Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



KNECHT19
Šefe sp500 1110,xx
kaj sad tvoji grafovi pali u vodu a ekipa sa forex najavljuje daljnji i to jaki pad dolara?

Jel može komentar nekoga od tehničara? Zanimaju me razine 1.5000 i 1.5050 i koliko je njihov proboj značajan? Hvala
http://www.finviz.com/forex_charts.ashx?t=EURUSD&tf=h1

[/quote]

bolje je pitanje jeli proboj lažnjak?????????????…….kolega jako dobro ste primjetili…..

Jučerašnja skromna pozitiva i fibo lukovi. Pletemo paukovu mrežu, čini mi se… [tongue]

DLKV …oversold dobrano..rsi nije dugo bio ovako nisko ..320 kn je potpora….ako ne izdrzi [bye]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

INGR , no koment ,osim 8 crvenih svjecica zaredom..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


INGR , no koment ,osim 8 crvenih svjecica zaredom..

evo i moj graf

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Burza će do kraja godine najvjerojatnije stagnirati uz praćenje trendova globalnih burza, a negativan će utjecaj imati stanje državnih financija te neizvjesnost oko predsjedničkih izbora. Umjereno bi poboljšanje moglo stići u drugoj polovici prosinca, kada se na većini svjetskih burza očekuje rast indeksa, a prosinac je i na globalnoj razini tradicionalno najbolji mjesec za dionice. Osim toga, analitičari kažu da je kraj godine tradicionalno vrijeme za "ušminkavanje" poslovnih rezultata, zbog čega većina institucionalnih ulagača misli da sastavnice Crobexa nisu skupe, pa se lakše odlučuju na kupnju.

"Imajući u vidu da se fondovska industrija znatnije počela razvijati tek tijekom 2006., smatramo da je veća vjerojatnost da će sezonsko kretanje indeksa u prosincu 2009. biti sličnije kretanjima u 2007. i 2008. nego u godinama prije razvoja fondovske industrije. Time očekujemo rast indeksa u prosincu u odnosu na sadašnje razine, no smatramo da će taj rast biti puno slabijeg intenziteta nego u prethodne dvije godine. Taj bi slabiji rast trebao biti odraz očekivanih kretanja na razvijenim tržištima za koja u sljedećih šest mjeseci očekujemo stope rasta do 5 posto", rekla nam je Ivana Blašković, financijska analitičarka Zagrebačke banke.

Sudionici ankete procjenjivali su vrijednost Crobexa koristeći tehničku analizu, izračun godišnjeg prosjeka, a u obzir su uzeli utjecaj aktualnosti iz gospodarstva. Većina upitanih nije željela predviđati točnu vrijednost Crobexa zbog niske likvidnosti tržišta. U uvjetima slabe potražnje za dionicama, bilo tko od većih ulagača s relativno malom količinom gotovine može vrlo brzo okrenuti trend, što prognoziranje vrijednosti indeksa čini vrlo nezahvalnim poslom. Nelikvidnost je ionako najveći uteg domaćeg tržišta, a nekoliko anketiranih izrazilo je nadu za većim uključivanjem institucionalnih ulagača u trgovanje u prosincu.

Rasponi prognoza kretali su se od najnižih 1968 do najviših 2200 bodova. U Raiffeisen Consultingu smatraju da bi Crobex 10 na kraju godine mogao vrijediti oko 1300 bodova ili 20 posto više od aktualne razine. Podsjetimo, Crobex je u ovoj godini porastao samo 15,8 posto, s početnih 1772 popeo se na 2052 boda. Ovogodišnji mu je minimum iznosio samo 1262 boda, a najviša je vrijednost dosezala 2399 bodova. U sličnoj anketi koju je Business.hr proveo krajem prošle godine, prosječan izračun analitičara sugerirao je da će Crobex u 2009. porasti oko 50 posto, tj. da će dodirnuti 2700 bodova, koji promatrano iz sadašnje ulagačke perspektive izgledaju nedodirljivima.

