Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

noćas u pola jedan, po svemu sudeći, dolar je toppirao, a euro bottomirao… da, dobro sam rekao dolar je toppirao, a ne bottomirao… svi očekuju da nakon dugotrajnog padanja dolar konačno poraste, ali po meni ovo je bila samo kratka korekcija na gore koja je završila noćas, i ode dolar opet dolje…

prilažem count EURUSD kao argument ovoj izjavi…

mislim, pogledajmo realno… bernanke jednostavno NEĆE DOZVOLITI da dolar poraste… njegova životna misija je da ne dozvoli deflaciju… čovjek je u zadnjih 20-ak godina napisao stotine papira i nekoliko knjiga na tu temu… zna o velikoj depresiji tridesetih vjerojatno više od bilo koga drugog u svijetu (u ekonomskom smislu)… i sad je u zadnjih par godina došao u poziciju da konačno realizira sve o čemu godinama piše… njegova životna misija je da ne dozvoli deflaciju… dakle, dolar neće rasti…

Pametan, ako to želiš.

zli,
ako je tomu tako da li još uvijek smatraš sigurnim i korekciju kod nas (kako si naveo), jer bi u slučaju daljnjeg slabljenja dolara indexi vani vjerojatno iscrtavali nove vrhove. Samo pitanjce nikakva nedobronamjerna primjedba jer vidim da se po forumu svi nešto vrijeđaju … pozz

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


zli,
ako je tomu tako da li još uvijek smatraš sigurnim i korekciju kod nas (kako si naveo), jer bi u slučaju daljnjeg slabljenja dolara indexi vani vjerojatno iscrtavali nove vrhove. Samo pitanjce nikakva nedobronamjerna primjedba jer vidim da se po forumu svi nešto vrijeđaju … pozz

prvo rast do cca 2200, onda finiširanje korekcije… barem po mojim analizama…

Pametan, ako to želiš.



znači i kod tebe se na ss pojavljuju te mušice tipa neiscrtani indikatori pri kraju grafa,pa trenutna nedostupnost pojedinih indikatora ili vrem.agregacija,itd…
btw,koje indikatore koristiš za trgovanje,može i na PM

ne znam na što točno misliš pod povremenom nedostupnošću pojedinih indikatora ili vrem.agregacija. agregacije su mi uvijek dostupne (te koje su podržane), a oko iscrtavanja indikatora postoji mali trik [smiley]
radi se o tome da SS "zna" iscrtati indikator tek kad imaš duplo više + 1 barova na chartu u odnosu na parametar indikatora. npr. da bi vidio SMA 200 moraš imati barem 401 bar na chartu i tad će ti se SMA 200 krenuti iscrtavati od 201 bar-a (pola charta). jasno je da za izračun prve vrijednosti SMA 200 treba imati barem 201 bar, a zašto sferi treba duplo više to je nejasno. u svakom slučaju, kad to znaš samo staviš dovoljno veliki period (da imaš dovoljno barova) pa je problem riješen [wink]

Vezano uz indikatore – to ovisi o konkretnoj analizi i situaciji (dakle kako kada), ali općenito, moj "arsenal" obuhvaća različite SMA (5,20,50,100,200), ADX, PSAR, Bollingere, MACD, Stochastic (Slow tj. difoltni u SS), RSI, Momentum, CMO (u kombinaciji s triggerom od SMA 9 nad CMO-om) i prosječni TR tj. ATR (Wilders 14 nad TR-om). Naravno, to se dopunjava s trendovima, kanalima (regresijskim i običnim), Fibo retracementima, patternima, divergencijama (jako bitno), a ponekad (rjetko) koristim i Pivot Pointse. Jako bitan mi je i volumen (apsolutno i u odnosu na SMA 14 volumena).
[smiley]
[/quote]

auuu,ja moram još puno učiti…
i,koliko uspiješ pobijediti benchmark?
[/quote]

i ja moram još puno učiti [smiley]

ako može mali savjet – nemoj se fokusirati samo na indikatore, jako je važno postavljanje stop lossa, targeta i money management. to je ono čime češ minimizirati gubitke i maksimizirati dobitke.

dodatno objašnjenje…

da, inflatorni pritisak na dolar djeluje pozitivno na rast dionica vani… da, očekujem da SPX, općenito govoreći, nastavi rasti… da, isto tako očekujem i da CROBEX, dugoročno govoreći, nastavi rasti… ali rast nije pravocrtan, i mi smo se zadesili u korekciji… isto tako, CROBEX nije pupčanom vrpcom vezan uz SPX… dok općenito prati trend SPX-a, ima svoj ritam razvoja, tako da ponekad SPX raste, a CROBEX pada…

ekipa sorry, al nemrem svakom na PM objašnjavat detalje… pitajte tu na forumu i već će neko objasnit…

Pametan, ako to želiš.

