Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

– gospon croman.
– ja Vam ne dajem glas.
– da odete, naravno.
– samo, ne razumijem te Vaše grafove.
– kao ni šarene crtarije na vladovom blogu.
– ali, znam da sam dobro zaradila na burzi.
– istina, 2008. sam izgubila 20%.
– no poslije sam sve nadoknadila.

I love this game!

ma samo ti piši croman..meni ne smetaš..ali su mi jadne fore kada govoriš da nisi tu na crobexu a djeliš savjete samo kada burza počne padati…
najjaći su mi hrvati koji su zapalili vanka, kao ne trže na crobexu ali su uvjerljivi u svome drukanju.
ako želiš nekome pomoći napravi blog kao vlad1111 i to je to…

ili org da ti se može plačati za tvoje analize…
ali ovako mi je jadno..
btw pa nisi ti predsjednik da sakupljamo potpise…hehehe funny guy


Nisam ja funny …vise ste vi funny kad se ne mozete ni slozit i izbacit me…posto vam toliko smetam

a puno vas ima..pa sretno

I will bee happy

prije eventualne katastrofe, mislim da ćemo ipak još malo gore [thumbsup]

peace

time is the great teacher, but unfortunately it kills all of its students


Predlog: pa ako vec toliko od vas ne zeli da ja ne pisem ovde, izvolite sakupite 100 potpisa i ja odlazim…garantirano

Znaš kaj Cromane, ja se ne mogu prestati čuditi kad vidim da odrastao čovjek svoj odlazak ili ostanak stavlja u ruke drugih ljudi. Pa radi kak tebi paše kaj te briga za tuđa mišljenja. Malo razmisli o toj svojoj nesigurnosti, izanaliziraj se… [huh]

Svi skupa pak se ponašate kak mala djeca s tim dokazivanjima ko je najpametniji ovdje.

Mogli bi biti malo uljudniji prema čovjeku koji se javlja iz stranog svijeta na forum naroda kojem pripada.


ma samo ti piši croman..meni ne smetaš..ali su mi jadne fore kada govoriš da nisi tu na crobexu a djeliš savjete samo kada burza počne padati…
najjaći su mi hrvati koji su zapalili vanka, kao ne trže na crobexu ali su uvjerljivi u svome drukanju.
ako želiš nekome pomoći napravi blog kao vlad1111 i to je to…

ili org da ti se može plačati za tvoje analize…
ali ovako mi je jadno..
btw pa nisi ti predsjednik da sakupljamo potpise…hehehe funny guy


Nisam ja funny …vise ste vi funny kad se ne mozete ni slozit i izbacit me…posto vam toliko smetam

a puno vas ima..pa sretno

I will bee happy
[/quote]
mozes da odes sto se mene tice….evo ti jos jedan glas…. [rolleyes] vratite nam brankicu…ona mi je ljepsa ….a ne tu neki gvozdeni momak…..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@Croman
Što se tiče potpisa mislim da je ispod časti da se na ovaj način odnosi prema Vama….
Vi ste na toj razini da se o Vama raspravlja u saboru RH,da izbjegnemo procedure koje traju pokušat ću kontaktirat barba Luku da to ubaci hitno u saborsku proceduru da to rješimo,javim Vam se čim rješimo [cool]

Croman

100 % si u pravu. Tko je poslije II. sv. rata ulagao u dionice mogao je samo zaraditi. Buffett je to znao.

Prva veća kriza je bila tek 70 -tih t.j. prilaka za jeftin dokup. Ali danas biti fundamentalista? .ebeno.


Mogli bi biti malo uljudniji prema čovjeku koji se javlja iz stranog svijeta na forum naroda kojem pripada.

a on prema drugima može kako hoće?
ako može, nek ne piše, kako je obećao preko 30x!
ali pukao bi da se ne javi, tako da znam da neće otići ni ovaj put

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]

Inače,
fundamentalna analiza nije isto što i buy and hold strategija.



Mogli bi biti malo uljudniji prema čovjeku koji se javlja iz stranog svijeta na forum naroda kojem pripada.

a on prema drugima može kako hoće?
ako može, nek ne piše, kako je obećao preko 30x!
ali pukao bi da se ne javi, tako da znam da neće otići ni ovaj put
[/quote]


@vladimir

A ti si taj koji se stavio na moju "listu prijatelja" ?
Sam ja ikad komunicirao sa tobom i rekao nesto lose tebi ?

Ali ja te razumim …Yes …no doubt



@ Plavi
Na što bi se trader trebao oslonit na fundamentalnu analizu [lol] TA pretpostavlja da su fundamentalisti sve uračunali sve dobre i loše stvari u cijenu dionice i na osnovu toga reagiraju. Cijene dionica imaju svoje "sinusoide" bio UP trend ili dawn trend i TA nastoji dokučit gdje se formiraju vrhovi i dna te sinusoide i na njima otvarat i zatvarat pozicije.
U trejdanju je riječ ipak o kraćim vremenskim razdobljima i obavezna primjena stop-lossa naloga, stoga nije potrebno puno fundamentalizirat.