Stjepan Laća, investicijski savjetnik u Finesa Capitalu: 2000–2050 bodova

"Prema našim procjenama, Crobex će na kraju godine biti u rasponu od 2000 do 2050 bodova. Takva prognoza proizlazi iz očekivanja korekcije na važnijim svjetskim tržištima, do koje bi trebalo doći krajem studenoga ili u prvom dijelu prosinca, kao posljedice slabijih makroekonomskih izvješća u odnosu na očekivanja, koja bi se pogotovo trebala očitovati u izvješćima o zaposlenosti i o osobnoj potrošnji. Dodatni negativni utjecaj imat će i stanje državnih financija te neizvjesnost o izboru novog predsjednika. Za drugi dio prosinca očekujemo rast svjetskih indeksa. Očekujemo volatilnost u ovom razdoblju do kraja godine uz konačni blagi pomak cijena prema dolje."

Siniša Gašparević, fond menadžer ST Investa: 1968 bodova

"Crobex će na kraju godine vrijediti 1968 bodova. Procjena je temeljena na tehničkoj analizi i negativnom sentimentu koji trenutačno prevladava na tržištu zbog kronične nelikvidnosti u gospodarstvu."

Silvana Milić, analitičarka PBZ Investa: 2000–2170 bodova

"Procjenjujemo da bi se, na osnovi pokazatelja tehničke analize, vrijednost Crobexa mogla kretati u prostoru od 2000 do 2170 bodova. Nemamo običaj davati prognoze Crobexa na određeni dan, za procjenu koristimo godišnji prosjek te pokušavamo procijeniti godišnji prosjek. Vjerujemo da bi prosječna vrijednost Crobexa za 2

Ivana Blašković, financijska analitičarka Zagrebačke banke: 2140 bodova

"Očekujemo razinu oko 2140 bodova, tj. lagan rast Crobexa u odnosu na sadašnju razinu. Od 2002. do kraja 2008. tijekom prosinca Crobex je znatnije promijenio svoju vrijednost u odnosu na razine s kraja studenoga jedino tijekom zadnje dvije godine, kada je rastao 12,5 posto u 2007. te 7,15 posto u 2008. U preostalih pet godina u prosincu je Crobex pao tijekom četiri godine, dok je samo tijekom prosinca 2002. neznatno rastao u odnosu na kraj studenoga (+0,5%). U godinama pada Crobexa tijekom prosinca u odnosu na kraj studenoga, pad uglavnom nije bio znatan, tj. indeks je završio godinu na neznatno nižoj razini u odnosu na razine s kraja studenoga (pad od 0,2% do 2,23%) .

Nada Harambašić, glavna financijska analitičarka Raiffeisen Consultinga: Crobex 10 = 1300 bodova

"Raiffeisen analitičari imaju očekivanja za Crobex 10 od 1300 bodova. Očekivanja se temelje na našim prognozama 2009., zarade po dionici sastavnica indeksa, kao i na temelju očekivanja kolega iz RZB-a (Raiffeisen Zentralbank) za P/E od 12, koji je među ostalim određen i likvidnošću hrvatskog tržišta u odnosu na tržišta regije."

Zdeslav Šantić, glavni ekonomist Splitske banke: 2200 bodova

"Do kraja ove godine ne očekuju se znatnije promjene Crobexa, koji bi 31. 12. mogao iznositi oko 2200 bodova. Povoljan utjecaj mogao bi doći s inozemnih dioničkih tržišta (zbog nastavka oporavka najvećih svjetskih gospodarstava) te rasta likvidnosti financijskog sustava. Istovremeno, makroekonomski pokazatelji (pogotovo objava BDP-a na samom kraju godine) mogli bi potvrditi složenost i dugotrajnost recesije u domaćem gospodarstvu te smanjiti optimizam ulagača."

Goran Vorkapić, investicijski savjetnik u To One brokerima: Niža vrijednost od trenutačne

"Iskreno, jako mi je teško prognozirati vrijednost Crobexa krajem godine. Po mojem bi mišljenju njegova vrijednost trebala biti niža od trenutačne s obzirom na to da je linija uzlaznog trenda koji traje od ožujka prekinuta te s tehničke strane sve upućuje na daljnju korekciju. S fundamentalne strane ne vidim argumente koji bi pripomogli rastu Crobexa, a sentiment je prilično negativan. Stoga ne vidim razlog da Crobex bude na višim razinama od trenutačnih te smatram da će se do kraja godine nastaviti njegova stagnacija.“

