Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nije sramota pitati…
kolega tony…bacite pogled i recite da znam za ubuduće
kad se vuku crte…..da li se vuku po najvišoj i najnižoj cijeni toga dana ili po cijeni zatvaranja,te na kojem je to grafu najbolje za raditi
evo šta sam ja izmudrovao….pa molim komentar


nije sramota pitati…
kolega tony…bacite pogled i recite da znam za ubuduće
kad se vuku crte…..da li se vuku po najvišoj i najnižoj cijeni toga dana ili po cijeni zatvaranja,te na kojem je to grafu najbolje za raditi
evo šta sam ja izmudrovao….pa molim komentar

koliko se sjećam još kod brojanja valova bilo je jako važno da ne bude "close" na nekoj razini, dok se sjena svijeće može tolerirati…
nije mi sasvim jasno ovo pitanje "na kojem je grafu to najbolje raditi"? Misliš na kojem time frame-u? Ili? Ovisi koliko te dugo razdoblje zanima…

mislio sam na svijeće,ohlc ili linijski?
a tvoj komentar grafa,da li je linija dobro povućena?


mislio sam na svijeće,ohlc ili linijski?
a tvoj komentar grafa,da li je linija dobro povućena?

svijeće i ohcl su isti, samo prikazani drukčijom grafikom, ali daju iste informacije. Lilnijski mi daje premalo podataka, pa ga gotovo nikad ne koristim.
Mislim da ti je linija skroz dobro povučena, a i potvrđena je nekoliko puta [thumbsup]

šta mislite, jel ovo danas bio lokalni vrh na CROBEX-u?



mislio sam na svijeće,ohlc ili linijski?
a tvoj komentar grafa,da li je linija dobro povućena?

svijeće i ohcl su isti, samo prikazani drukčijom grafikom, ali daju iste informacije. Lilnijski mi daje premalo podataka, pa ga gotovo nikad ne koristim.
Mislim da ti je linija skroz dobro povučena, a i potvrđena je nekoliko puta [thumbsup]
[/quote]

hvala…primljeno na znanje [wink]

Jure Radić: Očekujem pomoć države za Bar-Boljare

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/radic-ocekujem-pomoc-drzave-za-bar-boljare,65917.html

sp500 na enornom otporu 1150
nasdaq na ogromnom otporu 2330
dj ništa.

danas je jpm, nažalost nakon zatvaranja..tako da će biti dugi dugi vikend pred nama za razmišljanje o kataklizmi ili relly prema 1200-1230.

ovo je po meni čista kocka danas i biti u cashu i biti u dionicama, jer vikend traje do utorka i ekipa se stigne nabrijat jakkkoooooooooooooo

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

VLDS-R-A

Igrom slučaja, ovo mi je jedina zanimljiva dionica trenutno, pa stoga opet analiza..
Jučer pred kraj dana mogući proboj klina prema gore, na RSI-u se već dogodio..
Mislim da će biti zanimljivo.. [wink]

Sretno svima!!

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!


Htio bih ovim putem pohvaliti kolegu Tigrusa i pozdraviti njegov tehnički način razmišljanja poput robota. Mislio je da će tržište dolje, jer tako su indikatori koje on koristi tada ukazivali, ali kada su se na tržištu dogodile neke stvari i kada su se indikatori okrenukli, on je također postupio u skladu. Mislim da je to suština kako bi tehničari trebali funkcionirati, a ne lupetati po istom ko maxim po diviziji već 9 mjeseci ko neki ovdje.

hvala na pohvalama, neki kao sto je kolega Domobran cini se nikada nece nauciti osnove.
Kolega Domobran se naime, pita " kada li ce JDPL-R-A na 120kn? "
i nije mu jasno sto se promjenilo…

knjiski primjer izgubljenosti na trzistu kapitala.
Teorija tehnicke analize bi taj nacin investiranja svrstala u kategoriju "Dump money".



Htio bih ovim putem pohvaliti kolegu Tigrusa i pozdraviti njegov tehnički način razmišljanja poput robota. Mislio je da će tržište dolje, jer tako su indikatori koje on koristi tada ukazivali, ali kada su se na tržištu dogodile neke stvari i kada su se indikatori okrenukli, on je također postupio u skladu. Mislim da je to suština kako bi tehničari trebali funkcionirati, a ne lupetati po istom ko maxim po diviziji već 9 mjeseci ko neki ovdje.

hvala na pohvalama, neki kao sto je kolega Domobran cini se nikada nece nauciti osnove.
Kolega Domobran se naime, pita " kada li ce JDPL-R-A na 120kn? "
i nije mu jasno sto se promjenilo…

knjiski primjer izgubljenosti na trzistu kapitala.
Teorija tehnicke analize bi taj nacin investiranja svrstala u kategoriju "Dump money".

[/quote]

Kolega meni je bilo jasno sve kad je JDPL bio na 160kn…. [bye]


sp500 na enornom otporu 1150
nasdaq na ogromnom otporu 2330
dj ništa.

danas je jpm, nažalost nakon zatvaranja..tako da će biti dugi dugi vikend pred nama za razmišljanje o kataklizmi ili relly prema 1200-1230.

ovo je po meni čista kocka danas i biti u cashu i biti u dionicama, jer vikend traje do utorka i ekipa se stigne nabrijat jakkkoooooooooooooo


gdje nema trgovanja u ponedjeljak?

New Report

Close