@nikson

Ima studija koje su pokazale da ekonomicari i fundamentalisti su najlosije analizirali i pogodili razvitak krize u 2000,2007/2008 itd.(ima naravno pojedinaca koji su videli da te krize dolaze ali kao grupa, specialno ekonomicari to nisu vidjeli)

TA i specialno EWT daje mnogo bolju sliku razvoja.Tu se ne radi sto ja zelim vidjeti ili da pogadam da idemo prema odredenoj razini(na pr fibo) .
Radi se o tome da EWT mjesecima i godinama unapred pokazuje na moguci razvitak:

Formacije koja pokazuju na moguci : pad / rast

Rast u mars 2009 je bio vidljiv najmanje pola godine unapred a tako i dugorocan pogled na bear-formaciju.

Ekonomicari i Fundamentalisti su ti sto najmanje vjeruju u TA, sto i je logicno.

Ali svaki cini po svome…a duge diskusije o gore navedenom je bilo i bit ce.

[/quote]

Totalno se ne slažem s tobom,ewt daje sliku razvoja, ma daj to je priča za malu djecu.
Ona je samo povod da određeni tj. veliki simuliraju takav događaj.

bit će bolje................



@ Plavi
Na što bi se trader trebao oslonit na fundamentalnu analizu [lol] TA pretpostavlja da su fundamentalisti sve uračunali sve dobre i loše stvari u cijenu dionice i na osnovu toga reagiraju. Cijene dionica imaju svoje "sinusoide" bio UP trend ili dawn trend i TA nastoji dokučit gdje se formiraju vrhovi i dna te sinusoide i na njima otvarat i zatvarat pozicije.
U trejdanju je riječ ipak o kraćim vremenskim razdobljima i obavezna primjena stop-lossa naloga, stoga nije potrebno puno fundamentalizirat.


@nikson

Ima studija koje su pokazale da ekonomicari i fundamentalisti su najlosije analizirali i pogodili razvitak krize u 2000,2007/2008 itd.(ima naravno pojedinaca koji su videli da te krize dolaze ali kao grupa, specialno ekonomicari to nisu vidjeli)

TA i specialno EWT daje mnogo bolju sliku razvoja.Tu se ne radi sto ja zelim vidjeti ili da pogadam da idemo prema odredenoj razini(na pr fibo) .
Radi se o tome da EWT mjesecima i godinama unapred pokazuje na moguci razvitak:

Formacije koja pokazuju na moguci : pad / rast

Rast u mars 2009 je bio vidljiv najmanje pola godine unapred a tako i dugorocan pogled na bear-formaciju.

Ekonomicari i Fundamentalisti su ti sto najmanje vjeruju u TA, sto i je logicno.

Ali svaki cini po svome…a duge diskusije o gore navedenom je bilo i bit ce.

[/quote]
Ja se bože tebe ne razumim u EWT analizu di je počeo koji val di je završio drugi val zašto jedan val traje 45 dana dugi 10 treći 25 , dali je korektivni val abc ili je početak jedince padujućeg tenda…

Ti u svom postu govoriš da možeš predvidjeti cca cijenu za cca 6 mj pa ajde ako ti nije frka i ako imaš vremena napravi jednu analizu crobexa sa mogućim targetima i objašnjenjima u postu šta se tu zapravo zbiva.

Evo moj pogled na crobex koji nije ništa pametan pa mi je i strategija tome prilagođena tj gledaj gledaj al ne diraj.

Na crobexu se formirao rastući zelini trokut (bar sam tako mislio da je) i očekivao sam proboj kote od 2300 na trećem pokušaju (crvena linija) međutim crobi je zapeo na 2200 i od tada ga praktički nije ni prešao nego je mjesecima besciljno babuljao oko 2000 la-li do prije 20 dana i tada korekcija koja se zaustavila na 1900 točno gdje je i prethodna završila. E sad po moje pozicije bilo što bolje da se i cijene odbiju od 1900 što dalje inače [cry] [bye] vrlo vjerojatno potone crobi do 1700. Trenutno na crobexu imamo extreman otpor na 2200-2300 cijene su se već 4 puta odbile od tih razina na niže s tim da su zadnja dva vrha niža od prethodnih vrhova (dovoljno za upaliti duga svjetla)
Sad za sad imamo u najbolju ruku bočno kretanje cijena (drugi crni kanal ) a što će se desiti za koji dan iskreno pojma nemam hoće li crobex pasti ispod 1930 ili će ponovo testirati 2200 , ali ima nešto drugo što znam na kojim ću razinama otvarati nove pozicije.

New Report

Close