Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Opcenito dostupnu analizu Crobexa ima na :

http://www.croman.se/friends/info_hr.html

Analiza je stvorena sa 15 min podacima (mozda ne najbolja kvaiteta podataka ali vjerujem da pokaze ono vazno)
Postoji analiza ucinjena sa 1 min podacima (nje nema na webu) i koja pokazuje malo drukci razvoj ali isti cilj .

Dali ce biti kako analiza pokazuje..vidit cemo unapred

Hvala Cromane, Veliki čovjece!!!

Svaka cast na trudu

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Cijenjeni Forumaši,
jel zna netko neki link o detaljima vezanim za isplatu dividendi za 2010 godinu (ili možda da bi se usudio sam ovdje napisati, barem za likvidnije dionice), dakle koja dionička društva isplačuju, koliko iznosi dividenda, kada je ex-dividend day, i slično
Hvala na razumijevanju
alkanet

http://www.mojedionice.com/fund/IzvDioniceDividenda.aspx?idDrz=1&idNac=1
Samo za one isplaćene. Treba se logirati.

who dares, wins

Neki koriste Ret, a neki Mtp.

Sutra bi mogli uhvatiti three white soldiers, zasad su dva [smiley]

When speculation has done its worst, two and two still make four.


Neki koriste Ret, a neki Mtp.

Croman ne koristi ni Ret ni Mtp.

Alat nije najvazniji…iskustvo i znanje je.

Moze li neko od znalaca TA strucnije prokomentirati graf (ps. SMA50 je zuta linija a SMA20 je plava linija)…takodjer, ne cini li se ovaj rastuci trokutic da bi mogao najavljivati mozda skori proboj na SMA50 i time mozda i novi trend…inace, dionica je danas u usporedbi sa sektorom prosla najlosije a danas su najavili i godisnje izvjesce za petak…no, gredajuci TA stvarno…zasto? Hvala.

Optimist - loše informirani pesimist


Neki koriste Ret, a neki Mtp.

krakirano pretpostavljam.
jel vrijedi to šta?
fx?

@graziani
Pa donekle, ali da citiram Cromana ako se ne ljuti, alat nije najvažniji….



@graziani

Pa donekle, ali da citiram Cromana ako se ne ljuti, alat nije najvažniji….

Samo citiraj ti mene,nema tu ljutne.
Jedno pitanje o MTP :dali je po tvome iskustvu MTP dobar kao "predictor" ili je bolji za "trgovanje" to jest ulaz /izlaz ?

@Croman
Obzirom da je mtp potrebno prilagoditi određenoj burzi s filter opcijom (time symetry,50% wave b etc.), u slučaju crobexa takav slučaj se rijetko dešava. Konkretno, u zadnjih 7 mjeseci samo su se 2 signala javila, i bila su ok. To znači da bi mogli reći da je bolji kao predictor.


@Croman
Obzirom da je mtp potrebno prilagoditi određenoj burzi s filter opcijom (time symetry,50% wave b etc.), u slučaju crobexa takav slučaj se rijetko dešava. Konkretno, u zadnjih 7 mjeseci samo su se 2 signala javila, i bila su ok. To znači da bi mogli reći da je bolji kao predictor.


@Lulu

Znaci li to da ti MTP da prediction gdje namjerava Crobex biti /doci ..kazimo 6 mjeseci -godinu dana unapred? Ili prediction samo vazi za krace vremenske intervale?

@croman
Neovisno o vremenskom intervalu, obzirom da se princip rada zasniva na traženju korekcija ABC, pa tako ova zadnja korekcija TS3 zadovoljava sve uvjete filtra. Međutim, kako si naglasio alat bez znanja i iskustva vrijedi skoro pa ništa. Uz moje krhko znanje ewt i prosječno znanje TA, ovakovi alati puno mi i ne pomažu. Trgovanje više zasnivam na klasičnim in/out signalima.

New Report

Close