Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ivana, taman sam htio pitati [smiley]





@nosor0g

Si zadovoljan sa SP 1150..?

odličan pogodak gospon Croman!
maestralno!!! [thumbsup]
[/quote]

Ako sam izracunao tocno postoji odbijanac za SP u spomenutom podrucju

[/quote]

cromane, molim te, možeš li nam objasniti zašto se dogodio ovako veliki promašaj?
[/quote]


@Johny

Posto pitas na lijepi nacin, mogu odgovoriti:

Veliki promasaj …NE , ali promasaj je bio.

Intraday analiza je bila pogresna dok EOD analiza je pokazivala na dalji pad i je bila tocna.

Kao sto sam pisao niko ne cini 100% sigurne analize , tako ni ja.

Medutim od 26/4 sam pisao da ima moguci PADi oni koji znaju trgovati na pravi nacin znaju da postoji "Stoploss", nesto sto mi u zapadu cesto upotrebljavamo i na taj nacin poboljsamo mogucnost positivnog trgovanja =Zarade.

Problem je po meni da vecina nema znanja ni iskustva kako trgovati na najbolji nacin.

Pogreske cinu svi,ali od njih se i uci.
Medutim poznato je da ca 10-20% osoba zaradi na trgovanju na burzama a ostalih 80-90 % gubi.

Da se vecina drzi do stoploss-principa gubici nebi bili veci od 4-5% !

Tako da mogucnost minimirati gubitke postoji ali to svako mora osobno uciniti.

[/quote]
U potpunosti se slažem sa cromanom.
To je razmišljanje onoga ko razumije burzu.
80-90% ulagača su pušiona i zato za burzi nikada dovoljno oprez.
Oprez na prvom mjestu.
Stoploss- ma sve je to super,kada trguješ na likvidnoj burzi,ali ovdje na crobexu,gdje je likvidnost slaba,i da kojim slučajem imaš nešto veći portfelj,nema šanse da izađeš za gubitkom od 5%,jer ti je npr. prva veća kupnja tek na -10-15%,ali to je naš problem.

Pozdrav,kolegi Cromanu!

Cinim svoje trgovanje na intraday (bull kao i bear-pozicije) .

Izasao sam iz boliden pozicije i ocekujem novu kupnju u ponedeljak
[/quote]

U ponedeljak već u šoping?
[lol]

Osim ako kupuješ "put".

U ponedjeljak svi čekaju shopping zato je trebalo već danas to obaviti. [lol]


U ponedjeljak svi čekaju shopping zato je trebalo već danas to obaviti. [lol]

meni se čini da nitko nije okasnio [lol] [lol] [cry]


Cinim svoje trgovanje na intraday (bull kao i bear-pozicije) .

Izasao sam iz boliden pozicije i ocekujem novu kupnju u ponedeljak
[/quote]

U ponedeljak već u šoping?
[lol]

Osim ako kupuješ "put".
[/quote]

@Knecht

Vidim da se mnogi [lol] kad pisu svoje poruke(nadam se da je to zbog dobro ucinjenog trgovanja).

Buduci da je pad poceo 26/4 evo i jedne slike O razvitku jedne Svedske dionice , Boliden.

Iako se radi o dobrom padu ,bilo je i najmanje 4 dobrih situacija za trgovati .(Vidi Privitak)
Osobno sam iskoristio 3 od ovih 4 navedenih situacija.
Volumen je bio vrlo dobar (na primer 7/5 je bio 13 miljuna)

Daytrading je moguc samo ako se ima mogucnost predvidjeti ovakve manje rastove.

RTEA metoda to omogucuje.

Sretno i oprezno [cool]

Pa cromane – napredujuš. Počeo si pisati na ovom forumu o budučnosti i što je najvažnije – počeo si čak stavljati grafove (stavi graf kojeg američkog indeksa – jer tek onda se mogu vidjeti tvoja velika proročanstva). Bez grafova ne cijenim ni jednog forumaša.

Svejedno šoping u ponedeljak nije ti baš najjača strana. Gledajući kroz amaeričke indekse pogodak u rast može biti vrlo kratak (koji sat). SP 500 index u ponedeljak ima target rasta po mome najviše na 1120-1121. Nakon dostignuća E vala (4) idu u val (5) vala A. To je moj primarni count.

Alternativa je svakako moguća, t.j. da su sa targetom 1066 nakon one kompjuterske (namjerne) greške 6.5. odradili veliki (P2). pa sljedi odbijanac. U tom slučaju imaš čisti pogodak.

@Croman

-Hvala.
-Ne dajte se isprovocirati, ostanite uz nas koji cijene Vaš trud, i želju za pomoći ovom napaćenom narodu. [thumbsup]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Pa cromane – napredujuš. Počeo si pisati na ovom forumu o budučnosti i što je najvažnije – počeo si čak stavljati grafove (stavi graf kojeg američkog indeksa – jer tek onda se mogu vidjeti tvoja velika proročanstva). Bez grafova ne cijenim ni jednog forumaša.

Svejedno šoping u ponedeljak nije ti baš najjača strana. Gledajući kroz amaeričke indekse pogodak u rast može biti vrlo kratak (koji sat). SP 500 index u ponedeljak ima target rasta po mome najviše na 1120-1121. Nakon dostignuća E vala (4) idu u val (5) vala A. To je moj primarni count.

