Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čestitke Knecht!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

SPX-nadopuna posta 19.05 :
-formiran silazni trokut.Probijanje baze od cca 1070 vodilo bi na target od cca 970 (956 – 50% ukupnog rasta). Odbijanac do max.1150. Položaj oscilatora i mali silazni kanal daju mogućnost i minimalnog odbijanja do samo cca 1100 te nastavak pokušaja proboja razine 1070.
-postojanje divergencija MACD 385 na dnevnom grafu i njihovo zadržavanje (za sad) daje mogućnost da se formiralo dvostruko(ili trostruko) dno. Prelaskom razine od 1173 pojavio bi se target na cca 1273.
-zaključak : probijanje ili zadržavanje iznad razine od cca 1070 biti će ključno za nastavak priče.

Krepat ma ne molat


Kad se najmanje ocekuje pocinje pad

(na primer od 26/4 do danas ca 200 punkta na dole za Crobex)(si izasao na vreme?)

Kad se najmanje ocekuje dolazi rast….

Ono sto je vazno…treba znati i videti

Ovo za 26. 04. napisao si tek nakon nekoliko dana kad bi i netko tko nema pojma o grafovima i EWT (poput mene) shvatio što će se dogoditi (ja se držim svog grafa, a to je Hang Seng koji je sve ovo nagovijestio nekoliko dana prije).
I opet legendarna misao: Kad se najmanje ocekuje dolazi rast….
[lol]

Tigrus

Iz velikog drukera napokon pišeš objektivno. Želeo bih, da je situacija obrnuta ali u pravu si. 100 od mene.

Mislim da je delux već spomenuo ovaj klin. Ali ja moram crtati (ovo je više u terapeutske svrhe, doktor mi reko kad se osjećaš unezvereno, kad imaš osjećaj da će ti se nešto neugodno dogoditi, ili kad te uhvati strah od bilo kakvog gubitka, ti samo crtaj.)

@Lulu1
I to bi bila realna vrijednost marketa u ovom trenu, moglo bi se odigrati vrlo brzo



pravi odbijanac ide od zone 1970-2000

Knele,pa di si ti???


@Tony

neki na temi "sto smo danas trzili?" su tvrdili da pravi odbijanac ide sigurno kad Knele, James i tigrus sve prodaju…
A Worderleiove analize njemu sapucu isto u vezi moje prodaje….

pa daj vise taj odbijanac!!!

@ Knele,
ja bi rekao na 2000 – target double topa 2110-2220. vidi ga…

prvi target na sp 500 po mome je 1070 , to je donja linija naopackog padajuceg klina
drugi je 980 – prvi target padajuceg klina (mali nosic)
treci je 930 – drugi target padajuceg klina (baza)
[/quote]

Kolega Wunderkind je ustvrdio da je nakon ove moje analize objavljene 18.05.2010,
szivac zamotao cokoladu.

Kolega Wunder, sto sada radi svizac?

ps. odbijanac ce biti slab, jer SMA200 se nalazi na 1110, mozda bude neki shooting star sa probojem 1110, ali jako tesko…

jel ostao netko u bull kampu? [wink]

fibo veli 1007, a nakon toga mogući 942 pa eventualno zadnji 878 za SPX….

u novo dno ne vjerujem ako ne dođe do promjene globalne ekonomske paradigme i velikog deleveraginga

fibo je govorio i o 1235 vrh targetu na SPX, promašio je za sitno i razvoj situacije vani me ne iznenađuje, ok osim u intenzitetu koji je ipak brži i jači od očekivanja

kako će to pomoći mom bull pogledu na crobex? nikako [smiley] , ono što može pomoći je da crobex za sada jače odradi up val koji će i vani doći u obliku korektivnog vala… a godina je duga, makro situacija sugerira pozitivne domaće tonove, koliko će se ta priča moći odvojiti od one svjetske ostaje za vidjeti

za sada ta karta nije uzela ni jedan štih…

crobex na 2800 ostaje target, pitanje je samo vremenskog korigiranja [rolleyes]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


jel ostao netko u bull kampu? [wink]

fibo veli 1007, a nakon toga mogući 942 pa eventualno zadnji 878 za SPX….

u novo dno ne vjerujem ako ne dođe do promjene globalne ekonomske paradigme i velikog deleveraginga

fibo je govorio i o 1235 vrh targetu na SPX, promašio je za sitno i razvoj situacije vani me ne iznenađuje, ok osim u intenzitetu koji je ipak brži i jači od očekivanja

kako će to pomoći mom bull pogledu na crobex? nikako [smiley] , ono što može pomoći je da crobex za sada jače odradi up val koji će i vani doći u obliku korektivnog vala… a godina je duga, makro situacija sugerira pozitivne domaće tonove, koliko će se ta priča moći odvojiti od one svjetske ostaje za vidjeti

za sada ta karta nije uzela ni jedan štih…

crobex na 2800 ostaje target, pitanje je samo vremenskog korigiranja [rolleyes]

uglavnom reko bi jedan moj kolega …….tajminggggg………..


jel ostao netko u bull kampu? [wink]

fibo veli 1007, a nakon toga mogući 942 pa eventualno zadnji 878 za SPX….

u novo dno ne vjerujem ako ne dođe do promjene globalne ekonomske paradigme i velikog deleveraginga

fibo je govorio i o 1235 vrh targetu na SPX, promašio je za sitno i razvoj situacije vani me ne iznenađuje, ok osim u intenzitetu koji je ipak brži i jači od očekivanja

kako će to pomoći mom bull pogledu na crobex? nikako [smiley] , ono što može pomoći je da crobex za sada jače odradi up val koji će i vani doći u obliku korektivnog vala… a godina je duga, makro situacija sugerira pozitivne domaće tonove, koliko će se ta priča moći odvojiti od one svjetske ostaje za vidjeti

za sada ta karta nije uzela ni jedan štih…

crobex na 2800 ostaje target, pitanje je samo vremenskog korigiranja [rolleyes]

slažem se sa vašim pisanjem i mogu reči: jes I camp……..i nije mi žao…..malo svježeg novca ču kroz neko vrijeme ubaciti u dokup i to je to……ali samo ako značajnije padne…….čekam bolje dane jer razmišljam slično kao i vi, uz nadu da očekivanje da neče doči do nakog novog sloma i novog dna…..

Na EU H4 imamo inv.H&S ?
A kad smo već kod invertiranih stvari , klinova, haesesovaca, malo sam se poigrala s gornjom slikicom i dobila pravi H&S? To je već netko radio čini mi se Buffy ili Graham s očitom nakanom da se naruga ljubiteljima TA, ali kao što vidite on nije u pravu. Slikicu kako god okrenete ona sugerira pad, bilo kao inv. klin ili h&s.

EU h&s skoro pa odrađen. Očito, na manjim tf i nije problem odrediti kretanje cijene, manji tf -manji problem, veći tf-veći problem.

New Report

Close