Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.






PELIN-R-A
U zoni pokušaja, za jače živce i mirne ruke, inače ide glavobolja.

hehehehhe……moram priznat da sam malo gucnio danas …….
mmmm…..bbbbbrrrrrrrrrrrr………ali isporuka u naravi…………
[/quote]
krivi graf, ovaj sam htio stavit, dobro nije se dao zbunit.
[/quote]
Nije mi baš jasno kaj hoćete reći s tim grafom, gospon James.
[/quote]
hoću reć divergencija i trendline na tjednom grafu.
[/quote]

Prva divergencija koju sam označila rozom bojom je bila i prošla u 11. mjesecu 2009., druga i treća označeno crvenom bojom nisu divergencije a ovo četvrto zadnje isto nije divergencija jer nije dovršena. Tak da vam je trendlinija dosta upitna, gospon James

ne gledamo na isti način onda.
točka u crvenom krugu je nebitna za graf, ne uzimam je u obzir.
trendline na tjednom je jasan.
higher lowove na RSI vidiš, dakle divergencija je ispravna.
i onda to sve na dnevnom puno jasnije.


ne gledamo na isti način onda.
točka u crvenom krugu je nebitna za graf, ne uzimam je u obzir.
trendline na tjednom je jasan.
higher lowove na RSI vidiš, dakle divergencija je ispravna.
i onda to sve na dnevnom puno jasnije.

Aha, tak se bolje vidi. Dobro gospon James.Fala


Brankica jeli se BDI prekrižio iz sell u baj i ako nije kad će?

Ne znam ja gospon Antiša, kaj niste vi rekli prije dva tjedna da je BDI na dnu?



Samo da napomenem da ERNT ima jedan obrazac ponašanja gdje se vrh formira u nekoliko dana-4-5, tzv. Eve uzorak

Di ce taj Tesla? Nit mi je do dokupa, jer sam cicija; nit mi je do prodaje, jer sam lakom. Gdje bi otprilike dividenda bila uracunata u cijenu?

Plan mi je prodat cca. 10% ernt-a (dividenda prije dividende) da uletim drugdje, al ne znam kad da to napravim. Htio sam na 1700, al su dogadjanja na burzi revidirala moje planove.

Ufff. Nisam ja za dejtrejdera …

[/quote]

Gospon integral, ne znam što da vam kažem. Dionica je jako prekupljena ali nema sell signala.Divergencija nema, dionica je udarila u gornju stranicu vjerovatnog kanala i sad ćemo vidjeti. Ali mislim da je ključno ono što sam rekla da topping proces kod ERNT-a traje nekoliko dana.Pozdrav


Samo jedan mali osvrt. RSI je trenutno na 87. Toliko nije bio nikad u povijesti trgovanja sa ovom dionicom. Čisto iživljavanje fondova koji bu valjda dignuli dionicu toliko da bu na kraju dividendni prinos 2% kad završe. Uglavnom ovo bu tak opalo da bu se sve pušilo

Draga naša Brankice, RSI nije ključni faktor da je nešto jako napucano. Obično kod takvog RSI cijena se može korigirati ali kroz malo duži period 10-20%, ako, a zna biti i nekoliko tjedana duboko prekupljen. Vani tada stradaju shorteri kao da ih nikada nije bilo.

Često se dešava, i treba biti oprezan kod shortanja, da je dionica u prekupljenom području, a čovjek se zaleti i zashorta, a ono izađe procjena neke financijske institucije da ta dionica vrijedi 20% više trenutne cijene npr. i odoše shorteri u kupovinu iz straha (ima i iznimaka kada procjena i ne vrijedi previše) i tako je to kada maheri rade svoj posao.

Od 4. mjeseca slušamo svi o velikoj depresiji, grafovima iz 1933. godine. Sada je svima da je to bilo svjetsko zašprehavanje i da CROBEX 3200 je realnost. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Traženje uzoraka na manjim tf nije baš uputno, ali ipak.. Ovdje vidimo neuspjeli h&s koji je rezultirao rastom, međutim sad imamo partial rise (for awhile) na mogućem obrnutom klinu. Što ti misliš Brankice?



Samo jedan mali osvrt. RSI je trenutno na 87. Toliko nije bio nikad u povijesti trgovanja sa ovom dionicom. Čisto iživljavanje fondova koji bu valjda dignuli dionicu toliko da bu na kraju dividendni prinos 2% kad završe. Uglavnom ovo bu tak opalo da bu se sve pušilo

Draga naša Brankice, RSI nije ključni faktor da je nešto jako napucano. Obično kod takvog RSI cijena se može korigirati ali kroz malo duži period 10-20%, ako, a zna biti i nekoliko tjedana duboko prekupljen. Vani tada stradaju shorteri kao da ih nikada nije bilo.

