Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DOLAR/EURO 1.2985 [undecid]

Evo slika koja govori 1000 riječi.

Još dan dva padanja, grebemo po bollu, udaramo u trendove.
Ili je kraj bulla općenito i odlazimo u 3pm,
ili odavde sutra-prekosutra kreće bull val broj 2.

Ja se za sad kladim na val 2.

Živi bili pa vidjeli.

***obrisano***

Obey Ferengi Rules of Acquisition

kartki pogled za crobex

Po jucersnjim podacima za crobex moguci je jedan odbijanac .
Crobex moze da ide malo ispod 2100

(sa sadasnjim podacima ca 2090) njih cu azurirati ako dospijem

Ovo sam pročitao u nekoj knjizi, ne sjećam se više u kojoj. Išlo je otprilike ovako:

Jedan tehničar, koji je slovio kao guru, objašnjava nekom investitoru koji je imao veliki udjel u nekoj dionici i koji je inače bio malo skeptičan prema tehničarima, kako je ta dionica preprodana i da ne može slomiti podršku i da će uskoro sigurno ići gore.

Pita ga investitor je li siguran u to.

100%, odgovori tehničar. Nema šanse da cijena ide dolje.

Tehničar nije ni dovršio rečenicu, a investitor digne slušalicu, pozove neki broj i kaže onom sa druge strane: Prodaj za 100 miliona, spusti slušalicu i obrati se ponovo tehničaru: Jesi li još uvijek 100% siguran.

disclaimer: ne mislim ništa loše o tehničkoj, samo malo šale za razonodu.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


Ovo sam pročitao u nekoj knjizi, ne sjećam se više u kojoj. Išlo je otprilike ovako:

Jedan tehničar, koji je slovio kao guru, objašnjava nekom investitoru koji je imao veliki udjel u nekoj dionici i koji je inače bio malo skeptičan prema tehničarima, kako je ta dionica preprodana i da ne može slomiti podršku i da će uskoro sigurno ići gore.

Pita ga investitor je li siguran u to.

100%, odgovori tehničar. Nema šanse da cijena ide dolje.

Tehničar nije ni dovršio rečenicu, a investitor digne slušalicu, pozove neki broj i kaže onom sa druge strane: Prodaj za 100 miliona, spusti slušalicu i obrati se ponovo tehničaru: Jesi li još uvijek 100% siguran.

disclaimer: ne mislim ništa loše o tehničkoj, samo malo šale za razonodu.

Dvije mogućnosti:
a) Ako je prodao samo zbog toga da ispadne da je u pravu s obzirom na tehničara, onda je glup, a imao je i jeftinijih načina za liječenje vlastitih kompleksa.
b) Ako je već planirao prodati (očito po bid-u), onda je bio neiskren u gornjoj komunikaciji.

U svakom slučaju, primjer baš i nije reprezetnativan, iako ima i nešto (iskarikirane) istine u sebi.

prebrzi ste, Cromen će vam vrlo skoro dati novi target.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


Ovo sam pročitao u nekoj knjizi, ne sjećam se više u kojoj. Išlo je otprilike ovako:

Jedan tehničar, koji je slovio kao guru, objašnjava nekom investitoru koji je imao veliki udjel u nekoj dionici i koji je inače bio malo skeptičan prema tehničarima, kako je ta dionica preprodana i da ne može slomiti podršku i da će uskoro sigurno ići gore.

Pita ga investitor je li siguran u to.

100%, odgovori tehničar. Nema šanse da cijena ide dolje.

Tehničar nije ni dovršio rečenicu, a investitor digne slušalicu, pozove neki broj i kaže onom sa druge strane: Prodaj za 100 miliona, spusti slušalicu i obrati se ponovo tehničaru: Jesi li još uvijek 100% siguran.

disclaimer: ne mislim ništa loše o tehničkoj, samo malo šale za razonodu.

Kao prvo, ako je tehničar siguran 100%, onda nije dobar tehničar. U trejdu ništa nije sigurno, i trejder uvijek mora jednim okom gledat na akciju, koliko god da je siguran.