Fima Vrijednosnice:

"U situaciji slabe likvidnosti na tržištu, gdje i manji prometi mogu znatno utjecati na pomak cijene u oba smjera, vrlo je nezahvalno davati egzaktne, a osobito kratkoročne prognoze o iznosu Crobexa do kraja godine. Očekujemo da će Crobex odražavati fundamentalne vrijednosti kompanija, no takva konstatacija

Davor Špoljar, analitičar Erste vrijednosnih papira:

"Trenutačna kretanja na domaćem tržištu ne ocrtavaju jasan trend iako je trenutačni sentiment negativan. Mali volumeni trgovanja ne daju sugerirati gdje bi se tržište moglo nalaziti na kraju godine. Čimbenici koji bi mogli utjecati na kretanje indeksa svakako su priljev nekih važnijih vijesti, kao i mogućnost intenzivnijeg trgovanja institucionalnih investitora potkraj godine."

A ja sam uvjeren da će svi oni falit, i to debelo.

Ako već pričaju o prosjeku, po toj logici VDKT će biti na 425kn, INGRA na 52kn.
Pa i nije loše, rast 25% do kraja godine.

To su mislili i ona dva genijalca iz LTCMa, da se budućnost može predvidjeti prema povijesnim rezultatima…………..doduše prije nego su propali oni su dobili Nobelovu nagradu za ekonomiju.
A što će ovi naši domaći analitičari dobiti to ostaje da se vidi………….. [bye]

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!






postoji određena vjerojatnost za skori odbijanac. Slažu se (još nedovršene) pozitivne divergencije na macd-hist, na RSI itd. Osim toga dugoročna RSI linija podrške se podudara s tim… Plus toga fibo razine crobija… Naravno, priča još nije dovršena, ali ima šanse za jedan odbijanac čak i na dnevnom grafu (i 60-min slično stoji)…

lagani problem sa "nedovrsenim" divergenicjama je taj da se rijetko kad zna kad ce postati dovrsene…

ustvari, zna se, ali bas danas to jos ne mozemo znati.
[/quote]

tigrus, apsolutno si u pravu, zato sam to istaknuo. Ali, upravo zbog toga se kombinira više drugih pokazatelja, provlači se sve kroz određeni "filter" dok se god signali ne pročiste, pa kakvi god rezulati bili…
[/quote]

imamo lagani problem sa gradevinarima –
po TA oni bi morali ponistiti cijeli rast jer su sve linije potpore probijene i to znatno.
dakle, IGH "mora" ruknuti jos do 2900kn. thnk na 1450, itd…

ako gradevinari ruknu kao sto bi trebali, onda ce i crobex sa njima.

a pogledaj RSI :

na zadnjem dnu je bio 40, a vec danas je 40.
dakle, RSI ce ici dole zajedno sa Crobexom i nece biti pozitivne divergenicije,
nego ce biti "zdravi pad" !
[/quote]

tigrus,
te građevinare trenutno ne pratim. Ja sam jutros kupovao također jednog građevinara od otvaranja burze i za sad mi odlično stoji, a mislim da će sutra i bolje [wink]
[/quote]

naravno da je THNK dosla do 1460kn.
[lol]

ne svidja mi se razvoj dogadjaja jer double top daje target od 1920-1930.
to ne valja…

vjerojatno se pitate sto ce jos padati i koliko jos ce letiti dole?

sigurno ne bi bilo dobro da tehnika probije 1450.
ili igh 2930…

viditi cemo sutra.


A ja sam uvjeren da će svi oni falit, i to debelo.

I ja. Onda možemo očekivati ili debelo ispod 2000 ili debelo iznad 2200. Teško je biti pametan jer o tome odlučuju Premijer, ministar financija i par likova iz OMF-a. Potvrda tome je trgovina na HT-u zadnja dva dana. Kad se naredi s vrha odmah se pronađe 50tak Mkn i to po najvišoj cijeni ove godine. U takvim okolnostima samo lud čovjek se može uzdati u neke prosjeke i tehničke analize. Puno sigurnija metoda je pokušati pogoditi kakve se je volje probudio netko od gore spomenutih.

who dares, wins

New Report

Close