutra, trijezne se od vikenda), nakrcati se pa opet bježati van 🙂 jer nema nekog potencijala i snage za ozbiljniji rast. Dionice su lijepim razinama u odnosu na prije mjesec-dva, no mogu biti i na ljepšim…
Što se tiče prepisivanja analiza, teško je kolegama objavljivati nešto drugačije od onoga što većina upućenih u tehničku analizu zna. Graf je graf, pa ako znaš i vidiš neke stvari bolje od njih to bolje za tebe, no ako svi pišu isto to opet nije dobro što znači da nemaju ni mašte a ni znanja pa je za pretpostaviti da znaju osnove ili da stvarno znanje žele naplatiti (kao god to su dvije medalje ovog posla) – ovi na svijetu dionica naplaćuju analize 50čuna – nisam vidio njihove analize pa ako tko ima nek pošalje ili posta da vidimo… Stoga kako napominje kolega Tigrus: treba ulagati u svoje znanje! i treba se oslanjati na svoje analize i donositi svoje zaključke, a tuđe analize pročitati, iskoristiti i možda naučiti nešto novoga iz njih.

uspješan početak tjedna…

New Report

Close