Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“Dr. Panayiotis Alexakis, who has served as Chairman and Managing Director of ADEX (Athens Derivatives Exchange SA) since May 1998 and as Chairman of the ATHEX since August 2000, resigned on June 23, 2004. Dr. Alexakis has been seen as the culprit, or scapegoat, behind the bourse crash. From 1999 to early 2003, the ATHEX general index fell from 6,355.04 to 1,464.70 points. Dr. Alexakis has also been slammed for permitting inferior players to be listed on the ATHEX. The newly-appointed Chief Executive Officer of Hellenic…”

Taj period ako ima netko, 1999 do 2003?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Croman, zaboravljaš da smo mi na balkanu i da to šta se događa na stranim burzama, ne odnosi se na nas. A to da je veći strah je istina. Ali opet obratno kod nas, mislim da što će se manje pričati o padu, to je izglednije da počnemo rasti.

U svim godina sto sam pratio razlicite burze nacionalnost (balkan ili ne) nije igrala ulogu.
Tu se radi o ekonomskom strahu,o strahu o buducnosti o pokretu mase u isti pravac….sve dok
snaga pada se ne pretvori u polaki preokret na snagu rasta.I tako dalje…to se ponavlja
A EWT je otisak prsta koji se ostavlja za svaki preokret…i posle jednog vremena vidi se …”pattern”

kraj se blizi…(ili da kazemo …jedna korekcija na gore(rast) za ovaj put ….sve je pitanje o vremenu


Baron: ” Croman, zaboravljaš da smo mi na balkanu i da to šta se događa na stranim burzama, ne odnosi se na nas. A to da je veći strah je istina. Ali opet obratno kod nas, mislim da što će se manje pričati o padu, to je izglednije da počnemo rasti. ” U svim godina sto sam pratio razlicite burze nacionalnost (balkan ili ne) nije igrala ulogu. Tu se radi o ekonomskom strahu,o strahu o buducnosti o pokretu mase u isti pravac….sve dok snaga pada se ne pretvori u polaki preokret na snagu rasta.I tako dalje…to se ponavlja A EWT je otisak prsta koji se ostavlja za svaki preokret…i posle jednog vremena vidi se …”pattern” kraj se blizi…(ili da kazemo …jedna korekcija na gore(rast) za ovaj put ….sve je pitanje o vremenu

G. Croman,dajte svoje predviđanje i/ili graf ,znam da to vjerojatno ne želite jer ne želite “loše” komentare ljudi s foruma koji nemaju pojma o EWT analizi i ne žele da nam pomažu ljudi poput Vas koji ma znanje koje nama može pomoći u ovakvom crno zavijenom vremenu.Makar dajte svoj osvrt na PM-ima ljudi koji cijene Vaše mišljenje i prate Vaše postove (iako smatram da mi nećete odgovoriti,barem sam pokušao)


sada se pokazuju slabosti nekih alata ta. ewt-jako rastezljiva, veliki broj permutacija. sliku treba graditi odozdo prema gore, pri čemu velika slika stalno izmiče. i, uvijek je moguće naći rješenje koje opravdava novonastalu situaciju. klasični likovi ta (klinovi, trokuti, zastavice isl.)- zna se da nisu odveć pouzdani. obično ih se uzima kao dodatnu potvrdu. definitivni najpouzdanijim pokazuju se određeni indikatori. u 80% slučajeva odabrana kombinacija ključnih pokazatelja daje signal za kupnju i prodaju nakon kojih nećete zažaliti. pogoditi u 4 od 5 slučajeva je jako dobro.


@Vlad

Steta da tako brzo gubis povjerenje u EWT. Nije lako videti nivo dna Crobexa ali to je posto nema kavlitetnih podataka.
Americki indexi Nasdaq,DowJ i na primer Svedski Omx daju nivoe za moguci preokret(to jest moguci veci Rast)
Dno to je realitvni pogled…posto posle kad sadasnje dno dode bit ce vjervatno drugih sto ce biti nizi i dulji.

Vrijeme ce pokazat…

*laku noc


lukic00: ” Nema tu nazalost kraja korekcije dok fondovi ne budu bez dionica, onda je tek moguc preokret. ” Kraj korekcije ce naravno doci. Sto vise straha to veca vjerovatnost da je dno blizu. U sredu ima na Wall Street raport poduzeca IBM. Jedan poznati Svedski novinar (koji prati dogadaje u Wall Street ) smatra da je taj raport od velike vaznosti. Gospoda ekonomicari…sto imat kazati o toj cinjenici…kako ce ic sa IBM raportom?

IBM je jedna od rijetkih koja raste u 2008., preporuke analiticara su BUY, a izvjesce ce biti solidno sto bi sutra trebalo zazeleniti amere.


Evo jednog grafa, tehnicari… http://en.wikipedia.org/wiki/Image:1929_wall_street_crash_graph.svg
Nagradno pitanje: Na sto li samo podsjeca?

