Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ADPL-R-A top target oko 124kn (iako po meni potencijalni SELL sada)
DDJH-R-A sell 42,5kn kupnja 38kn opet, prodaja 53-54kn.
KORF-R-A bio sell na 46kn, ponovna kupnja 42,5kn i sad sell na cca 50kn.
To su kratkoročni targeti!

26.11.2010 - Dan D


sve je isto, ko i lani

Stravično [bye]

Tehničari, vratite se ako Boga znate !!!!! [cry]
[/quote]

feđa dragi, na grafu petrokemije samo su tri elementa bitna, koja vode na 100-105 kuna
sva tri su tu već tri miseca, još od lani [tongue]
stravično je da uvijek komentiraju oni koji pojma nemaju
feđa dragi, odi s ove teme ako Boga znaš [pray]


ADPL-R-A top target oko 124kn (iako po meni potencijalni SELL sada)
DDJH-R-A sell 42,5kn kupnja 38kn opet, prodaja 53-54kn.
KORF-R-A bio sell na 46kn, ponovna kupnja 42,5kn i sad sell na cca 50kn.
To su kratkoročni targeti!

[lol] [lol] daj nek senior baci neke grafove

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...



ADPL-R-A top target oko 124kn (iako po meni potencijalni SELL sada)
DDJH-R-A sell 42,5kn kupnja 38kn opet, prodaja 53-54kn.
KORF-R-A bio sell na 46kn, ponovna kupnja 42,5kn i sad sell na cca 50kn.
To su kratkoročni targeti!

[lol] [lol] daj nek senior baci neke grafove
[/quote]
Pa gdje je nestalo povjerenje? Ili ipak ona bolje 1 put vidjeti nego 1000 puta čuti

26.11.2010 - Dan D



sve je isto, ko i lani

Stravično [bye]

Tehničari, vratite se ako Boga znate !!!!! [cry]
[/quote]

feđa dragi, na grafu petrokemije samo su tri elementa bitna, koja vode na 100-105 kuna
sva tri su tu već tri miseca, još od lani [tongue]
stravično je da uvijek komentiraju oni koji pojma nemaju
feđa dragi, odi s ove teme ako Boga znaš [pray]
[/quote]

Ne, ne , stravično je da oni koji nemaju pojma o tehničkoj analizi ,kao na primjer vi ,rade tehničku analizu a pravih tehničara nema ni za lijek.
Pa ovakvo bezvezno šaranje po grafu se rijetko viđa.
[bye]

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA




ADPL-R-A top target oko 124kn (iako po meni potencijalni SELL sada)
DDJH-R-A sell 42,5kn kupnja 38kn opet, prodaja 53-54kn.
KORF-R-A bio sell na 46kn, ponovna kupnja 42,5kn i sad sell na cca 50kn.
To su kratkoročni targeti!

[lol] [lol] daj nek senior baci neke grafove
[/quote]
Pa gdje je nestalo povjerenje? Ili ipak ona bolje 1 put vidjeti nego 1000 puta čuti
[/quote]
povjernje? pa senior je moj No1 indikator…čak ga ni feđa ne može nadmašit…ja se sam nadam da ćeš imati uspjeha ko senior jer ipak s jednim indikatorom za sada imam 90 % uspjeha sa 2 indikatora sam risk free [thumbsup]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...




sve je isto, ko i lani

Stravično [bye]

Tehničari, vratite se ako Boga znate !!!!! [cry]
[/quote]

feđa dragi, na grafu petrokemije samo su tri elementa bitna, koja vode na 100-105 kuna
sva tri su tu već tri miseca, još od lani [tongue]
stravično je da uvijek komentiraju oni koji pojma nemaju
feđa dragi, odi s ove teme ako Boga znaš [pray]
[/quote]

Ne, ne , stravično je da oni koji nemaju pojma o tehničkoj analizi ,kao na primjer vi ,rade tehničku analizu a pravih tehničara nema ni za lijek.
Pa ovakvo bezvezno šaranje po grafu se rijetko viđa.
[bye]
[/quote]
strucnjaku,,,daj nam ti neku analizu,,,kad ti ovo sve nis ne vrijedi

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak





sve je isto, ko i lani

Stravično [bye]

Tehničari, vratite se ako Boga znate !!!!! [cry]
[/quote]

feđa dragi, na grafu petrokemije samo su tri elementa bitna, koja vode na 100-105 kuna
sva tri su tu već tri miseca, još od lani [tongue]
stravično je da uvijek komentiraju oni koji pojma nemaju
feđa dragi, odi s ove teme ako Boga znaš [pray]
[/quote]

Ne, ne , stravično je da oni koji nemaju pojma o tehničkoj analizi ,kao na primjer vi ,rade tehničku analizu a pravih tehničara nema ni za lijek.
Pa ovakvo bezvezno šaranje po grafu se rijetko viđa.
[bye]
[/quote]
strucnjaku,,,daj nam ti neku analizu,,,kad ti ovo sve nis ne vrijedi
[/quote]

Baš sam sad pogledao taj graf i stvarno to nije ispravno.

