Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo stručne anallize od svijeta dionica

ANALIZA – Indeks Zagrebačke burze CROBEX, zatvorio je ovaj tjedan na 2192,95 bodova i ostvario 182,74 milijuna redovnog prometa. Promjena vrijednosti indeksa na tjednoj razini ostala je gotovo nepromijenjena, CROBEX je izgubio na vrijednosti 0,09%. Treći tjedan zaredom svjedoci smo povećanog obujma trgovine.
Prošlotjednim određivanjem razine od 2.170 bodova, kao ključnom za nastavak rasta, to se ovaj tjedan uistinu i pokazalo ispravnim, jer svladavanjem te razine indeks je značajno porastao, te je dostigao najvišu vrijednost od 2.225 bodova.

Na grafikonu je prikazana 50% linija stope promjene trenda, koja se ujedno poklopila sa rastućom linijom trenda, vidimo da je ta linija probijena, i nakon proboja dolazi do testiranja linije, i nemogućnosti indeksa da se vrati iznad linije trenda.
Takvim razvojem situacije bilo je za očekivati reakciju CROBEX-a prema dolje, pri čemu je prekjučer propao gotovo 2%. Međutim, propadanje ispod navedene linije nije značajno. Propadanje mora biti "dublje" da bi proboj bio pravovaljan.

CROBEX prema dolje ima veliku podršku, i trebat će velika sila da se te potpore probiju. Naime, u rasponu od 70 bodova na putu mu stoje tri pomična prosjeka MA-200, MA-100, MA-50, i donja linija rastućeg trokuta.

Bez obzira na prekjučerašnji veliki pad, s ovim podacima kojima raspolažemo, i dalje na snazi ostaje kupovni signal, jer se još nisu stvorili preduvjeti za prodajni signal. Rastuće formacije i dalje ostaju aktualne, odnosno najčvršća formacija rastući trokut ostaje netaknuta.

ma kakav cash-r-a, 100% in

ATPL

Probili smo padajuću liniju trenda koja drži vodu više od 6 mjeseci.

SMA je uzlazni.

MACD presjecanje i RSI prešao preko 50. Doduše MACD je još usko, a RSI vrluda.

Ako uzmemo da je zadnji veliki rast bio od cca 613,58 do 1373,39 dobijamo fibo razine:
903,83 dva puta taknuta nakon velikog rasta. Recimo da je to dno.
993,48 koju smo ovih dana prešli. Recimo da će nam biti potpora kao što je uglavnom i bila.
1083,14 je slijedeća stepenica.

Ako bude raslo kao što VLDS pada idemo do starog vrha preko 1370.

Ako 993,48 ne izdrži imamo SMA/trenline oko 976,98 pa donji Bollinger oko 932,97.

Uglavnom meni je lagano bulish, a već imam pa sam hold.
Brojevi su neprecizni jer je crtano odoka.
Hajde sad netko tko zna TA.

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.


evo stručne anallize od svijeta dionica

[yawn]

pa kad se već šamaramo, onda ću i ja sebe nazvati stručnjakom [lol]
evo moje stručne analize, koja sadrži samo ono što u svojo kratkoj analizi gornji stručnjak nije vidio


…koja se ujedno poklopila sa rastućom linijom trenda, vidimo da je ta linija probijena, i nakon proboja dolazi do testiranja linije, i nemogućnosti indeksa da se vrati iznad linije trenda.
Takvim razvojem situacije bilo je za očekivati reakciju CROBEX-a prema dolje, pri čemu je prekjučer propao gotovo 2%. Međutim, propadanje ispod navedene linije nije značajno. Propadanje mora biti "dublje" da bi proboj bio pravovaljan.

moja isprika stručnjaku [thumbsup] [kiss]
vidim sad da je ipak opisao, ali je ispustio naznačit na grafu

evo moja analiza za atpl,sto se tice ganna na jednom grafu su kutevi racunati od 475 a na drugom od 900

http://aqua-art.org/news.php

http://www.poslovni.hr/145918.aspx
Tjedna TA. Srećko je oprezan što ni je na odmet.

who dares, wins


za razliku od S&P-a, DAX je u korekciji od 14.04. Ranije, kao i prošli puta.

Kad MMM probije kosu crtu, nakon što prije toga u rastu probije signalnu krivulju, i razinu 50, ulaz je 100% siguran.


molim malo pojašnjenje, za ono boldano.
je li korekcija gotova? danas se dax poput feniksa iz pepela…
zahvaljujem!



evo stručne anallize…

[yawn]

pa kad se već šamaramo, onda ću i ja sebe nazvati stručnjakom [lol]
evo moje stručne analize, koja sadrži samo ono što u svojo kratkoj analizi gornji stručnjak nije vidio
[/quote]

Ne mora neka analiza obuhvaćati sve i svašta da bi bila tehniča ili stručna. Dovoljno je gledati samo jednu stvar poput moving averagea ili support i resitance zona ili ewt-a da bi analiza bila tehnička i stručna.

Ako koga zanima manja tehnička analiza brodara…
(tjedni komentar kretanja na zse, na dnu)

http://investa.hr/komentar-dionice-burza/newsletter-dionice-zagrebacka-burza.html


http://www.svijet-dionica.net/index.php?option=com_content&view=article&id=294:crobex-i-dalje-bez-prodajnog-signala&catid=53:crobex

izgleda da ništa od prodajnog signala u ovoj rundi

Cijenjeni Forumaši,
jel zna netko neki link o detaljima vezanim za isplatu dividendi za 2010 godinu (ili možda da bi se usudio sam ovdje napisati, barem za likvidnije dionice), dakle koja dionička društva isplačuju, koliko iznosi dividenda, kada je ex-dividend day, i slično
Hvala na razumijevanju
alkanet

Opcenito dostupnu analizu Crobexa ima na :

http://www.croman.se/friends/info_hr.html

Analiza je stvorena sa 15 min podacima (mozda ne najbolja kvaiteta podataka ali vjerujem da pokaze ono vazno)
Postoji analiza ucinjena sa 1 min podacima (nje nema na webu) i koja pokazuje malo drukci razvoj ali isti cilj .

Dali ce biti kako analiza pokazuje..to bi se moglo videti tokom tjedna

New Report

Close