Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@kolegica ivana1309

vidim da ste clanica od 22.04.2010…
ocito je da malo toga znate i da se morate nauciti cijeniti znanje.

molim da se drzite analiza komentara postanih grafova i okanite se analiza psiholoskih profila pojedinih clanova.

cijeno bi Vase komentare grafova koje sam postao, po mogucnosti da su kontra mojih zakljucaka…
ako se usudite ista komentirati…
[smiley]

dakle, mjeseci, tjedni i dnevni graf sp500 u sell signalu.
izvolite grafove:

nemam namjeru ulaziti u polemike ili hvaliti ili kuditi, no ipak ću napisat par stvari … neki od kolega zamjeraju isključivost drugima a da su istovremeno sami isključivi (no to vjerojatno ne primjećuju) i to na način da je u istoj osobi i dobar i loš policajac … nametati svoje mišljenje kao jedino vrijedno ili univerzalno i ulaziti u konflikt samo zbog nečijeg načina komunikacije s kojim se ne slažemo je smiješno, no ovdje nažalost imamo kao i u "stvarnom" svijetu situaciju da "dođu divlji i potjeraju pitome"
btw. dajem glas za cromana, ali kako god odlučio sretno mu bilo

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

nema teorije

Znam da oni koji nešto znaju,fundamentalnu ili TA,i uz to zarađuju na burzi,pa makar i uz BRA analizu,niti su ikad pisali na ovakvim i sličnim forumima,niti će ikada pisati.
Bez uvrede,svi koji ste se prepoznali.Sretno [thumbsup]

Frankly my dear, I don't give a damn!

Jeste se sad složili da je ta prijevara? ok sad možete odlepršati s ovog kutka pd. Ostaćemo nas par luđaka koji volimo slikarstvo-crtkarstvo. Sigurno da ovi koji pizde po ta, nisu nikad proučili niti jednu knjigu ta. Mislim cijelu, onak podeblju. Tanke nisu za dubokoumenjake. A za neke sam uvjerena da nisu nit o fa, već kao papagaji ponavljaju 3-4 pojma, p/b p/e, ebote marža, bz (broj zaposlenih,valjda?). Pa ta 3 pojma znaju i djeca u vrtiću.A o fundamentalnih analiza najviše im leži okrenut business.hr, onak iz poluležećeg. A kao što je đejms rekao fa im se svodi na buy n hold n smoke strategiju.


Znam da oni koji nešto znaju,fundamentalnu ili TA,i uz to zarađuju na burzi,pa makar i uz BRA analizu,niti su ikad pisali na ovakvim i sličnim forumima,niti će ikada pisati.Bez uvrede,svi koji ste se prepoznali.Sretno [thumbsup]


– gospon nosorog.
– utješno je za mnoge forumaše znati da i vi gubite na burzi.

I love this game!

Bitan faktor kod TA je self-fulfilling prophecy.

Ako puno ljudi vjeruje da ja na XY bodova support onda će oni svoje naloge na kupnju i staviti na toj razini te će stvarno i stvoriti support

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Bitan faktor kod TA je self-fulfilling prophecy.

Ako puno ljudi vjeruje da ja na XY bodova support onda će oni svoje naloge na kupnju i staviti na toj razini te će stvarno i stvoriti support

Buduci da imam vremena da pisem jos 23 sata(na ovom forumu) evo par zadnjih odgovora (ako se ne desi da odgovorni na PD-forumu izbrise ovo ..kao sto je ucinjeno sa prijsnjim porukama)

Ja imam podatke u duzini od 150 godina i na njima se moze ciniti EWT analiza .Analiza je tocna od pocetka do kraja . Prije 100 gidna nisu ljudi ni najmanje znali o TA(EWT) a opet ona djeluje.

Sa minut podacima moze se cinit analize koje pokazuju exaktan razvoj narednih 5 -10 minuta za naprimer jednu dionicu?
Vrlo malo ljudi cine takve analize…gdje je taj moguci self-fulfilling prophecy za navedeno?

Kritika dolazi od ljudi koji vecinom imaju malo znanje/iskustvo o TA a specialno o EWT

Jednom kad se na prvih 10 kupnji skupi značajnija količina novčića odjednom na forumu pusti se glas evo izlazi teška konjica na bojno polje i počme se lupati po asku i eto odbijanca. Da i to je TA.