Kolege tehničari,

mene dosadašnji razvoj grobija neodoljivo podsjeća da smo već davno ušli u negativan trend tj.
16. listopada kada je odrađen double top te da sada već gazimo iii od 3 korekcije čije bi dno moglo biti vrlo nisko, a za što mi se čini da smo potvrdu dobili upravo danas propadanjem formacije rastućeg klina.
Cjenim mišljenja i komentare.

ispravak krivog navoda u prethodnom postu:
mislio sam na formaciju padajućeg klina koja je trebala rezultirati rastom barem do 2250 bodova.



kolege tehnicari molim da me uputite koja pravila vrijede za gap da bi se uzeo kao ozbiljan? dakle velicina u odnosu na cijenu, u kojem kontekstu je stvoren da odredene pravilnosti vrijede te u kojem roku se on popunjava? unaprijed hvala na svim korisnim info i trudu za pisanje odgovora!

kupi murphija za 400kn.
ako das cash dobis ga za 360kn.

to ti je najbolje i najkorisnije sto sam ti mogao napisati.
[/quote]

ili se pretplatiš na sferu pa knjigu dobiješ na poklon… meni moja knjiga stigla upravo danas 🙂




kolege tehnicari molim da me uputite koja pravila vrijede za gap da bi se uzeo kao ozbiljan? dakle velicina u odnosu na cijenu, u kojem kontekstu je stvoren da odredene pravilnosti vrijede te u kojem roku se on popunjava? unaprijed hvala na svim korisnim info i trudu za pisanje odgovora!

kupi murphija za 400kn.
ako das cash dobis ga za 360kn.

to ti je najbolje i najkorisnije sto sam ti mogao napisati.
[/quote]

ili se pretplatiš na sferu pa knjigu dobiješ na poklon… meni moja knjiga stigla upravo danas 🙂
[/quote]

ili skineš pdf s weba

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA



kolege tehnicari molim da me uputite koja pravila vrijede za gap da bi se uzeo kao ozbiljan? dakle velicina u odnosu na cijenu, u kojem kontekstu je stvoren da odredene pravilnosti vrijede te u kojem roku se on popunjava? unaprijed hvala na svim korisnim info i trudu za pisanje odgovora!

[/quote]
zahvaljujem kolega [thumbsup]

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..





kolege tehnicari molim da me uputite koja pravila vrijede za gap da bi se uzeo kao ozbiljan? dakle velicina u odnosu na cijenu, u kojem kontekstu je stvoren da odredene pravilnosti vrijede te u kojem roku se on popunjava? unaprijed hvala na svim korisnim info i trudu za pisanje odgovora!

kupi murphija za 400kn.
ako das cash dobis ga za 360kn.

to ti je najbolje i najkorisnije sto sam ti mogao napisati.
[/quote]

ili se pretplatiš na sferu pa knjigu dobiješ na poklon… meni moja knjiga stigla upravo danas 🙂
[/quote]

ili skineš pdf s weba
[/quote]

i ako želiš obilježiti nešto ili imati pr ruci ne bi li podcrtao, obilježio onda potrošiš papira i tonera za 500 kn i držiš u fasciki. Naravno, he*** autore, treba ukrasti, jer znanje nije roba kako bi rekli naši vrli studenti, u stvari treba dati nalog svim autorima da izvole dijeliti knjige…


Kolege tehničari,

mene dosadašnji razvoj grobija neodoljivo podsjeća da smo već davno ušli u negativan trend tj.
16. listopada kada je odrađen double top te da sada već gazimo iii od 3 korekcije čije bi dno moglo biti vrlo nisko, a za što mi se čini da smo potvrdu dobili upravo danas propadanjem formacije rastućeg klina.
Cjenim mišljenja i komentare.

Moje viđenje situacije CROBEXa: gledano trendovski, glavni UP trend (osmomjesečni trend) probijen je krajem 10. mjeseca, a za koji dan probijen je i srednjoročni UP trend (četveromjesečni trend). U jednom trenutku UP trend je imao korekciju (u lipnju), ali je vrlo odlučno potegnuo nazad, bez previše "metiljanja", dok danas dosta "metilja" u laganom padajućem kanalu. I po mom viđenju, (naravno ako se ne "stovali" u ponor brzo i jako, nego nastavi "metiljati" s pokojom korekcijom prema gore) tako dugo dok se ne probije gornja linija padajučeg kanala i trenutno izražen negativan trend nema srednjoročno-dugoročnijeg UP-a tj formiranja novog UP trenda a koji bi mogao krenuti tragom prvog kraka Fibo Fana (isprekidana linija).
Gledano trendove, može se gledati i EMA(10) koja jako lijepo oslikava UP ili DOWN trend.. a trenutno je prema dolje… Eto.. "Trend is Your Frend"…

New Report

Close