Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



p.s. evo npr. jedna analiza sektora kakvu rade gotovo sve brokerske kuće

nažalost ne usporuđuju se i po TA kretanjima, dok je prema fundamentima obuhvaćeno ono što se redovito smatra najbitnijim.

Neznam kako si dobio takve parametre za pojedine dionice, jer nisu točni. Eto da baš sve dionice ne iznosim ovdje, navesti ću samo primjer ATPL-R-A koji nema P/E -23,16, nego ima 1,9. Evo i dokaza, je prilažem izračun brokerske kuće Fima, kao i web stranice http://www.mojedionice.com:
Osim toga ovo je forum za TA, a ne za fundamentalnu analizu.

[/quote]
Sve možeš, ali kad mi insinuiraš da tony laže onda popi*dim 😀

Malo si se ti zaiebo, gledaš ttm za 2008, a ne 2009. godinu. Tony je dao točne podatke.

Idealan školski primjer cjenovnog kanala na IGH-R-A. Pogodite kamo sutra [smiley]

Zasad po planu

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Malo si se ti zaiebo, gledaš ttm za 2008, a ne 2009. godinu. Tony je dao točne podatke.

Ooops sorry, sad vidim da sam dao krivu godinu. Moja greška [smiley]

Gap na DLKV-R-A:


Gap na DLKV-R-A:

taj ti gap oznacava znacajne slabosti DLKVa.

Pozitivna divergencija RSI na IGH-R-A:

ovdje stvarno nema smisla pisati ništa smisleno [bye]


Pozitivna divergencija RSI na IGH-R-A:

to nije divergencija jer su vrhovi nedovrseni.


Idealan školski primjer cjenovnog kanala na IGH-R-A. Pogodite kamo sutra [smiley]

Zaboravljaš da je IGH danas zaključio dan ispod jake potpore osim ako se brzo ne vrati iznad to postaje snažan otpor. Ne vidim načina kako bi se realizirao taj kanal u sljedećih par dana jedino možda da se po deseti put objavi u novinama da su dobili posao u Crnoj Gori. Puno mi je izgledniji odbijanac na 2630 kn ali sljedećih par mjeseci ne vidim IGH iznad 3000 kn.


Zasad po planu

kolega jesam dobio pomucenje ili je vasa prognoza da smo do tri kralja na razinama oko 1700 ako ne i nize??
sto je onda iza toga po vama i molim u kojem roku?
respect!

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..

SferaS i TeleTrader su jedini alati koji osiguravaju podatke za analizu uz odgovarajuću naknadu. TeleTrader je kvalitetniji kao software. Ono sto je jos bitno uz njega dolazi dde server koji bi se mogao iskoristiti za skidanje podataka za bilo koji drugi alat.
Npr. vecina alata moze koristiti Meatstock-ov format podataka.
Ako dobijes podatke, EOD ili intraday za metastock mozes koristit gotovo bilo koji kvalitetniji program za analizu. Kod nas je problem jer npr nema DDE servera gdje bi placao samo podatke ili ih skidao besplatno. Onda bi bilo lako svakom odabrat alat koji mu paše i kupit ga.
Npr za USA i većinu stranih burzi mozes skidat EOD podatake za bilo sta besplatno, nase jos ne ..

*** *****

New Report

Close