Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Vidim da ovdje pojedinci kada se spominje pad Crobexa, počinju paničariti i pljuvati tuđe grafove. Zašto nebite uzeli u obzir tuđi trud i razmislili malo glavom da nakon rasta slijedi pad. Pa ljudi do kada čemo se tako prepucavati umjesto da si pomažemo i zaradimo za BUREK.

ja npr. na pljujem nikoga ali šta reći onima koji su korekciju vidjeli već na crobiju 2000 i na s&p kad je bio 1000……a di smo sad…..ali da ovaj put će stvarno korekcija, evo je samo što nije….moš mislit….i koliko će njih u toj korekciji uspjet ući dovoljno nisko da bi im se prethodna prodaja isplatila…..oni najsretniji i najspretniji budu a ostali……
[/quote]



Vidim da ovdje pojedinci kada se spominje pad Crobexa, počinju paničariti i pljuvati tuđe grafove. Zašto nebite uzeli u obzir tuđi trud i razmislili malo glavom da nakon rasta slijedi pad. Pa ljudi do kada čemo se tako prepucavati umjesto da si pomažemo i zaradimo za BUREK.

ja npr. na pljujem nikoga ali šta reći onima koji su korekciju vidjeli već na crobiju 2000 i na s&p kad je bio 1000……a di smo sad…..ali da ovaj put će stvarno korekcija, evo je samo što nije….moš mislit….i koliko će njih u toj korekciji uspjet ući dovoljno nisko da bi im se prethodna prodaja isplatila…..oni najsretniji i najspretniji budu a ostali……
[/quote]

E pa neki su si presložili portfelje i ušli na nižim vrijednostima nego jučer. Možda izašli iz nekih građevinara i ušli u brodare. [lol]

Hasta la victoria siempre


7 days: buy signal

koji?

I love the Smell of Profits in the Morning

@mimoza

a zasto bi ulazili u brodare ako je BDI stalno u padu?
sad je na 2390.



7 days: buy signal

koji?
[/quote]

pa na tvom grafu sto si postao se isto vidi da je trend rastuci .

Rastući trend nije signal! Koji buy signal vidiš u rastućem trendu?

I love the Smell of Profits in the Morning

Crobexu jedini problem predstavlja vrh iz 6. mj., 2292 boda. To je valjda svima jasno, sve drugo upućuje na nastavak up trenda – od oscilatora na dnevnim i tjednim grafovima (doduše neki su dnevnoj agregaciji malo prekupljeni, ali to nije ništa neobično u izrženom bull trendu) preko svih pomičnih prosjeka (čak i onog najvažnijeg, 50 i 200 SMA, golden cross) do klasičnog obrasca higher highs i higher lows.

No, ako bacite pogled malo na grafove pojedinih dionica, vidjet će te da su neke dionice došle vrlo blizu svog prijašnjeg vrha (neke ga čak i prešle), a neke, koje imaju vrlo značajan udio u Crobexu, ni blizu.
Tu naravno mislim na brodare, prvenstveno ATPL. Oni bi mogli odradit sljedeći val, bez njih Crobex neće daleko. Oni imaju najviše potencijala i gledajući oscilatore, jedino njima nisu ni blizu prekupljenosti.

Evo malo analize ATPL.
I dalje je to nešto između up gibanja i sideways gibanja. Ili bolje rečeno, imamo srednjeročno up gibanje i kratkoročno sideways kretanje. Zbog ovog posljednjeg, bollinger je jako sužen već neko vrijeme – a to nagovještava skoru promijenu trenda. Ona naravno može biti i down [kiss] ako BDI krene oštro dolje, ali mislim da neće jer neke druge stvari upućuje na oštri proboj u drugu stranu – gore.
Više na grafovima.


fazan

nije baš pravi evening star, nemamo gap(jaz)

http://www.agram-brokeri.hr/default.aspx?id=35996

Kod mene se vidi jaz.