Nedavno je ovakav slučaj je bio na viri 350 kn cijena se odbila od linije trenda ,sad na crobexu 1930 šta nas dalje čeka nemam pojma.


Jeste se sad složili da je ta prijevara? ok sad možete odlepršati s ovog kutka pd. Ostaćemo nas par luđaka koji volimo slikarstvo-crtkarstvo. Sigurno da ovi koji pizde po ta, nisu nikad proučili niti jednu knjigu ta. Mislim cijelu, onak podeblju. Tanke nisu za dubokoumenjake. A za neke sam uvjerena da nisu nit o fa, već kao papagaji ponavljaju 3-4 pojma, p/b p/e, ebote marža, bz (broj zaposlenih,valjda?). Pa ta 3 pojma znaju i djeca u vrtiću.A o fundamentalnih analiza najviše im leži okrenut business.hr, onak iz poluležećeg. A kao što je đejms rekao fa im se svodi na buy n hold n smoke strategiju.


@lulu

TA ima veliku prednost kod trgovanja.pa makar to bilo kratkorocno ili dugorocno.
Ja imam vise od 10 godina i 35000 sati iskustva i ne lazem o takvim stvarima.
Zato nastavi jos dublje proucavat TA ali preporucujem i EWT.
Ewt je fantastican .. nema bolje metode.
Vise ne namjeravam govoriti o EWT…ali doc ce vrijeme kad mnogi budu zeljeli da su imalo
znanje sto Ewt daje (analize).

pozdrav

30.05.2010 – 22 h



Znam da oni koji nešto znaju,fundamentalnu ili TA,i uz to zarađuju na burzi,pa makar i uz BRA analizu,niti su ikad pisali na ovakvim i sličnim forumima,niti će ikada pisati.Bez uvrede,svi koji ste se prepoznali.Sretno [thumbsup]


– gospon nosorog.
– utješno je za mnoge forumaše znati da i vi gubite na burzi.

I love this game!
[/quote]

dakako vlad,i ja sam jedan od,upravo sam to i napisao
vidim da si se i ti prepoznao [thumbsup]

Frankly my dear, I don't give a damn!



Bitan faktor kod TA je self-fulfilling prophecy.

Ako puno ljudi vjeruje da ja na XY bodova support onda će oni svoje naloge na kupnju i staviti na toj razini te će stvarno i stvoriti support

Buduci da imam vremena da pisem jos 23 sata(na ovom forumu) evo par zadnjih odgovora (ako se ne desi da odgovorni na PD-forumu izbrise ovo ..kao sto je ucinjeno sa prijsnjim porukama)

Ja imam podatke u duzini od 150 godina i na njima se moze ciniti EWT analiza .Analiza je tocna od pocetka do kraja . Prije 100 gidna nisu ljudi ni najmanje znali o TA(EWT) a opet ona djeluje.

Sa minut podacima moze se cinit analize koje pokazuju exaktan razvoj narednih 5 -10 minuta za naprimer jednu dionicu?
Vrlo malo ljudi cine takve analize…gdje je taj moguci self-fulfilling prophecy za navedeno?

Kritika dolazi od ljudi koji vecinom imaju malo znanje/iskustvo o TA a specialno o EWT
[/quote]
Cromane , cromane evo te opet nisi izdržao ni pet minuta [lol] [lol]
Iskreno bi volio da te moderatori ne izbrišu i mogu se okladit ako ti ne ubiju lik i djelo na forumu da ćeš za dva dana opet pisati po forumu.
Ima jedna zeznuta stvar kod tebe sve doživljavaš previše osobno ,a usput ne kužiš kako se mi to balkanci zajebavamo u dosta tvojih polemika čak si šale tumačio kao napad na sebe.

Evo sad ConObrien je nešto spomenuo i odmah to doživljavaš kao napad na sebe i TA. On je oportunista prvenstveno fundamentalist traži dobre firme stabilne firme a TA mu je sekundarni alat koji dobro dođe
( bar ja imam takvo mišljenje)

New Report

Close