Često se dešava, i treba biti oprezan kod shortanja, da je dionica u prekupljenom području, a čovjek se zaleti i zashorta, a ono izađe procjena neke financijske institucije da ta dionica vrijedi 20% više trenutne cijene npr. i odoše shorteri u kupovinu iz straha (ima i iznimaka kada procjena i ne vrijedi previše) i tako je to kada maheri rade svoj posao.

Od 4. mjeseca slušamo svi o velikoj depresiji, grafovima iz 1933. godine. Sada je svima da je to bilo svjetsko zašprehavanje i da CROBEX 3200 je realnost. [thumbsup]
[/quote]

Gospon valentine imate pravo,može to ostati dugo prekupljeno iznad 70, jedino što se sad radi o tome da je ovih 87 RSI-a ekstremno prekupljeno. Mislim da budete teško našli primjer dionice sa RSI 87 ikada, evo veli ako se nekome da neka proba naći dionicu koja je dotakla 87 na RSI-u

Vjerovala ili ne, u SAD-u znaju i preko 90 RSI, no, to nije sada bitno niti branim bilo koju tvrdnju, samo hoću naglasiti da pravila ima, ali nisu uvijek potpuno primjenjiva kao što se zakoni primjenjuju.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



Gospon valentine imate pravo,može to ostati dugo prekupljeno iznad 70, jedino što se sad radi o tome da je ovih 87 RSI-a ekstremno prekupljeno. Mislim da budete teško našli primjer dionice sa RSI 87 ikada, evo veli ako se nekome da neka proba naći dionicu koja je dotakla 87 na RSI-u

Evo mogu ja probat. Recimo HT.

Dok god fondovi deru po kupnji sve je moguće.

A rsi je samo jedan od indikatora i za mene je više upotrebljiv za određivanje promjene trenda ( probijanje vlastitih trend linija ).

never surrender


Traženje uzoraka na manjim tf nije baš uputno, ali ipak.. Ovdje vidimo neuspjeli h&s koji je rezultirao rastom, međutim sad imamo partial rise (for awhile) na mogućem obrnutom klinu. Što ti misliš Brankice?

A čujte gospodična Lulu, to bi trebalo završiti padom, jer većina partial rise-a nakon ovih broadening wedge-a završi padom, ali ko bi ga vrag više znal. Znate i sami da su ovakvi uzorci dosta riskantni za predvidjeti tako da se ne bi usudila biti kategorična. A i nemam SPX graf nego samo dnevni na Sferi tako da ne vidim druge podatke.

@peromadjar

odličan primjer koji pokazuje prekupljenost po RSI, ali ujedno takva prekupljenost ne znači ujedno da će dionica i pasti.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

SPX – dva grafa, jedna projekcija i malo filozofije…

grafovi su zapravo isti, oba uspoređuju 2 fraktala na SPX-u, samo što je prvi graf dnevni, a drugi 60-minutni, i s tim da sam prvog napravio prije nekih 2 mjeseca u prepucavanju sa evil speculatorom, dok sam drugog napravio danas, dakle prikazuje ap-tu-dejt stanje… (izgleda da je PD zamjenio redosljed)

grafovi govore puno sami za sebe, tako da ih ne mislim previše komentirati, niti ikog uvjeravati u išta… reći ću samo par riječi o datumu kojeg sam izračunao za kraj ovog velikog vala od 3-ćeg mjeseca prošle godine… ja od ožujka prošle godine vičem UP, UP UP i ovo je prvi puta da ja kažem oke, sad je bilo vrijeme, ide se dolje… datum 30.08.2010 nam daje još nekih 4 mjeseca rasta… datum je dobiven metodom slaganja nekoliko ciklusa i nikako ne predstavlja nepogrešivo proročanstvo… za razliku od vlada koji vjeruje u preciznost ganna, ja smatram da je odstupanje od plus ili minus par dana potpuno normalna stvar kad se radi o ciklusima…

također, ne znači da se to MORA dogoditi… ovo je samo po meni najvjerojatniji ishod… do sada je vjerojatnost pada bila mala, ali sada ameri ulaze u prozor u kojem se nešto mora dogoditi… raskršće… ili će uslijediti pad oko dotičnog datuma, ili će se ovo pretvoriti u početak bulla od 20 godina… dakle, točka infleksije…

i da, još jedna stvar… pošto su mi moderatori premjestili poruku, ovdje opet ponavljam da otvaram blog za 2 tjedna i onaj ko želi link, neka mi pošalje poruku sa svojom e-mail adresom na pvt tu na poslovnom… blog je, naravno, besplatan, ali rađe imam 50 normalnih ljudi sa normalnom komunikacijom, nego 200 pljuvača koji nemaju što radit u životu, pa meni kradu vrijeme…

ugodan dan i sretno trejdanje svima, uz nezaobilazni dodatak: kome se ovo ne sviđa, neka se slobodno popiša na sve rečeno…

Pametan, ako to želiš.

New Report

Close