Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja bi rekao da je crobexu vrijeme da se pokrene, čak krajnje vrijeme. Ako odemo ispod ovog, nemamo se baš za što hvatati, nema bitnijih potpora. Bar gledano s tehničke strane.

Što se tiče ERNTa, i on je spreman za odbijanac (napravio je 62% ritrejsmenta ovog zadnjeg rasta). No on čak ima još malo prostora za pad prije nego naruši svoju bullish formaciju (koju i dalje ima, unatoč ovom padu od 10%. bio je jako overbought, RSI na rekordnim razinama).


Kolega slažem se da pozorno pratimo ERNT,on je leader,tu je situacija very tricky,vrlo zanimljivo će biti zatvaranje 10.05.(na kojoj cifri),11-tI sve mjenja (TA)!

Bojim se da ovo nije bio megafon, ovo je teška truba, ako nije i duhački orkestar.

no comment

Isuse bože.
Ovo će čak i moju analizu poništit. [lol]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

..ebali Grci cijelu tehničku.[angry]

http://articles.moneycentral.msn.com/Investing/Dispatch/default.aspx?feat=1751806&GT1=33002

Evo minutni graf tog događaja, prekrasno [lol]

..nemoj tako knecht, pa vidiš da su ispoštovali trubu, i čak završili na 50%.


Ovo sam pročitao u nekoj knjizi, ne sjećam se više u kojoj. Išlo je otprilike ovako:

Jedan tehničar, koji je slovio kao guru, objašnjava nekom investitoru koji je imao veliki udjel u nekoj dionici i koji je inače bio malo skeptičan prema tehničarima, kako je ta dionica preprodana i da ne može slomiti podršku i da će uskoro sigurno ići gore.

Pita ga investitor je li siguran u to.

100%, odgovori tehničar. Nema šanse da cijena ide dolje.

Tehničar nije ni dovršio rečenicu, a investitor digne slušalicu, pozove neki broj i kaže onom sa druge strane: Prodaj za 100 miliona, spusti slušalicu i obrati se ponovo tehničaru: Jesi li još uvijek 100% siguran.
disclaimer: ne mislim ništa loše o tehničkoj, samo malo šale za razonodu.


Bravo kolega, nevjerovatno jučer ste ovo napisali, a to se upravo danas dogodilo [smiley]. Ipak je moguće [huh]

Mean people suck and nice people swallow!

Ma trube samo Grci u….

Inače pretpostavljam, da je 1220 (P1 vrh) kako bi pad na 1070, odnosno za 150 bodova), bio je sve val 1 – [A] odP2 A-B-C korekcije. Fib retrace levels od 2-[A ]vraća nas na jednu od razina 1.127 (38%),1.145 (50%) ili 1.163 (62%) ili 1187 (78%).


Ma trube samo Grci u….

Inače pretpostavljam, da je 1220 (P1 vrh) kako bi pad na 1070, odnosno za 150 bodova), bio je sve val 1 – [A] odP2 A-B-C korekcije. Fib retrace levels od 2-[A ]vraća nas na jednu od razina 1.127 (38%),1.145 (50%) ili 1.163 (62%) ili 1187 (78%).


a yebemti, a ti taman posto bullish na 1200!

Indeks tipa s&p il nasdaq nema teorije da u jednom danu padne 9 posto i da je plod rasprodaje uslijed panike pogotovo panike oko, pazi ovo, Grčke?

Šta se cijela ekonomija amerike ( gledajući kroz burzu ) zasniva na tome kako će se riješit problem Grčke, i to baš danas???

Čak i tehnički vrh na 1220 koji je bio više nego očit ne sugerira da korekcija mora bit ovakva.

Problem je negdje u sustavu, ne može se u jednom danu negirat nešto što je trajalo dva mjeseca. To je naprosto nemoguće. Ovdje se radi o ljudskoj grešci/namjeri. No u svakom slučaju pad od 9 posto čitavog indeksa ( i to američkog ) u samo jednom danu je apsolutno nerealan i protiv ikakve investicijske, pa i trejderske logike. Drugim riječima, izveden je il greškom ( manje vjerojatno ) il namjerno.

Al kakve Crobex ima veze s tim? Nikakve, ovdje ionako vlada drugačije politika, drugačija shema.

never surrender

U USA su se aktivirali stop loss nalozi i da je bilo vremena vratio bi s index na nulu…normalno da je netko zaradio na cijeloj priči ali kaj je tu je…ide Crobex upupup [thumbsup]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close