Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pitam to jer vidim da se baca hrpa prognoza, koriste svi mogući alati a pitanje je dali ima ikakvih rezultata, dali se pobjeđuje benchmark? Ponekad prolistam temu i ostavlja mi dojam efikasnosti kao i bacanje novčića.

Npr trading po klasičnom MACD (26,12,9) debelo pobjeđuje Crobex u zadnjih par godina i sa svega nekoliko krivih signala. Naravno nema garancije da će tako i nastaviti ali ponekad možda nije potrebno komplicirati samo u svrhu kompliciranja.

Za zadnjih godinu dana 30.10.2008 Crobex 2232 bodova zakljucna
30.10.2009 Crobex 2144 bodova zakljucna

SAM PROTIV SVIH

Napomena ovi koji su u zagradi su ostvarili minus

SAM PROTIV SVIH


Napomena ovi koji su u zagradi su ostvarili minus

Dakle MACD je trenutno najpovoljniji indikator. Baš me zanima koji će pokazatelj biti najrelevantniji u slijedećih godinu dana.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Danas DAX i ATX u laganom minusu na otvaranju.



Pitam to jer vidim da se baca hrpa prognoza, koriste svi mogući alati a pitanje je dali ima ikakvih rezultata, dali se pobjeđuje benchmark? Ponekad prolistam temu i ostavlja mi dojam efikasnosti kao i bacanje novčića.

Npr trading po klasičnom MACD (26,12,9) debelo pobjeđuje Crobex u zadnjih par godina i sa svega nekoliko krivih signala. Naravno nema garancije da će tako i nastaviti ali ponekad možda nije potrebno komplicirati samo u svrhu kompliciranja.

Za zadnjih godinu dana 30.10.2008 Crobex 2232 bodova zakljucna
30.10.2009 Crobex 2144 bodova zakljucna

[/quote]

Da, to se traži. Ali trebalo bi isključiti "long and short" option s obzirom da nemamo short u HR (a Bloomberg računa kao da se ulazi u short na sell signal) i staviti "long only". Prinosi bi bili ipak nešto niži.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

http://www.poslovni.hr/130806.aspx
Tjedna TA. Ništa dobro.

who dares, wins

Evo kolega samo long

SAM PROTIV SVIH





ovo ti nije dobro.

eventualno mozemo ocekivati formaciju 3-3-5, nepravilna korekcija.

linija kanala nije dobro povucena

Prijatelju Tigre, koja linjija kanala. Na ovone grafu mone uopće nema ni jarka a kamoli kanala. Ako misliš na onu tanku crvenu crticu, to je od milja nacrtana da se vidi dno prethodnog i sada ovoga zadnjeg dna. (jesu jednaki..JESU) Formacija 335 napisano, izbrojano. Rekao, razumijemo se gotova jedinica i radi se dvojkica (ii). Tigre kad teta Jula veli da je to TO, onda je stvarno to TAKO, vjeruj i meni i njoj (Veli danas je mamurna i boli je glava pa za danas nedaje komentare ) !!
LP
[/quote]

Neznam Mrgude meni smrdi ova dvojkica (ii) jer izgleda kao triangle..a po EWT rules nemoze…u prilogu prvi graf kako meni izgleda count, a drugi zasto mi je sumnjiva dvojkica ii.
[/quote]
Ma Plutonice Vama na moru smrdi sve osim ribe koja se mpr kod nas vozi tjedan dana krepana u ledu. Kad ti ja velim da je 2 onda je 2 i ti+u nema priče. Osim toga kako vele Slavonci moji, nema tice do prasice. Pojedeš 2 kg ribe i za sat moraš opet jesti. Pojedeš kilu dobre slane pečenke, popiješ gajbu pive i završiš u krevetu ili na hitnoj na ispiranju unutarnjih bezveznih organa !!
LP Plutonice !!
[/quote]

Jel vidiš sad prijatelju da je dobro smrdjela dvica. I sad ćeš opet reći da ti je žao što nisi slušao. Šalim se, ni meni se nije dalo ovaj put bježat vani.
LP Mrgude



Pitam to jer vidim da se baca hrpa prognoza, koriste svi mogući alati a pitanje je dali ima ikakvih rezultata, dali se pobjeđuje benchmark? Ponekad prolistam temu i ostavlja mi dojam efikasnosti kao i bacanje novčića.

Npr trading po klasičnom MACD (26,12,9) debelo pobjeđuje Crobex u zadnjih par godina i sa svega nekoliko krivih signala. Naravno nema garancije da će tako i nastaviti ali ponekad možda nije potrebno komplicirati samo u svrhu kompliciranja.

Za zadnjih godinu dana 30.10.2008 Crobex 2232 bodova zakljucna
30.10.2009 Crobex 2144 bodova zakljucna

[/quote]

U long tablici Bollinger ima visok rezlutat.
Kako uopće trguju po Bollingeru?




Pitam to jer vidim da se baca hrpa prognoza, koriste svi mogući alati a pitanje je dali ima ikakvih rezultata, dali se pobjeđuje benchmark? Ponekad prolistam temu i ostavlja mi dojam efikasnosti kao i bacanje novčića.

Npr trading po klasičnom MACD (26,12,9) debelo pobjeđuje Crobex u zadnjih par godina i sa svega nekoliko krivih signala. Naravno nema garancije da će tako i nastaviti ali ponekad možda nije potrebno komplicirati samo u svrhu kompliciranja.

Za zadnjih godinu dana 30.10.2008 Crobex 2232 bodova zakljucna
30.10.2009 Crobex 2144 bodova zakljucna

[/quote]

U long tablici Bollinger ima visok rezlutat.
Kako uopće trguju po Bollingeru?
[/quote]

Nemreš trgovati po Bollineru samo kao takvom, on nije namjnjen davanju buy/sell signala. Koristiš ga u kombinaciji sa npr. RSI-om. ako lupi u donju liniju, a RSI ide ispod 50, još ne probija granicu 30 imaš "signal" za nastavak trenda – primjer na Crobexu, dok lupi doljnju liniju a RSI probija ispod 30, to je već znak da je moguće skoro okretanje trnda – još nije slučaj na Crobexu ;-), isto vrijedi i za gornju liniju.


U long tablici Bollinger ima visok rezlutat.
Kako uopće trguju po Bollingeru?

Imaš knjigu: John Bollinger, Bollinger on Bollinger Band, u izdanju koje ja imam 264 str., pa laganini proučavaj, ako te detalji zanimaju [wink]

Ima dionica dosta kojima je RSI ispod 30 već danima i koje su prošle FIBBO 61,8% i sad miruju. Gore dolje, al se vrte na istome

New Report

Close