Trend linija je krivo povučena, nekakva isprekidana crta je povučena koja nema nikakve veze sa tehničkom analizom, pa su onda nekakve roze crte povučene na 100,110,120 koje nemaju nikakve veze sa tehničkom analizom, i tako.

Ja znam dovoljno o TA da vidim da to ne valja ali se još uvijek ne usudim staviti svoj graf jer mislim da nisam još dovoljno dobar u tome ali izgleda da ima dosta onih kojima nije problem staviti grafove koji nisu ispravni.

Valjda ljudi misle da to samo povučeš par crta i to je tehnička analiza.Ljudi provedu par godina i uče TA da bi mogli nešto pokazati.

NHF

PTKM_dn_210210]
ucrtani su padajući kanal i trokut. po meni trokut izgledniji jer je donja linija kanala "potvrđena" svijećom koja totalno iskače iz boll-a (s vrlo malim prometom) pa njoj ne pridajem veliku važnost.

potpora padajućeg trokuta je već nekoliko puta potvrđena pa mi se taj trokut čini kao izgledniji pattern. vjerujem da će sljedeći tjedan, probojem tog trokuta, potvrditi daljnji smjer.

sljedeća stvar koja je ovdje ucrtana jest veliki kanal koji čeka potvrdu (vidi PTKM_dn_kanal_210210). postoji mogućnost false breakout-a trokuta koji bi se odbio od donje trend linije tog kanala.

nadalje, tu se nalazi SMA100 koji već par dana odolijeva napadima (ne zaboravimo pravilo 3 dana).

PTKM_dn_kanal_210210
ovdje vidimo da je probojem donje linije prvotnog kanala sredinom studenog taj kanal otpao, no formiranjem lokalnog vrha sredinom listopada otvorena je mogućnost formiranja novog, manje strmog kanala.

PTKM_tj_210210
ovdje imamo ucrtane SMA20 i SMA50 na tjednom grafu koji su se oboje do sada pokazali kao značajni otpori/potpore. o ovom trenutku, SMA50 bi mogao poslužiti kao potpora, zajedno sa svim ovim stvarima opisanim gore.

MACD je došao do 0. ukoliko tu dođe do odbijanca, to bi bio značajan pozitivan signal.

STOH još uvijek nije prekrižen na SELL i ostaje mogućnost daljnjeg napredovanja (često viđen slučaj).

jel to taj nasdaq koji je cini mi se na virtualnoj burzi imao dobar skor?

ak je taj… onda dobro zna svoj poso….

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2434&pg=2895

al ovo …to hebate nisam jos vidio..idem uzet southern da se dotucem i nadjem comfort

Scio me nihil scire

Dajte kolege manje svađe a vise tolerancije.ZAJEDNO SMO PAMETNIJI.

p.s.Tko ima ZNANJA, lako dođe do IMANJA. [thumbsup]


ja bih zamolio cijenjenje kolege za prognoze i moguce targete za naredno razdoblje na adpl-r-a, ddjh-r-a te korf-r-a.

unaprijed hvala i respect!

p.s. hvala kolegi khmm za prognozirani tripple bottom na ddjh [proud]

DDJH.Izgleda dobro.Međutim kao što možete vidjeti cijena udarila u trend liniju iz lipnja 2009.
Ukoliko uspije preći trend liniju onda je target zadnji vrh na 70 iz lipnja 2009.
U svakom slučaju SMA 9 je presjekla SMA 21 što je buy signal,MACD samo što nije prešao u pozitivan teritorij ali RSI je na 70 što znači da je dosta ugrijano.Stochastic samo što nije okrenuo u sell.
Mogući scenarij je slijedeći.Cijena u ponedjeljak pređe preko trend linije, udari u Fibo liniju na 41,85 i vrati se ispod trend linije na potporu koja je na 37 i nešto gdje je Fibo linija i SMA 9 i gdje ja dokupljujem.
Osim ak tak ne bude i cijena probije trend liniju od prve, ne napravi backtest i ne stane do 70.
To bi bilo još bolje, jel tak deca?
Pozdrav

New Report

Close