Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@sveznadar

moderator "pusta" moje "krivo" tumacenje jer zna da vjerojatno imam razloga zasto sam napisao da to nije sell signal.

ti spominjes MACD na DDJH-R-A, a ja ga spominjem u kontekstu analize SP500.

generalno, mogu razumjeti da je tesko povezati sve elemetne iz tehnicke analize u jedan zakljucak u kojem ce smjeru trziste.
posebno u trenucima kada se ne moze s jasnocom odrediti kakva je situacija.
odatle i proizlazi to cudenje…



@xo1
,
kolega riješiti ćemo i to dok ulovim ovog svog instruktora informatike. Već mi je pokazivao kako se to radi ali sam zaboravio jer se sa time ne koristim. Kad nešto ne trebaš normalno je da to zaboraviš. Za uspješno trgovanje treba ponekad znati razlučiti potrebno od nepotrebnog. Kako psihologija, pohlepa i strah igraju značajniju ulogu od TA ja se više na to oslanjam. Daleko od toga da nekad ne poludim i sam pa promašim ali nisam u marginu pa to lakše podnosim.
Mi smo prošlih tjedan raspravljali o brodarima i vidi te kaj se je desilo. Meni moje iskustvo sad već godina provedenih pred monitorom vrijedi više od nečije TA. Puno je raznih čimbenika u svemu tome i što ih više ispravno akceptiraš to bolje.

sve OK kolega. i ima puno istine u ovome što kažete [thumbsup]

ja bih samo volio da argumentiramo tu priču s krivim svijećama – da vidimo jesu li ili nisu krive i ako jesu koje su to i gdje tj. na kojoj platformi (a kao što sam rekao u prethodnom postu svako može ponekad imati krive podatke…). za to vam nije ni potrebno raditi screenshotove već samo očitajte vrijednosti i postajte ih.

evo, recimo ja sad radim analizu za KOEI i vidim da mi ne odgovara svijeća za 20.03.2009. u Sfera Stationu u odnosu na TeleTrader:

TeleTrader OHLC=217,80; 217,80; 196,09; 217,80
SferaStation OHLC=200,00; 217,80; 196,09; 217,80
Dakle razlika je u Open cijeni. Prema webu ZSE-a Sfera ima ispravnu vrijednost.

Eto, "ulovili" smo jednu krivu svijeću [smiley]

@Tigrus

Pričali smo za DDJH-r-a, a ne za SP500
Ne izvrći dijalog.

Iako, evo i za SP500 ću ti dati analizicu.
Kako se riješiti:
a) GAP
b) Slow stohastic prekrižio se za SELL
c) rast od već 4 tjedna u komadu (tehnički rast im traje uvijek 5 tjedana)



@Tigrus

Pričali smo za DDJH-r-a, a ne za SP500
Ne muljaj.

Iako, evo i za SP500 ću ti dati analizicu.
Kako se riješiti:
a) GAP
b) Slow stohastic prekrižio se za SELL
c) rast od već 4 tjedna u komadu (tehnički rast im traje uvijek 5 tjedana)

ja sam spominjao MACD u kontekstu SP500 a ti za DDJH.
MACD je bitan za SP500 dok kod DDJH nije u ovom trenutku.

ovo sto si napisao o gapu – pa mozda i je iscrpljujuci gap, iako sumnjam u to zbog ostalih oscilatora.
prije bi rekao da je to brakeaway gap…
SLow Stoch moze dugo tako strikati u overbothu da se nista ne dogodi.

Znači, zaključili smo da na DDJH je SELL signal po MACD.

Amen.

@sveznadar

ne, ja nisam zakljucio da je MACD dao sell signal za DDJH, MACD na DDJH ne daje nikakvu bitnu informaciju,
ja sam zakljucio da je MACD dao potvrdu rastuceg trenda na SP500.


na mnogim dionicama signali su čisti odavno, naročito na koei

01.veljače


kristalno čista slika na končaru
400-420 kn

[/quote]

Pesimistično gledate kolega, ali vaša analiza je OK. U biti target tog wedge-a bi mogao biti i puno niži (320-360).
Jedino nisam siguran da li taj wedge možda traje predugo (zna li neko max. duration wedgea?) i nekako bi ga prije očekivao kao continuation pattern u bear trendu nego ovdje (ali to ne mora biti tako – i ovo je ispravno).

Tješi me to što je taj pattern pogotovo s donjim brakeoutom jednan od patterna s najlošijim performansama (visok failure rate) i pullbackom u 2/3 slučajeva (prema Bulkowskom).

Stoga ću priložiti alternativnu analizu (optimističnu):
Po tome imamo rastući kanal,a cijena se odbila od fiba 38.2 (vučenog od 7.7.09.) i vratila se u bollinger. Stala je na SMA 100, a odmah iznad nje su i SMA 50 i 20 te fibo 23.6 (to su sve očekivani otpori).
Kako su oscilatori dali BUY signal možemo očekivati rast cijene. No da bi to bilo uvjerljivo trebali bismo vidjeti zatvaranje iznad SMA 20 u narednih dan-dva.


Znači, zaključili smo da na DDJH je SELL signal po MACD.

Amen.

pa možemo reći da je MACD dao sell signal za DDJH, ali taj signal treba u ovom trenutku ignorirati i to iz istog razloga zbog kojeg treba ignorirati i SAR sell signal (kako je tigrus rekao), a to je nepostojanje izraženog trenda.

fora je u tome što MACD baš i nije tipični ocilator. to je razlika dvije EMA-e i koristi se slično kao križanja MA-ova, dakle kad imaš nekakav izraženi trend.

pogledaj "prave" oscilatore (RSI, SlowStoch, CMO,…) na DDJH pa češ vidjeti da na njima nema sell signala. Čak ima i sramežljivih buy signala (RSI je kreno gore i ponovo je probio 50, CMO je probio svoj signal).

Pesimistično gledate kolega, ali vaša analiza je OK. U biti target tog wedge-a bi mogao biti i puno niži (320-360).

na mojim grafima su ucrtani sasvim konkretni obrasci, sa točno određenim ciljevima
kako na ovoj temi većinom pišu i dile lekcije oni koji o ta niš neznaju, nema smisla niti imenovati obrazac (ovo se ne odnosi na tebe kolega XO1)

S&P, izgleda mi kao inverted H&S. Volumeni su ok (ne idealni).
Minimalni target – 1175 bodova (naravno ne pravocrtno, već mi se čini malo pregrijan – udara u gornji boll, SS je već neko vrijeme u OB području, RSI blizu OB-a – tako da je moguće testiranje linije vrata, ali ako i bude to je sve mali pad).

Šta sad jesmo li se dogovorili dićemo idući tjedan UP ili DOWN
TArget do petka u 16 h po meni 2280-90 Crobex

bed njuus , beed njuus, tu meni beed njuuus… 1 guud njuus pa exhaustion

New Report

Close