Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@mamus

Slično kao i kod većine likvidnih dionica, pojavio se obrazac preokreta trenda.
Linija padajućeg trenda probijena bijelom svijećom (uz povećani volumen nekoliko zadnjih dana, uzastopno).
Linija otpora na 980 kn.
Ako se linija otpora probije bijelom svijećom, vjerojatno slijedi nastavak uzlaznog trenda (slijedeći otpor na 1.120-1.140).
Moguće je da linija otpora na 980 ne bude probijena, te je moguć povratak na niže razine.
Dakle, prema mojoj analizi, 980 kn je, za sada, kritična razina.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

nazalost, ti indikatori nisu dovoljno dobri.. gledaju samo cijene. treba uzeti u obzir i promete

zaboravih privitak


ista situacija i kada se prije dva mjeseca krizali. zanimljivo je kako se udaljenost izmedju k i d zadnji put sa recimo iste vrijednosti kao sto i je i danas smanjila na 0 u jednom danu. preporucam oprez. iza tog znamo sto je bilo. posebno je zanimljiva stvar sa rastucim i padajucim volumenima. datum rast pad 17.4.2008 98M 26M 18.4.2008 59M 23M situacija je gotovo identicna kao i zadnji put; nagli obrat trenda, slabljenje kupnje na rastucim izdanjima i zatim pad. ako rastuci volumen sutra padne za 40 miliona crobex signal ce se samo u jednom danu, kao i zadnji put vratiti na 0. mali investitori koliko vidim gube interes za kupnju, tako da je rasplet u rukama velikih.

Ovo su krivi podaci !!!
Rasplet je u rukama velikih, a mislim da kao i prošli tjedan veliki braniti cijenu.
Ne vjerujem da će dozvoliti da su kupovinom od prošlog tjedna u minus ovaj tjedan.
Uostalom tko bi se iskrcavao??? Mali su do grla u cashu. Margina više nema.

Ovaj promet na slici prije par tjedana, situacija nije bila ista, kad je pao promet.
Fondovi nisu branili.[thumbsup]

Stavio si dva grafa, promet i stohastic koji ide u BUY područje. A MACD i RSI graf?

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Fidel: ” ista situacija i kada se prije dva mjeseca krizali. zanimljivo je kako se udaljenost izmedju k i d zadnji put sa recimo iste vrijednosti kao sto i je i danas smanjila na 0 u jednom danu. preporucam oprez. iza tog znamo sto je bilo. posebno je zanimljiva stvar sa rastucim i padajucim volumenima. datum rast pad 17.4.2008 98M 26M 18.4.2008 59M 23M situacija je gotovo identicna kao i zadnji put; nagli obrat trenda, slabljenje kupnje na rastucim izdanjima i zatim pad. ako rastuci volumen sutra padne za 40 miliona crobex signal ce se samo u jednom danu, kao i zadnji put vratiti na 0. mali investitori koliko vidim gube interes za kupnju, tako da je rasplet u rukama velikih.” Ovo su krivi podaci !!! Rasplet je u rukama velikih, a mislim da kao i prošli tjedan veliki braniti cijenu. Ne vjerujem da će dozvoliti da su kupovinom od prošlog tjedna u minus ovaj tjedan. Uostalom tko bi se iskrcavao??? Mali su do grla u cashu. Margina više nema. Ovaj promet na slici prije par tjedana, situacija nije bila ista, kad je pao promet. Fondovi nisu branili.[thumbsup] Stavio si dva grafa, promet i stohastic koji ide u BUY područje. A MACD i RSI graf?

koji podaci su krivi?
“A MACD i RSI graf?” – sto s njima ? mogao sam ih staviti jos 20 komada onda. bas ih gledam, reci mi sto je na njima bitno. koliko vidim na njima nista nije tako bitno drugacije tada i danas ako ti mislis da je 10% razlike na wilder rsi bitno onda ok , a pogotovo u podrucju oko 50 onda stvarno nemas pojma. osim toga pogledaj si kako se racunaju ti indikatori. to je vise manje od oka, ajmo reci nekakva pomoc, bolje ista nego nista itd.. ako ulazes u dionice samo na osnovu macda popusit ces lovu brze od toga da igras u kladionici.

reci mi tko je prodao pola milijarde kuna dionica prosli tjedan? i ako su mali u cashu zasto ne drukaju dole?
ako velika vecina na forumu druka gore, mislis li da su oni u cashu? ne smrdi li to?
onaj tko ih je prodao sada suti. zasto mislis da je fond branio cijene? ili je samo iskoristio priliku da izlevati raju u 4 dana? nemam pojma sto se desilo, ali siguran sam da fond nije ‘dobar’ i da ne ‘brani’ cijene, fondovi su namjerno srusili burzu, sada su se odjednom oni zabrinuli i pomazu nama malima.
gle, ja sam samo rekao da treba biti oprezan, nista drugo. ne znam zasto si me napao. ali samo udri.



@fazan
Hvala. Uglavnom si potvrdio moja razmišljanja. Što se tiče svijeća, na oba dna su se pojavili i obrasci promjene trenda. Prvi bez, a drugi s potvrdom. Također, drugi obrazac s puno većim volumenom.