Kao drugo, ako je fundamentalist išao protiv sebe i prodao samo da nešto dokaže, onda nije fundamentalist. Niti fundamentalisti niti fondovi ne idu protiv krda, nisu blesavi, poanta je zaradit, a ne ništa dokazivat. AKo je tehničar bio dobar onda je procijenio kuda ide krdo, i onda fundamentalist sigurno ne bi išao prodavat, a još manje odjednom, da opako sruši cijenu i sjebe sebi prodaju, nego bi izlazio pomalo.

ukratko, totalno nerealan scenarij koji se nigdje i nikad nije mogao dogodit.

Pametan, ako to želiš.


prebrzi ste, Cromen će vam vrlo skoro dati novi target.

MMM pratio sam tvoj pokusaj djeliti ljudima svoj vlastiti posao ali vjerujem da si dobio isto iskustvo kao ja

target je dobila 1 osoba…ali to je sve

ne zelim rusit ili dizat burzu… [cool]

ps tu ima toliko dublih nickova da se nezna dali govore sami sa sobom hehe


Ovo sam pročitao u nekoj knjizi, ne sjećam se više u kojoj. Išlo je otprilike ovako:

Jedan tehničar, koji je slovio kao guru, objašnjava nekom investitoru koji je imao veliki udjel u nekoj dionici i koji je inače bio malo skeptičan prema tehničarima, kako je ta dionica preprodana i da ne može slomiti podršku i da će uskoro sigurno ići gore.

Pita ga investitor je li siguran u to.

100%, odgovori tehničar. Nema šanse da cijena ide dolje.

Tehničar nije ni dovršio rečenicu, a investitor digne slušalicu, pozove neki broj i kaže onom sa druge strane: Prodaj za 100 miliona, spusti slušalicu i obrati se ponovo tehničaru: Jesi li još uvijek 100% siguran.

disclaimer: ne mislim ništa loše o tehničkoj, samo malo šale za razonodu.

i moj disklejmer: drago mi je da ne misliš ništa loše o tehničkoj i da je ovo "samo malo šale za razonodu"… zapravo, to je jako dobra šala i jako je smiješna i super je da si nas sve s tim razveselio… hvala ti na konstruktivnom doprinosu…

Pametan, ako to želiš.



Ovo sam pročitao u nekoj knjizi, ne sjećam se više u kojoj. Išlo je otprilike ovako:

Jedan tehničar, koji je slovio kao guru, objašnjava nekom investitoru koji je imao veliki udjel u nekoj dionici i koji je inače bio malo skeptičan prema tehničarima, kako je ta dionica preprodana i da ne može slomiti podršku i da će uskoro sigurno ići gore.

Pita ga investitor je li siguran u to.

100%, odgovori tehničar. Nema šanse da cijena ide dolje.

Tehničar nije ni dovršio rečenicu, a investitor digne slušalicu, pozove neki broj i kaže onom sa druge strane: Prodaj za 100 miliona, spusti slušalicu i obrati se ponovo tehničaru: Jesi li još uvijek 100% siguran.

disclaimer: ne mislim ništa loše o tehničkoj, samo malo šale za razonodu.

Kao prvo, ako je tehničar siguran 100%, onda nije dobar tehničar. U trejdu ništa nije sigurno, i trejder uvijek mora jednim okom gledat na akciju, koliko god da je siguran.

Kao drugo, ako je fundamentalist išao protiv sebe i prodao samo da nešto dokaže, onda nije fundamentalist. Niti fundamentalisti niti fondovi ne idu protiv krda, nisu blesavi, poanta je zaradit, a ne ništa dokazivat. AKo je tehničar bio dobar onda je procijenio kuda ide krdo, i onda fundamentalist sigurno ne bi išao prodavat, a još manje odjednom, da opako sruši cijenu i sjebe sebi prodaju, nego bi izlazio pomalo.

ukratko, totalno nerealan scenarij koji se nigdje i nikad nije mogao dogodit.
[/quote]
[wink]

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

Ok, signal je tu.
Crobeks namješten za odbijanac.

Obey Ferengi Rules of Acquisition


DOLAR/EURO 1.2985 [undecid]

…i udario dolar danas u dugoročnu liniju trenda. Mislim, da će sljedećih dana dolar padati a EUR rasti. [wink]

New Report

Close