Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@plavi

Gospon plavi, sve kaj sam ja napisala stoji.To kaj vi ne znate kaj sam ja napisala to je već neki drugi problem

Brankice, ali ja sam citirao vaš post zar ne?
Jasno ste napisali da je prekupljen RSI da je izašlo iz bolingera i da je podrška na 52.

Mi smo danas na 70 kuna, kaj ne?

Ljubazno bih molio tehničku analizu, ali frišku, kakva su nova predviđanja??

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Probijanjem vrha na VDKT koji je sledeći može li netko reći

Deca, VDKT nije probio prijašnji vrh.
479 je vrh iz 01.06.2009.
[/quote]

A koji je onda prijašnji meni ostalo u sjećanju 479 možeš li reći


ima i boljih dionica.

analiza KRAS-R-A

– pozitivna divergenijca na tjednom Slow Stochu
– tjedni slow stoch u preprodanom podrucju
– uskoro krizanje tjednog kao buy signal
– dnevni se prekrizio za buy
– target 23,6% fibbo tj. 370kn.

KRAS je koliko vidim debelo u silaznom kanalu od vrha u lipnju.
Osim toga ne vidim baš neku potporu na kupnji.

možda sam propustio raspravu o tome, no po mojoj literaturi ovo što si označio nije divergencija:
Pozitivna (bullish) bi trebala biti ako oscilator radi higher low a cijena lower low ili double bottom.
Negativna (bearish) bi trebala biti ako oscilator radi lower high (niži vrh) ili double top a cijena higher high ili double top

To bi trebalo značiti da kod rasta cijene (na segmentu koji promatraš) uopće ne možeš vidjeti pozitivnu divergenciju, nego bi trebao tražiti lower low na padu cijene nakon lipnja praćen sa higher low na oscilatoru, što u krajnjoj liniji postoji npr. na macd hist i ADXu.

Osim toga ovo označeno bi valjda bila negativna (iako po definiciji nije moguća) jer bit obične divergencije je da cijena krene u smjeru oscilatora (a skrivene potvrda trenda).




Probijanjem vrha na VDKT koji je sledeći može li netko reći

Deca, VDKT nije probio prijašnji vrh.
479 je vrh iz 01.06.2009.
[/quote]

A koji je onda prijašnji meni ostalo u sjećanju 479 možeš li reći
[/quote]

Brankica vjerojatno želi reći da da još nismo probili vrh, nego da smo došli do njega.





Probijanjem vrha na VDKT koji je sledeći može li netko reći

Deca, VDKT nije probio prijašnji vrh.
479 je vrh iz 01.06.2009.
[/quote]

A koji je onda prijašnji meni ostalo u sjećanju 479 možeš li reći
[/quote]

Brankica vjerojatno želi reći da da još nismo probili vrh, nego da smo došli do njega.
[/quote]

evo sad je probijen 479,80



ima i boljih dionica.

analiza KRAS-R-A

– pozitivna divergenijca na tjednom Slow Stochu
– tjedni slow stoch u preprodanom podrucju
– uskoro krizanje tjednog kao buy signal
– dnevni se prekrizio za buy
– target 23,6% fibbo tj. 370kn.

KRAS je koliko vidim debelo u silaznom kanalu od vrha u lipnju.
Osim toga ne vidim baš neku potporu na kupnji.

možda sam propustio raspravu o tome, no po mojoj literaturi ovo što si označio nije divergencija:
Pozitivna (bullish) bi trebala biti ako oscilator radi higher low a cijena lower low ili double bottom.
Negativna (bearish) bi trebala biti ako oscilator radi lower high (niži vrh) ili double top a cijena higher high ili double top

To bi trebalo značiti da kod rasta cijene (na segmentu koji promatraš) uopće ne možeš vidjeti pozitivnu divergenciju, nego bi trebao tražiti lower low na padu cijene nakon lipnja praćen sa higher low na oscilatoru, što u krajnjoj liniji postoji npr. na macd hist i ADXu.

Osim toga ovo označeno bi valjda bila negativna (iako po definiciji nije moguća) jer bit obične divergencije je da cijena krene u smjeru oscilatora (a skrivene potvrda trenda).

[/quote]

hoces reci da to sto oscilator radi lower low a cijena higher low nije divergencija?
i sve to na tjednom oscilatoru u preprodanom podrucju.

ne znam sto bi najbolje u ovom trenutku bilo za reci…

mozda bi najbolje bilo pozvati nekog strucnjaka za divergencije u pomoc.

Mislim da je ključna riječ SKRIVENA pozitivna divergencija

A šta kažete na JDBA?

u malom uzlaznom kanalu smo, lagano smo probili 5omjesečni silazni kanal, prodaje nema,
a kupnja … bacite pogled.
Oscilatori ne govore nešto jer smo praktički godinu dana na istoj cijeni.
Osim toga, rješen je i problem krađe kod dokapitalizacije (tko je tužio, dobio je, ostali mogu zaboraviti na to).
Ovo bi moglo nabrzaka napraviti 100% rasta.

A VLHO?
U VLHO jedino ne bi ulazio jer se bojim da bi moglo biti istiskivanje malih, pa mi nekako čak ni kratkoročno (par mjeseci) nije nekako primamljiv, a opet, 100% rasta ili barem do prvog fiba na 53 mi ne djeluje nemoguće.




ima i boljih dionica.

analiza KRAS-R-A

– pozitivna divergenijca na tjednom Slow Stochu
– tjedni slow stoch u preprodanom podrucju
– uskoro krizanje tjednog kao buy signal
– dnevni se prekrizio za buy
– target 23,6% fibbo tj. 370kn.

