Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Deca, Crobex. Naš trokut je nažalost procurio prema dolje. Imamo potporu na Fibo liniji na 2062 i gap na 2075-2080. Tehnički target trokuta klasičnom metodom je oko 2035 a i metodom dobivanja targeta crtanjem paralelne linije sa linijom trokuta u kojem smjeru se dogodio breakout dolazimo do istog rezultata od 2035.
Bumo videli, a gospon schiptar ima pozdrave od mene.
Bok deca

može TA za tehniku?
hvala unaprijed

brankica oko crobexa se slažem s tobom jer ga na cca 2040 tjera i hs, ali igh ak i procuri nebi trebao dalje od cca 2000 … tako da 1400 mislim da nemre dostić (iako postoji stara bondovska – nikad ne reci nikad)

nego ak ti nije teško reci ti nama kaj bumo s ulpl-om, za sada si pogodila smjer ali kak izgleda sad

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


Deca, IGH. Masivni double top. Volumeni savršeni. Prvi vrh nastao na velikom volumenu, drugi na isto pojačanom ali manjem nego prvi.
Volumeni između dva vrha u padu-školski. Udaljenost između vrhova veća od minimuma od 1 mjesec, oko tri mjeseca. Pad između prvog i drugog vrha nije manji od 20%, u ovom slučaju oko 30%.
Što je veći pad između vrhova to je bolji performans double topa. U prosincu 2009. imali smo probijanje neklajna označeno crnim kvadratom ali nije bilo odlučno, niti na nekom značajnijem volumenu, te je cijena našla potporu na 2500 i napravila pullback i probila neckline prema gore.
Međutim udarila je u otpor na 3400 koji nije uspjela probiti, te su nakon toga formirani lower highevi označeni crnim krugovima koji su doveli cijenu do neklajna i onda se dogodio klasični neckline proboj gap down na povećanom volumenu označen u crvenom krugu. Kao što vidite cijena je našla potporu na starom otporu od 2500. Ostavljen je gap na 2970-2770 koji bi se mogao popuniti jednim pullbackom prema neckline-u. Gapovi imaju tendenciju da se kad tad popune ali to kad tad može trajati 10 godina. Postoji gap na 5200-4850 iz 9. mjeseca 2008. koji još uvijek nije popunjen i ko zna kad će biti. Ako potpora na 2500 ne izdrži onda je preporuka primjeniti taktiku spašavaj se ko može.
U svakom slučaju tehnički target ovog double topa je 1300 ali s obzirom da je prošlo dno na 1400 ostaviti ću mogućnost da target bude 1400.
Pozdrav
[kiss]

prilazem sliku koja objasnjava ovima s teme "sto smo danas trzili?" zasto je IGH trebalo pod muss prodati jucer…
[bye]

Ovdje upišite svoj komentar… [cool]

http://www.seebiz.eu/hr/burze/solarne-dionice-sektor-na-prekretnici%2c-potencijal-velik!,69861.html

priupitao bih stručnjake koji je najbolji indikator trenda-nekako se dvoumim između aroon-a i adx-a…


priupitao bih stručnjake koji je najbolji indikator trenda-nekako se dvoumim između aroon-a i adx-a…

ADX i SAR u paketu za situacije kad trend postoji.

kad nema trenda, onda kombinacija – SlowStoch, RSI i MACD.



Deca, IGH. Masivni double top. Volumeni savršeni. Prvi vrh nastao na velikom volumenu, drugi na isto pojačanom ali manjem nego prvi.
Volumeni između dva vrha u padu-školski. Udaljenost između vrhova veća od minimuma od 1 mjesec, oko tri mjeseca. Pad između prvog i drugog vrha nije manji od 20%, u ovom slučaju oko 30%.
Što je veći pad između vrhova to je bolji performans double topa. U prosincu 2009. imali smo probijanje neklajna označeno crnim kvadratom ali nije bilo odlučno, niti na nekom značajnijem volumenu, te je cijena našla potporu na 2500 i napravila pullback i probila neckline prema gore.
Međutim udarila je u otpor na 3400 koji nije uspjela probiti, te su nakon toga formirani lower highevi označeni crnim krugovima koji su doveli cijenu do neklajna i onda se dogodio klasični neckline proboj gap down na povećanom volumenu označen u crvenom krugu. Kao što vidite cijena je našla potporu na starom otporu od 2500. Ostavljen je gap na 2970-2770 koji bi se mogao popuniti jednim pullbackom prema neckline-u. Gapovi imaju tendenciju da se kad tad popune ali to kad tad može trajati 10 godina. Postoji gap na 5200-4850 iz 9. mjeseca 2008. koji još uvijek nije popunjen i ko zna kad će biti. Ako potpora na 2500 ne izdrži onda je preporuka primjeniti taktiku spašavaj se ko može.
U svakom slučaju tehnički target ovog double topa je 1300 ali s obzirom da je prošlo dno na 1400 ostaviti ću mogućnost da target bude 1400.
Pozdrav
[kiss]

prilazem sliku koja objasnjava ovima s teme "sto smo danas trzili?" zasto je IGH trebalo pod muss prodati jucer…
[bye]
[/quote]
ovo nema veze s mozgom. ti znači tvrdiš da ti je TA rekla da ništa od posla u CG?

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

nego di su nestali tehničari koji su crtali ATPL na 900 i kusur
da nam nacrtaju konrtra stranu
ima li tko info!

mi smo ipak zemlja slučaj

molio bih TA za podravku i adplastiku.hvala

Poticaji prosvjetarima i seljacima, a ne Todoriću!!!!!!!!!!!

Molim TA za brodare?

Brodari rules (svi koje ja imam) [thumbsup]

Kitio sam ja i veće ulagače od vas na ovom forumu i opet ću!!!!

New Report

Close