Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


..evo moj stav:
1.u najmanju ruku krenuli smo korekcijom cijena
2.positivne vijesti imaju sve manje utjecaja na rast dionica
3.sve veci strah ulagaca
4.po nekim forumašima trebali smo imati ogroman rast u petak [lol]
5.vrijeme je da dionice idu u podrum…tako da imamo ponovo priliku kupiti za diskont cijene papire

ja cu se ipak prikloniti Mrgudovom brojanju i tome da rastuci trend nije gotov.

ps. ako trend postoji , vece su sanse da ce se trend nastaviti, nego da ce se promjeniti.

…A po cemu ti to brate tigrus da rastujuci trend nije gotov?ha?
molim te nemoj biti polancec [embarass]!i hvatat se za slamku spasa!
….arow down je na 100..i šta nam to kaže?

dan poslje sutra



evo malo analiza za one koji nisu bas sigurni sto se dogadja:

1. pattern Piercing line na SP500 – promjena trenda iz padajuceg u rastuci
2. pozitivna divergencija na RSI

ajd uzivajte!
[thumbsup]

pa nije baš Piercing line, ali je zato sandwich!

Direction: Bullish
Type: Reversal

Dakle, gledajući S&P ne bi trebalo biti razloga za strah jer nam prema ovome slijedi obrat u rastući trend. Možda nije baš 100 % klasični primjer sendviča jer današnji vrh nije bio viši nego jučerašnji, ali mislim da i ovo vrijedi jer između današnjeg i jučerašnjeg vrha nije bila neka razlika koja bi se trebala uzeti u obzir.
[/quote]

Što je babi milo to se babi snilo, rekli bi naši stari. Nije toliko problem u vrhu koliko je u dnu.

Bolje se što prije suočiti s činjenicama na slici. SP – veliki otpori, pucanje trenda, prelazak potpore u otpor etc, etc. (ima jedan gapić na cca 908 što mi se čini izglednom točkom za kraj 2. vala) Živi bili pa vidili!




evo malo analiza za one koji nisu bas sigurni sto se dogadja:

1. pattern Piercing line na SP500 – promjena trenda iz padajuceg u rastuci
2. pozitivna divergencija na RSI

ajd uzivajte!
[thumbsup]

pa nije baš Piercing line, ali je zato sandwich!

Direction: Bullish
Type: Reversal

Dakle, gledajući S&P ne bi trebalo biti razloga za strah jer nam prema ovome slijedi obrat u rastući trend. Možda nije baš 100 % klasični primjer sendviča jer današnji vrh nije bio viši nego jučerašnji, ali mislim da i ovo vrijedi jer između današnjeg i jučerašnjeg vrha nije bila neka razlika koja bi se trebala uzeti u obzir.
[/quote]

Što je babi milo to se babi snilo, rekli bi naši stari. Nije toliko problem u vrhu koliko je u dnu.

Bolje se što prije suočiti s činjenicama na slici. SP – veliki otpori, pucanje trenda, prelazak potpore u otpor etc, etc. (ima jedan gapić na cca 908 što mi se čini izglednom točkom za kraj 2. vala) Živi bili pa vidili!

[/quote]

samo polako.

1020 je jos daleko…

prava bitka za trend jos nije ni pocela.





evo malo analiza za one koji nisu bas sigurni sto se dogadja:

1. pattern Piercing line na SP500 – promjena trenda iz padajuceg u rastuci
2. pozitivna divergencija na RSI

ajd uzivajte!
[thumbsup]

pa nije baš Piercing line, ali je zato sandwich!

Direction: Bullish
Type: Reversal

Dakle, gledajući S&P ne bi trebalo biti razloga za strah jer nam prema ovome slijedi obrat u rastući trend. Možda nije baš 100 % klasični primjer sendviča jer današnji vrh nije bio viši nego jučerašnji, ali mislim da i ovo vrijedi jer između današnjeg i jučerašnjeg vrha nije bila neka razlika koja bi se trebala uzeti u obzir.
[/quote]

Što je babi milo to se babi snilo, rekli bi naši stari. Nije toliko problem u vrhu koliko je u dnu.

Bolje se što prije suočiti s činjenicama na slici. SP – veliki otpori, pucanje trenda, prelazak potpore u otpor etc, etc. (ima jedan gapić na cca 908 što mi se čini izglednom točkom za kraj 2. vala) Živi bili pa vidili!

[/quote]

samo polako.

1020 je jos daleko…

prava bitka za trend jos nije ni pocela.

[/quote]

Tigrus služio bi se s tobom, milslim da sve dok je sp iznad 1000 bodova nemožemo govoriti o ozbiljnijoj korekciji.

LEAVE THE WORLD BEHINED






evo malo analiza za one koji nisu bas sigurni sto se dogadja:

1. pattern Piercing line na SP500 – promjena trenda iz padajuceg u rastuci
2. pozitivna divergencija na RSI

ajd uzivajte!
[thumbsup]

pa nije baš Piercing line, ali je zato sandwich!

