Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako je ovo sad trenutno u tijeku treći val (od nove godine), onda smo svi u velikoj banani, jer tek nas veliko zlo čeka,
Ako onaj rast i pad u jesen nije bio prvi i drugi val, sad nam ne gine Crobex na 2200, zato jedino preostaje [pray]


Grangers: ” Tehničari, mislim da je situacija ozbiljna [cool] Ima li neko primjer grafa nekog sličnog sloma burze kakav se nama sprema pa da stavi graf – da vidimo kakav oporavak je moguć i kroz koji vremenski period. ” nije ti baš moguće dobiti na našem tržištu pravovaljanu TA jer nam je likvidnost loša.

Ima Nikkei 225, 1987 godine bio više od 37000 pa pao na manje od 8000, i još uvijek je jako jako daleko od ATH

http://finance.yahoo.com/q/bc?s=%5EN225&t=my&l=on&z=m&q=l&c=

Sve mi se više čini da će biti obrnuti scenarij u odnosu na 2007. Tad su svi govorili o crobexu na 10000 i više dok je bio 5500, a sad svi govore o 2000 kad je 3200. U Svibnju 2007. je počela stagnacija i pad i nadam se da će do svibnja 2008. početi stagnacija i rast. Govoriti o precjenjenom tržištu kada je prosjek P/E za crobex već ispod 20 (a visokim ga drže većinom građevinci poput VDKT koji ima P/E 45 i nakon što je pao 60%) je prilično podlo. Trenutni prosjek mog portfelja u P/E je manji od 10 i nebi me začudilo da do sredine ove godine bude i 5 ako ostanu ove cijene (većinom imam PTKM, ATPL, JDPL, BZJK, i još malo ht, kodt, ulpl, dkvs). Tako da mi se živo @!#! što je crobex “precijenjen” jer foward P/E mojih dionica 70% niži nego isti crobexa. I tako bi većina trebala razmišljati.


@mig68

netko je na forumu rekao da je nikkei imao nekakvu vrstu stock splita tako da se u tako dalekoj prošlosti nemože uspoređivati. mada neznam dali je ta informacija istinita.

doodd:

Grangers: ” Tehničari, mislim da je situacija ozbiljna [cool] Ima li neko primjer grafa nekog sličnog sloma burze kakav se nama sprema pa da stavi graf – da vidimo kakav oporavak je moguć i kroz koji vremenski period. ” nije ti baš moguće dobiti na našem tržištu pravovaljanu TA jer nam je likvidnost loša.

Ima Nikkei 225, 1987 godine bio više od 37000 pa pao na manje od 8000, i još uvijek je jako jako daleko od ATH

http://finance.yahoo.com/q/bc?s=%5EN225&t=my&l=on&z=m&q=l&c=


to je bio split indexa

&

sad me ni inauguracija naziva grobex kao respektabilnog potencijalnog supstituta posrnulog nam indexa ne ulijeva naročito zadovoljstvo.
tehnika bez ewt-a daje podršku oko ove razine.
burza bez love skida nam gaće do kraja.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


sad me ni inauguracija naziva grobex kao respektabilnog potencijalnog supstituta posrnulog nam indexa ne ulijeva naročito zadovoljstvo.
tehnika bez ewt-a daje podršku oko ove razine.
burza bez love skida nam gaće do kraja.

…čestitke na trudu za sve ovo što si do sada radio…
…ne sumnjam da je TA ispravna metoda…negdje drugdje…
…kod nas bi ju trebalo kombinirati sa psihologijom masa…(nekakvom”PMA”)…mislim da je ovo definitivno…

…Vlad…daj molim te reci…kakvu podršku dalje očekuješ…jer evo konačno smo između 3200 i 3300???
…ja sam i dalje mišljenja da čemo razinu zamišljene podrške proletjeti a da je nećemo niti primjetiti…kao što sam već jednom naveo…

P.S…bez obzira na sve u meni imaš potporu na ovoj temi…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

Nema tu nazalost kraja korekcije dok fondovi ne budu bez dionica, onda je tek moguc preokret.

Morat će i fondovi jednom u plus….

opala!


Nema tu nazalost kraja korekcije dok fondovi ne budu bez dionica, onda je tek moguc preokret.

Kraj korekcije ce naravno doci. Sto vise straha to veca vjerovatnost da je dno blizu.

U sredu ima na Wall Street raport poduzeca IBM. Jedan poznati Svedski novinar (koji prati dogadaje u Wall Street ) smatra da je taj raport od velike vaznosti.

Gospoda ekonomicari…sto imat kazati o toj cinjenici…kako ce ic sa IBM raportom?


lukic00: ” Nema tu nazalost kraja korekcije dok fondovi ne budu bez dionica, onda je tek moguc preokret. ” Kraj korekcije ce naravno doci. Sto vise straha to veca vjerovatnost da je dno blizu. U sredu ima na Wall Street raport poduzeca IBM. Jedan poznati Svedski novinar (koji prati dogadaje u Wall Street ) smatra da je taj raport od velike vaznosti. Gospoda ekonomicari…sto imat kazati o toj cinjenici…kako ce ic sa IBM raportom?

Croman, zaboravljaš da smo mi na balkanu i da to šta se događa na stranim burzama, ne odnosi se na nas.
A to da je veći strah je istina. Ali opet obratno kod nas, mislim da što će se manje pričati o padu, to je izglednije da počnemo rasti.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

fondovi brane neke dionice…neki bi reklli da ih akumuliraju.
no prodaja je snažna.
već više puta sam rekao: kad bi svi odjednom htjeli unovčiti dionice s kojima se aktivno trguje, trebalo bi ca 100 mlrd kuna podrške na kupnji.
te količine novca, naravno, nema.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


fondovi brane neke dionice…neki bi reklli da ih akumuliraju. no prodaja je snažna. već više puta sam rekao: kad bi svi odjednom htjeli unovčiti dionice s kojima se aktivno trguje, trebalo bi ca 100 mlrd kuna podrške na kupnji. te količine novca, naravno, nema.


@vlad

Jedan poznati analiticki chef od odredene banke u Svedskoj kaze:

Det är svårt att sätta fingret på exakt hur placerarna tänker,
men just nu går det i vågor. Man kastas lite mellan hopp och förtvivlan
————————————————————————-
grubo prevedeno:

Tesko staviti prst kako misle ulagaci,ali sada ide u valovima.

Bacamo se izmedu nade i ocaja.
————————————————————————–

mogu kazati letiju da ja ovog ciku ne poznam, i da je on tako uvazen da on ne zeli imati poznanstvo sa cromanom…garantirano[cool]

ali Ewt pokazuje cilj…..

mogu kazat da moja ewt analiza ne pokazuje najbolje za IBM…

mogu li imati krivo? naravno …posto nema 10 od 10 sigurnih analiza…ali vrime ce pokazat

New Report

Close