Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


fazan: ” di su pare … jel’ školski? ” Kako je “morning star + ” kada je u uzlaznom trendu.To izgleda kao “evening star – ” .

Morning star su tri svijeće u crvenom krugu. Te su i bile označene na onom grafu.
Uopće nismo raspravljali o zadnje dvije svijeće, koje, pretpostavljam, tebe zbunjuju.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


mise99: ” fazan: ” di su pare … jel’ školski? ” Kako je “morning star + ” kada je u uzlaznom trendu.To izgleda kao “evening star – ” . ” Morning star su tri svijeće u crvenom krugu. Te su i bile označene na onom grafu. Uopće nismo raspravljali o zadnje dvije svijeće, koje, pretpostavljam, tebe zbunjuju.

Da mislila sam na te dvije u plavom krugu. Zbog toga sam mislila da smo u uzlaznom trendu, jer su četiri dana uzlazna. Ako može objašnjenje.


@fazan

Fazane jedan zbog čega misliš da onaj tko ne zna sastaviti i pročitati bilancu i ostala financijska izvješća ne može znati naučiti čitati svijeće. Mislim da je meni lakše to naučiti nego tebi bilanciranje, ako bilanciranje tek sada počinješ učiti. Osim toga ja sam od onih “koji znaju da malo znaju” i zbog toga učim. Najgori su oni “koji neznaju da malo znaju”, a nikakve koristi od onih “koji znaju da puno znaju” ako to ne žele podjeliti s drugima. Zato bi bilo lijepo da ako nešto znaš lijepo objasniš, a ako neznaš tebi pitanje nije ni upućeno. Pozdrav. Nemoj samo tjerati ljude s foruma, caruj u svojoj kući.


mise99: ” fazan: ” di su pare … jel’ školski? ” Kako je “morning star + ” kada je u uzlaznom trendu.To izgleda kao “evening star – ” . ” Morning star su tri svijeće u crvenom krugu. Te su i bile označene na onom grafu. Uopće nismo raspravljali o zadnje dvije svijeće, koje, pretpostavljam, tebe zbunjuju.

zadnje dvije svijeće nisu nikakav star, već potvrda, prema tome ne zna odrediti padajući/rastući trend

ako to ne zna … nemam komentara …
ako se zabunila, nadam se da je nakon ovoga shvatila …

I love the Smell of Profits in the Morning

Ptico, ti voliš pronalaziti h&s, dvostruke vrhove, dna…
Razvija li se nešto od toga na atpl?

Možda di_su_pare ima analizu atpl, koju bi htio podijeliti s forumašima[smiley]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

@krpa

Mislila sam na zadnje dvije svijeće kod DDJH ne kod Dalekovoda. Dakle ovaj prethodni post u kojem molim objašnjenje je vezano za DDJH.


@fazan

Nisam se ništa zabunila, mislila sam na DDJH. Koji je tebi… pa što i da ne znam. Ponašaš se kao da nas plačaš pa ako nešto ne znamo, nemaš komentara. Baš bi trebao imati komentara kada znaš.

di su pare je napravio analizu ATPL na moje oči … 100% je pogodio …

onako na prvu, dvostruko dno na 2.000 (jak otpor i nakon toga potpora u prošlosti + okrugla brojka, psihologija)

evo ti nekoliko čvrča, nadam se da tebi ne moram objašnjavati o čemu se radi …

I love the Smell of Profits in the Morning

Evo i jedna moja starija analiza, doduše komentar je negdje na forumu, ali vidi se da sam ukazivao na proboj razine potpore i divergenciju.

I love the Smell of Profits in the Morning

Evo i jedne kasnonoćne analize.

Dakle, neka tamo ranija točka otpora na 1.9xx je nešto kasnije probijena. Upravo ta točka je bila donja granica pada koji se dogodio unazad mjesec dana. Na toj razini (odnosno na razini 2.000) se formiralo dvostruko dno. Linija trenda (zelena) probijena je sa zelenom svijećom koja se zatvorila iznad. No ta svijeća se zatvorila ispod 2.400 (a to je nova linija otpora, nekadašnja linija potpore). Ne treba zanemariti niti činjenicu da se to dogodilo na velikom prometu.

Scenario 1. probijamo liniju otpora od 2.400,00 i nastavljamo pu gore.
Scenario 2. odbijamo se od linije otpora na 2.400,00 i čekamo novu priliku.

Neki će se rugati da u ponedjeljak idemo ili UP ili DOWN, ali pravi poznavatelji TA znaju o čemu pričam.

I love the Smell of Profits in the Morning

@fazan
Oni koji znaju TA ne treba ova analiza, a ni forum. Može li objašnjenje za one koji ne znaju?

@fazan

Hvala. Uglavnom si potvrdio moja razmišljanja.
Što se tiče svijeća, na oba dna su se pojavili i obrasci promjene trenda. Prvi bez, a drugi s potvrdom.
Također, drugi obrazac s puno većim volumenom.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Kolega krpa, zahvaljujem na trudu i na predočenim analizama.

Da li možete prikazati analizu DLKV-a, uz komentar, unaprijed zahvaljujem.

ista situacija i kada se prije dva mjeseca krizali. zanimljivo je kako se udaljenost izmedju k i d zadnji put sa recimo iste vrijednosti kao sto i je i danas smanjila na 0 u jednom danu.
preporucam oprez. iza tog znamo sto je bilo.
posebno je zanimljiva stvar sa rastucim i padajucim volumenima.

datum rast pad
17.4.2008 98M 26M
18.4.2008 59M 23M

situacija je gotovo identicna kao i zadnji put; nagli obrat trenda, slabljenje kupnje na rastucim izdanjima i zatim pad. ako rastuci volumen sutra padne za 40 miliona crobex signal ce se samo u jednom danu, kao i zadnji put vratiti na 0. mali investitori koliko vidim gube interes za kupnju, tako da je rasplet u rukama velikih.

New Report

Close