Direction: Bullish
Type: Reversal

Dakle, gledajući S&P ne bi trebalo biti razloga za strah jer nam prema ovome slijedi obrat u rastući trend. Možda nije baš 100 % klasični primjer sendviča jer današnji vrh nije bio viši nego jučerašnji, ali mislim da i ovo vrijedi jer između današnjeg i jučerašnjeg vrha nije bila neka razlika koja bi se trebala uzeti u obzir.
[/quote]

Što je babi milo to se babi snilo, rekli bi naši stari. Nije toliko problem u vrhu koliko je u dnu.

Bolje se što prije suočiti s činjenicama na slici. SP – veliki otpori, pucanje trenda, prelazak potpore u otpor etc, etc. (ima jedan gapić na cca 908 što mi se čini izglednom točkom za kraj 2. vala) Živi bili pa vidili!

[/quote]

samo polako.

1020 je jos daleko…

prava bitka za trend jos nije ni pocela.

[/quote]

Tigrus služio bi se s tobom, milslim da sve dok je sp iznad 1000 bodova nemožemo govoriti o ozbiljnijoj korekciji.
[/quote]
a dotad ljepo bit u cashu [tongue]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Trenutna situacija ATPL prema DMS-u: slabljenje negativnog trenda, što je potvrđeno dostizanjem novog cjenovnog dna na manjem prometu, ali i slabo jačanje up trenda /plava linija/. Zaključak: trenutno usporavanje down trenda, konsolidacija, ali i bez ozbiljnijih naznaka preokreta trenda u narednih dan-dva . Strpljen-spašen [pray]

Krepat ma ne molat



prava bitka za trend jos nije ni pocela.

Ja baš mislim da je. I to mislim da smo na ključnoj točci.
S&P je probio dosta potpora (da ne nabrajam sad koje sve) i ostalo je vrlo malo grana za koje se možemo uhvatiti, up trend je prilično kompromitran.

Za mene osobno, ovaj kanal na s&p-u je zadnja vrijedna stvar za koju se može držati. Ako ispadnu iz njega, šanse su preko 90% da se trend promijenio u padajući. Nadajmo se da će izdržat, šta drugo reć.

Što se tiče sutrašnjeg otvaranja, vrlo vjerojatno će nastupiti odbijanac. Nalaze se spomenutoj donjoj liniji kanala, "sjeli" su na donji boll, stohastic u oversoldu, razvila se bikovska divergencija na rsi-ju na satnom grafu. Dakle, u pon vjerojatno rastu (što bi, jelte, i bilo logično nakon onakvog pada u pet).

Ali ako nastave u ponedjeljkom s padom, vrlo je jasno u kom će smjeru dalje. Osobno mislim da su šanse za to vrlo male.

p.s. "Problem" je samo što u ovom postu nisam napisao ništa o tome u kom će smjeru ZSE. E tu su mi stvari puno manje jasne. 😀

Jel radio netko od forumaša s ove teme back testing? Kakva je uspješnost prognoza? Koji instrumenti su imali najbolji performance?

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Ovisi o kojim je prognozama riječ:dugoročnijim ili kratkoročnim /dan-dva/.EWT mi se pokazala kao najbolji alat za objašnjavanje i tumačenje prošlosti, ali ne i za prognozu mogućeg kretanja cijene u narednih dva-tri dana.Praćenje i analiza indikatora mi tu daje puno bolje rezultate.

Krepat ma ne molat

Pitam to jer vidim da se baca hrpa prognoza, koriste svi mogući alati a pitanje je dali ima ikakvih rezultata, dali se pobjeđuje benchmark? Ponekad prolistam temu i ostavlja mi dojam efikasnosti kao i bacanje novčića.

Npr trading po klasičnom MACD (26,12,9) debelo pobjeđuje Crobex u zadnjih par godina i sa svega nekoliko krivih signala. Naravno nema garancije da će tako i nastaviti ali ponekad možda nije potrebno komplicirati samo u svrhu kompliciranja.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Npr trading po klasičnom MACD (26,12,9) debelo pobjeđuje Crobex u zadnjih par godina i sa svega nekoliko krivih signala. Naravno nema garancije da će tako i nastaviti ali ponekad možda nije potrebno komplicirati samo u svrhu kompliciranja.

Problem sa MACD-om /kao i sa SAR-om/ je da on generira puno lažnih signala kada down ili up trend prelaze u horizontalni trend a nakon toga se opet produžuje primarni trend.Drugi praktični problem trgovanja sa MACD-om je na prvi pogled banalan: a kad se je MACD "za stvarno" prekrižio, tj. koliko dana ili koji postotak rasta propustiti a da to bude siguran kupovni signal, poznavajući pravilo da njegove krivulje nakon razdvajanja imaju tendenciju ponovnog spajanja.

Krepat ma ne molat

New Report

Close