Alternativa je svakako moguća, t.j. da su sa targetom 1066 nakon one kompjuterske (namjerne) greške 6.5. odradili veliki (P2). pa sljedi odbijanac. U tom slučaju imaš čisti pogodak.


@Knecht

Ja cijenim svakog koji ima iskrenu namjeru u pianju (bez ili sa grafom)

Gann je govorio o tome da trebamo naci vibraciju jednog Indexa ili dionice i pratiti razvitak.

Svaka od njih ima svoj osobni nacin "vibriranja".

Biti u fazi daje pravi pogled odredene dionice,na primer svedskog Boliden

Ja znam kada je vrijeme uc u navedenu dionicu i nadam se da se to desi u …ponedeljak.

Price and time…kako je Gann govorio.

Ps razvitak SP nema veze sa razvitkom pojedinih dionica


@Croman

-Hvala.
-Ne dajte se isprovocirati, ostanite uz nas koji cijene Vaš trud, i želju za pomoći ovom napaćenom narodu. [thumbsup]


@kuna94

Ja sam bas danas malo pogledao razvitak raznih HR dionica od ozujka (mars ) 2009 .
na neke dionice se je moglo udvostruciti vrijednost a neke su imale 50% rasta .

To sam gledao na razdoblje od 9-12 mjeseci.
Pa nije tako lose ako se je uslo u pravo vrijeme?

@Croman

-Istina, a neke su upravo sada na povijesnom minimumu (INGR). [shocked]
-Hoće li ova "mediteranska" kriza biti povod za konačni obračun sa bikovima?

Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont



@Croman

-Hvala.
-Ne dajte se isprovocirati, ostanite uz nas koji cijene Vaš trud, i želju za pomoći ovom napaćenom narodu. [thumbsup]


@kuna94

Ja sam bas danas malo pogledao razvitak raznih HR dionica od ozujka (mars ) 2009 .
na neke dionice se je moglo udvostruciti vrijednost a neke su imale 50% rasta .

To sam gledao na razdoblje od 9-12 mjeseci.
Pa nije tako lose ako se je uslo u pravo vrijeme?
[/quote]

@Croman
naše tržište treba pratiti u određenim vremenskim intervalima, kupovati na povoljnim cijenama i većim padovima,jedina na taj način se mogu ostvariti kvalitetni prinosi,već sam bio naveo na temi Best buy- da se treba nisko postaviti na kupnji 20-30%,negdje pred kraj četvrtog mjeseca,kako vidimo iz nastale situacije da se stvar razvija prema tom scenariju,nema potrebe za žurbom i trčanjem na bid u ovim vremenima kada se događaju padovi i potresi na svetskim burzama i našem okruženju.
TA-da ali na našem tržištu ona nije presudni faktor,već je kod nas presudni faktor nelikvidnost i stanje ekonomije u državi -za koju nebih navodio u kakvom je stanju .


@VRHBRACKI

INGR-je na trenutnim razinama zbog stanja u građevinskom sektoru koji i dalje može padati ,minimalno 20-30%, zbog svima znanih razloga da ih nenabrajam, jedan mali savjet za ingru-gledajući stanje u toj firmi ,mislim da ti je minimum za Ingru negdje oko 30 kn, no vrjeme će pokazati tko je upravu-želim dobru zaradu na navedenoj dionici.

@Croman
naše tržište treba pratiti u određenim vremenskim intervalima, kupovati na povoljnim cijenama i većim padovima,jedina na taj način se mogu ostvariti kvalitetni prinosi,već sam bio naveo na temi Best buy- da se treba nisko postaviti na kupnji 20-30%,negdje pred kraj četvrtog mjeseca,kako vidimo iz nastale situacije da se stvar razvija prema tom scenariju,nema potrebe za žurbom i trčanjem na bid u ovim vremenima kada se događaju padovi i potresi na svetskim burzama i našem okruženju.
TA-da ali na našem tržištu ona nije presudni faktor,već je kod nas presudni faktor nelikvidnost i stanje ekonomije u državi -za koju nebih navodio u kakvom je stanju .

@lacoste

Ja sam stekao zadnjih ca 3 godine, iskustvo kad se radi o stvaranju analize za HR (index i neke dionice).

To iskustvo je 1000 puta manje, usporedujuci sa Americkim/Svedskim analiza sto sam cinio do danas.

Ali opet je dovoljno da mogu kazati: moglo bi se ciniti vrlo dobre analize ako bi se uzelo dovoljno vremena za pratit HR burzu.

Mnogi misle ko ti "TA da ali ne kod nas ,ne za to podrucje…itd

Po meni EWT fungerise uvjek ,zato sto ta vrsta analize je ogledalo "ljudske psiholoske "reakcije (koja ima vise umjesanih faktora)

Stanje u svijetu i drzavama se po meni ne razlikuje od stanja kod jedne obitelji sa odredenim brojem osoba.I tu ima odredenih faktora koji su isti kod oboje.

Politicari nisu uspeli rjesiti krize,posto one uvjek dolaze.Nazalost nemaju ni znanja kako to ciniti.

Nekad nije vazno znati racunati..nekade je vaznije videti koje poteze (prave) se treba uzeti .

Ima tu jos puno toga za reci o toj temi ..ali vrijeme ne dozvoli.

New Report

Close