Fazan, Krpa, ako sam vas dobro razumio, odradili smo dvostruko dno kao obrazac obrata trenda.
Pitanje, ako se ne odbijemo od 2.400, slijedeći otpor cca 2.600?

@Baron, moje isprike, podaci su stvarno krivi za 18.04. i to za cca 3,2M sto je tocno iznos konzuma, ocito je na zse kad sam skidao podatke u petak konzum bio sa – predznakom. No mislim da 3M ne mijenja puno stvari


ahahah, po novim trend signalima, VIRO i INGR idu na 0 kn [lol] [lol] dajte dosta s tim smećem [lol]

Zato ja to web stranici (trend signali) ne vjerujem ništa, jer cijena može doći na nulu samo ako firma prođe u stečaj, odnosno bankrotira, a dobro znamo da su financijska izvješća naših firmi više nego dobra. Ja sam prestao vjerovati u trend signale te web stranice onog trena kad su prikazali da će ULPL nakon dana s kojim se gubi pravo na sudjelovanje u dokapitalizaciji, cijena toj dionici početi rasti i u vrlo kratkom vremenu od kakvih tjedan dana narasti iz 3400KN na 4700KN. Pa to je znao i vrabac na grani da je to nemoguće, jer nakon tog dana cijena mora pasti za minimalno 30%, jer se prodaje bez prava sudjelovanja u dokapitalizaciji, što se je naravno i dogodilo i nije mi uopće jasno kako to ti ljudi koji postavljaju tu web stranicu mogu tako nešto prikazati. Pa time ismijavaju sami sebe. Očito nemaju pojma kako funkcionira tržište vrijednosnih papira. To je kao da autu izvadiš mašinu i onda ga prodaš za 50% skuplje. Hahahaha.

@fidel i @baron
Može li jedno pitanje, budući da mi nisu htjeli odgovoriti ni krpa ni fazan. Ja stvarno učim TA od kada je počeo pad i sada me zanima još nečije mišljenje.
Da li vam svijeće na vodećim CROBEXovim dionicama upućuju na pad cijena, a MCD i RSI pokazuju kupovni signal. Meni to tako izgleda, a razlog tome vidim u forsiranju velikih da se cijene oporave. Čini mi se da je to forsiranje stvorilo zbunjujeće pokazatelje.
Razlog tome ne vidim u tome da fondovi hoće nabrzinu zaraditi na malima nego da se vrati povjerenje u tržište i Crobex. No napravili su jednu grešku. Nisu dopustili malima da se nakrcaju nego su prenaglo izazvali rast. I sada opet imamo malo “naprasitu” situaciju. Novac je ostao nepotrošen i jednostavno nedostaje na tržištu. Morati će fondovi popustiti da se i mali nakrcaju. To je moje viđenje. Voljela bih vidjeti vaše komentare. Nadam se da neće biti kao od nekih čim nešto pitaš oni pišu “idi ti mala spavati, nije to za tebe, neznaš čitati i sl.”

idi ti mala spavati, nije to za tebe, neznaš čitati i sl.” [undecid]



@fidel
i @baron
Može li jedno pitanje, budući da mi nisu htjeli odgovoriti ni krpa ni
fazan. Ja stvarno učim TA od kada je počeo pad i sada me zanima još
nečije mišljenje.
Da li vam svijeće na vodećim CROBEXovim dionicama upućuju na pad
cijena, a MCD i RSI pokazuju kupovni signal. Meni to tako izgleda, a
razlog tome vidim u forsiranju velikih da se cijene oporave. Čini mi se
da je to forsiranje stvorilo zbunjujeće pokazatelje. Razlog tome ne
vidim u tome da fondovi hoće nabrzinu zaraditi na malima nego da se
vrati povjerenje u tržište i Crobex. No napravili su jednu grešku. Nisu
dopustili malima da se nakrcaju nego su prenaglo izazvali rast. I sada
opet imamo malo “naprasitu” situaciju. Novac je ostao nepotrošen i
jednostavno nedostaje na tržištu. Morati će fondovi popustiti da se i
mali nakrcaju. To je moje viđenje. Voljela bih vidjeti vaše komentare.
Nadam se da neće biti kao od nekih čim nešto pitaš oni pišu “idi ti
mala spavati, nije to za tebe, neznaš čitati i sl.”

Nije ti ovo lose,nije.
[wink]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

zašto se opterećivati,formula je jednostavna, zaboravi da ćeš kupiti na najnižoj i prodati po najvišoj cijeni.Ja sam na burzi 5 godina i skoro da nikad nisam uspio uletit najniže.Ipak sam opstao sam toliko vrimena,i bez obzira na opskurno poznavanje ta i fa,čovjek jednostavno osjeti kad je u zraku vrime za izlaz,a kad za kupnju.Evo sad svi osjećaju da je vrime za kupnju ,jednostavno se poklope svi mogući indikatori.(ako ima rep,četiri noge i mijauče onda je najvjerojatnije mačka ili mačak).[rolleyes]

New Report

Close