I love the Smell of Profits in the Morning


Rastući trend nije signal! Koji buy signal vidiš u rastućem trendu?

pa za mene je sama cinjenica da je trend rastuci buy signal.
[lol] [smiley]




Vidim da ovdje pojedinci kada se spominje pad Crobexa, počinju paničariti i pljuvati tuđe grafove. Zašto nebite uzeli u obzir tuđi trud i razmislili malo glavom da nakon rasta slijedi pad. Pa ljudi do kada čemo se tako prepucavati umjesto da si pomažemo i zaradimo za BUREK.

ja npr. na pljujem nikoga ali šta reći onima koji su korekciju vidjeli već na crobiju 2000 i na s&p kad je bio 1000……a di smo sad…..ali da ovaj put će stvarno korekcija, evo je samo što nije….moš mislit….i koliko će njih u toj korekciji uspjet ući dovoljno nisko da bi im se prethodna prodaja isplatila…..oni najsretniji i najspretniji budu a ostali……
[/quote]



Vidim da ovdje pojedinci kada se spominje pad Crobexa, počinju paničariti i pljuvati tuđe grafove. Zašto nebite uzeli u obzir tuđi trud i razmislili malo glavom da nakon rasta slijedi pad. Pa ljudi do kada čemo se tako prepucavati umjesto da si pomažemo i zaradimo za BUREK.

ja npr. na pljujem nikoga ali šta reći onima koji su korekciju vidjeli već na crobiju 2000 i na s&p kad je bio 1000……a di smo sad…..ali da ovaj put će stvarno korekcija, evo je samo što nije….moš mislit….i koliko će njih u toj korekciji uspjet ući dovoljno nisko da bi im se prethodna prodaja isplatila…..oni najsretniji i najspretniji budu a ostali……
[/quote]

E pa neki su si presložili portfelje i ušli na nižim vrijednostima nego jučer. Možda izašli iz nekih građevinara i ušli u brodare. [lol]
[/quote]

da i??????……..




TF analiza oscilatora:
Slow stoch:
30 min: u debelom oversoldu, jos malo pa krizanje za buy
1h: jako blizu oversolda, bikovska divergenicja ce biti formirana
1 day: jos uvijek sell signal, candle stick – evening star
7 days: buy signal

Ovisi kako su ti naštimana razdoblja.
Jesi pogledao ima li ti taj automatski parametar koliko pogrešaka u praćenju ritma crobexa?
Svaki bi se oscilator morao prilagoditi ritma crobija, u kojim točno razdobljima najviše daje precizne podatke za crobex… Koristiti uvijek pretpostavljene parametre i nije baš najbolje rješenje. Zbog toga se često generiraju pogrešni signali. Treba uhvatiti stvarni ritam kojim se kreće crobi, odnosno pojedina dionica…
[/quote]

pa koji je ritam za crobija?
[/quote]

E, to ćeš se morati sam potruditi. Skretanje pažnje na to već ti može dovoljno koristiti. [thumbsup]



fazan

nije baš pravi evening star, nemamo gap(jaz)

http://www.agram-brokeri.hr/default.aspx?id=35996

Kod mene se vidi jaz.

[/quote]

gledajte, pattern svijeca nema znacaja ako nije potrvden.
pattern sam za sebe nije dovoljan.

ako zavrsi crobex u plusu , zaboravite evening star i promjenu trenda.





TF analiza oscilatora:
Slow stoch:
30 min: u debelom oversoldu, jos malo pa krizanje za buy
1h: jako blizu oversolda, bikovska divergenicja ce biti formirana
1 day: jos uvijek sell signal, candle stick – evening star
7 days: buy signal

Ovisi kako su ti naštimana razdoblja.
Jesi pogledao ima li ti taj automatski parametar koliko pogrešaka u praćenju ritma crobexa?
Svaki bi se oscilator morao prilagoditi ritma crobija, u kojim točno razdobljima najviše daje precizne podatke za crobex… Koristiti uvijek pretpostavljene parametre i nije baš najbolje rješenje. Zbog toga se često generiraju pogrešni signali. Treba uhvatiti stvarni ritam kojim se kreće crobi, odnosno pojedina dionica…
[/quote]

pa koji je ritam za crobija?
[/quote]

E, to ćeš se morati sam potruditi. Skretanje pažnje na to već ti može dovoljno koristiti. [thumbsup]
[/quote]

jesi ti otkrio vec?
[smiley]

New Report

Close