Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




zanima me jedan indikator ili ne znam kako se zove, uglavnom radi se o nekakvim logaritamskim razinama potpore i otpora, ima veze i sa standardnim devijacijama.
na grafu lijepo šareno izgleda, bude 7-8 tih rastućih krivulja u različitim bojama.
poprilično je točan kada se stavi na crobex u zadnjih 10-ak godina.
mislio sam da ima skraćenicu EDMI ili nešto slično, ali ne mogu ga pronać.
zna li tko o čemu se radi?

Da nije ovo: Ease of Movement? Taj mi jedini počinje na e. Kratica mu je EMV.
[/quote]

Hmmm… ne znam ni jedan sa 7-8 krivulja… ali evo još nekin na e:

Elder-rays
http://www.forexrealm.com/technical-analysis/technical-indicators/elder-rays.html

Envelopes (Env)
http://www.forexrealm.com/technical-analysis/technical-indicators/envelopes.html

Ehlers’ Fisher Transform (EFT)
http://www.forexrealm.com/technical-analysis/technical-indicators/ehlers-fisher-transform.html
[/quote]
Ovaj prvi mi je prevelo Bazga zrake. Svega tu ima od mačaka do bazge.

who dares, wins


zanima me jedan indikator ili ne znam kako se zove, uglavnom radi se o nekakvim logaritamskim razinama potpore i otpora, ima veze i sa standardnim devijacijama.
na grafu lijepo šareno izgleda, bude 7-8 tih rastućih krivulja u različitim bojama.
poprilično je točan kada se stavi na crobex u zadnjih 10-ak godina.
mislio sam da ima skraćenicu EDMI ili nešto slično, ali ne mogu ga pronać.
zna li tko o čemu se radi?


Možda ste mislili na RAINBOW CHART kolega????

26.11.2010 - Dan D

Ako ste iz gornjeg pdf-a mogli vidjeti dijagram crobija onda se ipak radi o običnim logaritamskim funkcijama koje metamtički aproskimiraju kretanje cijene u proteklh 10.g.
Samo ih je više i imaju pomak po ordinati.

26.11.2010 - Dan D

Ako ste iz gornjeg pdf-a kolege kokky-a mogli vidjeti dijagram crobija u zadnjih 13.g. onda se ipak radi o običnim logaritamskim funkcijama koje metamtički aproskimiraju kretanje cijene u proteklh 10.g. Samo ih je ucrtano više i imaju pomak po ordinati. Ne postoji u Metastocku, Elwave i Teletraderu sličan indikator ili funkcija, al se jednostavno može izraditi u Excelu ili nekom drugom matematičkom programu.

26.11.2010 - Dan D

Pi…3.1415926 5358979………..64338327,izračunaj sinus i kosinus i dobiješ suma sumaris,i toćno pogodiš sve Međutim bude tu i mešetara koji vas namjerno sruše,Ide sve gore Futur. [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Danas sam na blogu objavio zanimljiv Post o Triangle uzorcima http://alturl.com/y8ke

Oni koji me redovito prate primijetiti će da sam uglavnom reciklirao starije postove,
no objedinio sam i upotpunio nekoliko odvojenih segmenata.

Eh, ha post je na engleskom…


….

ajde kolega, udri ove bugare i rumunje na steroidima. [thumbsup]

CROBEX: U slučaju probijanja 2160 imamo potvrdu novog rasta!

26.11.2010 - Dan D

Ajde netko, da vidimo šta vele crte i crtice za VLDS, da li je mguće on taj iz izjave Nobila u Otvorenom.


CROBEX: U slučaju probijanja 2160 imamo potvrdu novog rasta!

Novog !!!! Kao ,ovo do sada je bio rast !?


CROBEX: U slučaju probijanja 2160 imamo potvrdu novog rasta!

Svojevremeno je netko postavio pitanje:Da li je tehnička analiza postavljena prije pada blizanaca
vrijedila i nakon njihovog rušenja?
Moje pitanje glasi:Da li nakon nastavka ponude za ZAPI/cca 300 mil kn/vrijede postavljene kratkoročne prognoze?I koliki taj novac predstavlja potencijani okidač za napačenu ZSE.
Sve prodaje ZAPI se pojavljuju kao trenutno povečanje sredstava na brokerskim računima.
Daleko veći efekt od dividende.

Deca bok. BDI. Evo malo da vidite što se događa. BDI još uvijek u srednjeročnom uzlaznom kanalu ali nakon probijanja kratkoročnog silaznog trenda i odbijanca sa 2500 bodova, BDI je formirao kratkoročni silazni kanal. SMA 9 je presjekao SMA 21 i formirao sell signal a također je BDI pao i ispod linije kratkoročnog uzlaznog trenda.Ukoliko BDI ne bi uspio okrenuti i preći natrag preko linije kratkoročnog uptrenda, nekakav target pada gdje je moguć odbijanac je 2660 bodova.
Ovaj graf možete shvatiti i kao prvoaprilsku šalu ak baš hoćete, jel tak gospon Schiptar? Di nam je gospon Schiptar? Aj bok deca

New Report

Close