KRAS je koliko vidim debelo u silaznom kanalu od vrha u lipnju.
Osim toga ne vidim baš neku potporu na kupnji.

možda sam propustio raspravu o tome, no po mojoj literaturi ovo što si označio nije divergencija:
Pozitivna (bullish) bi trebala biti ako oscilator radi higher low a cijena lower low ili double bottom.
Negativna (bearish) bi trebala biti ako oscilator radi lower high (niži vrh) ili double top a cijena higher high ili double top

To bi trebalo značiti da kod rasta cijene (na segmentu koji promatraš) uopće ne možeš vidjeti pozitivnu divergenciju, nego bi trebao tražiti lower low na padu cijene nakon lipnja praćen sa higher low na oscilatoru, što u krajnjoj liniji postoji npr. na macd hist i ADXu.

Osim toga ovo označeno bi valjda bila negativna (iako po definiciji nije moguća) jer bit obične divergencije je da cijena krene u smjeru oscilatora (a skrivene potvrda trenda).

[/quote]

hoces reci da to sto oscilator radi lower low a cijena higher low nije divergencija?
i sve to na tjednom oscilatoru u preprodanom podrucju.

ne znam sto bi najbolje u ovom trenutku bilo za reci…

mozda bi najbolje bilo pozvati nekog strucnjaka za divergencije u pomoc.

[/quote]

evo , Brankica je rekla o cemu se radi.

dakle, rijec je o:

skrivenoj bikovskoj divergenciji u preprodanom podrucju na tjednom oscilatoru.

ovo ide u kategoriju brutalno snaznih indicija za rast.

jedino sto bi moglo biti jace od ovoga je obicna bikovska divergenijca u preprodanom podrucju na tjednom oscilatoru.
ali ona indicira promjenu trenda, a skrivena divergenijca oznacava nastavak uzlaznog trenda.


Inače deca, napravila sam jednu brzinsku analizu većine likvidnih dionica iz Crobexa i sve iz Crobexa 10 i provjerila onu negativnu divergenciju CMF-a i došla do slijedećeg.
Negativna divergencija CMF-a je prisutna na:ADRS,ATGR,DLKV,HDEL,INA,VDKT,VIRO.
Dakle to su dionice na kojima je u zadnjih petnaestak dana cijena rasla a CMF padao.
Jedina dionica na kojoj traje iskrcavanje već desetak dana je ATGR.
Ova negativna divergencija ne mora značiti ništa i ne mora nužno dovesti do pada cijene iako u pravilu se to dogodi,ali može isto tako i spriječavati daljnji rast cijene.
Budemo videli.Treba pratiti sve indikatore.Pozdrav



Probijanjem vrha na VDKT koji je sledeći može li netko reći

Deca, VDKT nije probio prijašnji vrh.
479 je vrh iz 01.06.2009.
[/quote]

dionica________najniza____najvisa____zadnja____prosjecna____promjena____promet
VDKT-R-A_______416,00____479,80____479,80_____460,13______15,34%____986.512,25

brankice,jel vam se stuca?

molim komentar danasnjeg dana. opet nekakvo iskrcavanje pretpostavljam?
***obrisano***
ivocar.

tko trazi istinu, mora je znati podnijeti


hoces reci da to sto oscilator radi lower low a cijena higher low nije divergencija?
i sve to na tjednom oscilatoru u preprodanom podrucju.

Da, to ne bi trebala biti divergencija.
Također, nisam vidjeo nigdje da se divergencija veže uz preprodano.

Divergencija koja bi odgovarala definiciji je na priloženoj slici.

A što se tiče skrivene divergencije, ona se može definirati sa dvije točke,
ali zar ne bi ona trebala imati barem tri točke, odnosno da se koristi kao alat za potvrdu trenda a ne predviđanje? Naime, ne vidim baš daljnji prostor za pad slow stoch kojim bi dobili i treću točku?

Tigre, Brankice, ostali?



Inače deca, napravila sam jednu brzinsku analizu većine likvidnih dionica iz Crobexa i sve iz Crobexa 10 i provjerila onu negativnu divergenciju CMF-a i došla do slijedećeg.
Negativna divergencija CMF-a je prisutna na:ADRS,ATGR,DLKV,HDEL,INA,VDKT,VIRO.
Dakle to su dionice na kojima je u zadnjih petnaestak dana cijena rasla a CMF padao.
Jedina dionica na kojoj traje iskrcavanje već desetak dana je ATGR.
Ova negativna divergencija ne mora značiti ništa i ne mora nužno dovesti do pada cijene iako u pravilu se to dogodi,ali može isto tako i spriječavati daljnji rast cijene.
Budemo videli.Treba pratiti sve indikatore.Pozdrav



Probijanjem vrha na VDKT koji je sledeći može li netko reći

Deca, VDKT nije probio prijašnji vrh.
479 je vrh iz 01.06.2009.
[/quote]

dionica________najniza____najvisa____zadnja____prosjecna____promjena____promet
VDKT-R-A_______416,00____479,80____479,80_____460,13______15,34%____986.512,25

brankice,jel vam se stuca?

molim komentar danasnjeg dana. opet nekakvo iskrcavanje pretpostavljam?
***obrisano***
ivocar.
[/quote]

Hvala vam na pohvalama, ajde konačno da se netko sjeti kad ja točno prognoziram a ne samo kad promašim.
Pa mislim da sam ponovo dokazala da sam prava maherica kod tehničke analize.
Pa pogoditi rezultat za 6 dionica od 7 je fenomenalan postotak.
Hvala još jednom.

New Report

Close