A evo i valova. Pa usporedjujte s Crobexom

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Sve upucuje da se radi o ending dijagonali samo postoji jedno veliko ALI. Po teoriji

Po ovome bi formacija trebala biti impuls
The Elliott rules for an Impulse are:
· Wave 1 must itself be an Impulse or a Leading Diagonal pattern.
· Wave 2 can be any corrective Elliott Wave pattern except a Triangle.
· No part of Wave 2 can retrace more than 100% of Wave 1.
· Wave 3 must be an Impulse.
· Wave 3 must be longer than Wave 2 by price.
· Wave 4 can be any corrective Elliott Wave pattern.
· Waves 2 and 4 cannot overlap (share common price area).
· Wave 5 must be an Impulse or an Ending Diagonal.
· Wave 5 must be at least 70% of the length of Wave 4 by price.
· Wave 3 must never be the shortest by price when compared to Waves 1 & 5.

A ne ending dijagonala:
The Elliott Wave rules governing Diagonals are as follows:
· Diagonals move within two converging channel lines.
· Wave 1 of a Leading Diagonal is an Impulse or a Leading Diagonal.
· Waves 1, 3 and 5 of an Ending Diagonal are always a Zigzag family pattern.
· Wave 2 may be any corrective pattern except a Triangle.
· Wave 2 is never longer than Wave 1 by price.
· Wave 3 of a Leading Diagonal is an Impulse.
· Wave 3 is always greater than Wave 2 by price.
· Wave 4 may be any corrective pattern.
· Waves 2 and 4 must share some common price territory (must overlap).
· Wave 5 of a Leading Diagonal is either an Impulse or Ending Diagonal.
· Wave 5 must be at least 50% of Wave 4 by price.
· Wave 3 must not be shortest by price when compared with Waves 1 and 5.

Boldana pravila na ending dijagonali se ne podudaraju s obzirom da valovi 1, 3 i 5 nisu zig zag.
Rules for Zigzags:
· Wave A must be an Impulse or a Leading Diagonal.
· Wave B can only be a corrective pattern.
· Wave B must be shorter than Wave A by price distance.
· Wave C must be an Impulse or an Ending Diagonal.
· Wave C may not be an Ending Diagonal if Wave A is a Leading Diagonal.

Znaci formacija bi trebala biti Impuls iako na prvi pogled izgleda kao Ending dijagonala.

Iako i ovdje ne izgleda kao da se val 2 i 4 ne poklapaju.
Link:
Vaš link

Croman, moze li tvoj pogled na ovu analizu?

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


Na ovim razinama, strog tehnički gledano, bez obzira na malodušnost forumaša, crobex ima snažnu potporu.
Ovaj put je i duboko probio bollinger (ne skliže se po njemu).

Tehnički gledano, mora se odbiti.
Koliko?

…danas ćemo vidjeti hoće li biti potpore…
…u svakom slućaju…biti će zanimljivo…na koju god stranu krene…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...


G. Croman,dajte svoje predviđanje i/ili graf ,znam da to vjerojatno ne želite jer ne želite “loše” komentare ljudi s foruma koji nemaju pojma o EWT analizi i ne žele da nam pomažu ljudi poput Vas koji ma znanje koje nama može pomoći u ovakvom crno zavijenom vremenu.Makar dajte svoj osvrt na PM-ima ljudi koji cijene Vaše mišljenje i prate Vaše postove (iako smatram da mi nećete odgovoriti,barem sam pokušao)

…slabo ti pratiš njegove postove…kad nisi uspio primjetiti da čovjek govori kako dno još ne vidi…i da će to još dolje…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

Evo lijepa grafa za nas koji imamo još uvijek casha

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Croman, moze li tvoj pogled na ovu analizu?

Mogu samo komentirati da je vidim manji moguci rast (i za Crobex i za svedski Omx i Nasdaq)
Dno jos ne vidim.
Kao sto sam pisao prije …dno treba najmanje 2 EOD podatka …za biti sigurno dno

Mogu samo komentirati da je vidim manji moguci rast (i za Crobex i za svedski Omx i Nasdaq)
Dno jos ne vidim.
Kao sto sam pisao prije …dno treba najmanje 2 EOD podatka …za biti sigurno dno

Pa ajmo više natjerat ih da ovo jučer postane službeno dno. Kad na sastanku “fondovskih drmatora” službeno se definira dno između 3200 i 3300, onda je bilo i za očekivati da će ga jučer stjerati u te granice. Promet od ukupno oko 150 milja nije neki, ali je svakim danom sve veći i veći. Očito je da su dobili instrukcije da se počnu nakrcavat na ovim razinama. Nedajmo im dionice po ovim smiješnim cijenama. Nek postave letvicu malo više, pa još više, a onda ajmo van iz rupe.[thumbsup] OMX je već u plusu, ajmo i mi[thumbsup]

Dajte mi avion - Idem dobrovoljno za avijatičara u Abesiniju!

New Report

Close