Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




nije fora, tigre
to je potpuno ispunjen obrazac, zajedno s targetom
ne treba dodati ni jedno slovo

Ako već niko neće, evo ja pitam: Koji je to uzorak?

[/quote]

tesko da ce ti netko dati odgovor.
barem ne od ovih kolega koji su sudjelovali u raspravi.
vidjeti cemo….
[cool]
[/quote]

pošto ja imam samo loše i lošije grafove, drago mi je bilo vidjeti na "tjednoj TA" isti spx koji sam postala.
nabrojala sam desetak agrumenata za pad
(uz jedan grafikon spx-a koji pokazuje i rast do 1150, ali neargumentiran)
nitko se nije nastavio i stavio bar 2-3 dobre za rast

ona parabola što je postao markoo je odlična, slaže se i sa fibom i bollom

graditelj, 07.09.2009. u 16:32

graditelj !!
Ja sam i dalje uvjerenja da če crobex na 250x bodova bez obzira na sva uvjerenja do sada i pljuvanja od nekih osoba koje ne želim sada navoditi. Ako smo imali pad od 5xxx bodova do 12xx bodova i kažemo da je to bilo dno, slijedi oporavak, korekcija. Pravilno je da korekcija bude znači A ili (1) cca 20 – 23% što je i ispoštovano, slijedi B ili (2) od prve korekcije, pravilo povratak do 38%, što je ispoštovano. Prijenosom visine prethodnog A ili (1) na dno B ili (2), C ili (3) bi trebao biti cca 2690 bodova. Ako gledamo fibo od vrha 5xxx bodova retrace od dna na 38% je 2840 bodova. Po nekome pisanom pravilu fiba tu bi se trebala vratiti korekcija ako je ABC ili promjena trenda pa trojka. Ovo je samo moje mišljenje i nikoga da se razumijemo ne nagovaram da postupi po mome ali ?? bilo bi dobro da se razmisli o ovoj mogučnosti. Prethodni rast, ja ču ga nazvati ( A) trajao je 58 dana, (B) 21 dan i sada nazvani (C) traje 43 dana što če po meni trajati duže od prethodnoga.
Samo za primjer ATPL, nazvani (A) trajao je od dna 475 bodova do 1375, 121 dan, (B) 24 dana i sada tzv. (C) 43 dana.
LP svima !!
Ovo je samo moje viđenje i ne smatra se nagovorom nego samo za repliku i raspravu.

U bikovskom smo tržištu, to znamo već mjesecima. Zato uopće ne sumljam da ćemo opet uskoro testirati 2300 a na kraju i probiti tu razinu i krenuti prema 2500. Da li će to biti od druge ili treće ne znam. Zato na 2300 preporučam oprez, oscilatori bi na toj razini će mogli biti malo pregrijani.

Soto i ja imam samo loše grafove. Ipak evo jednog – Nasdaq index.

Samo je pitanje da li se prošlost ponavlja ili ne!
Ja vjerujem da se sve ponavlja!
Evo jedan zanimljiv graf na TISK-u.
Meni ovo izgleda kao preslikani vrh. Srednja cijena trgovanja je 865kn.

Moze li netko staviti tjedni MACD za crobex

Hvala [wink]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Crobex.Primjer 123 bottom reversala.Točka 1 je gdje dolazi do prekida downtrend linije, točka 2 je higher low od onog prije i točka 3 je probijanje prošlog higha.
Dakle reversal je ostvaren i kao što vidite crvenim linijama je označen uzlazni kanal u kojem se Crobex nalazi.Ova žuta isprekidana crta je linija srednjeročnog uptrenda iz 3. mjeseca i mi se još uvijek nalazimo ispod.
Pozdrav




24.08.


Deca, Crobex. još uvijek smo ispod linije uptrenda iz ožujka.
Dolazimo na vrlo snažan otpor dvostruke fibo linije na otprilike 2041-2047 bodova.

Deca, se sjećate kad sam ovo napisala?
A se sjećate onih koji su mi replicirali da to nije nikakav otpor i da bumo to samo preskočili?
Deca,deca……….

[/quote]

banan…ovaj,Brankica…(he,zbunih se)…ne znas ti zlato sto znaci otpor,vidim.

otpor je zlato kada je kroz dugi period cijena konstantno u nemogucnosti prijeci odredjenu razinu,kao naprimjer u sedmom i osmom mjesecu (razinu 1930).

tvoja razina 2041-2047 nije pruzila za sada nikakav otpor,jer je vec u prvom navratu svladana (skoro 2060 bodova),korekcija iza toga je bila nikakva,a vec iduci tjedan ce se posve vidjeti da nemas pravo.

i da,trend je ipak uzlazni,vec neko vrijeme.

neka dijete,ima se vremena za svladati gradivo,
tko ne poznaje dovoljno povijest,ne moze kvalitetno procjeniti ni buducnost…
ivocar
[/quote]

U zadnje vrijeme možemo svjedočiti inflaciji nickova koji se otvaraju da bi napadali i provocirali stare članove.Ti novi članovi naravno nemaju blage veze o TA kao ni gospon ivocar ovdje.Jer inače ne bi ovakve nebuloze pisali.
Dajte molim vas samo čujte ovu provalu koju sam boldala.Veli gospon ivo koji je inače car da moja razina od 2041-2047 do sada nije pružila nikakav otpor i da je u prvom naletu savladana.
Napravila sam graf koji pokazuje da je ta razina testirana već 8 puta i nije savladana, to je ujedno i dupla fibbo linija i predstavlja vrlo jak otpor.Ako nešto ne može biti probijeno u 8 pokušaja onda je to snažan otpor, gospon ivo.A da imate pojma o TA znali bi da otpor nije probijen ako cijena pređe 3-4% iznad i zatvori ispod.Ali naučit ćete ako imate volje i želje.
A do tada gospon ivo, primite se vi citiranja drevnih kineskih poslovica i pošalica.
Pozdrav

[/quote]

i onda jesmo napokon probili taj famozni otpor(2041-2047) ili se vraćamo nazaj
mada nakon ovakvog zelenila danas što u aziji,što u europi,pa futuresi,a i kod nas ne bi bilo čudno da sutra bude mala vožnja onako u leru prije konačnog zaleta
a i ne vjerujem da čemo se vratiti ispod 204x

Vjerojatno se još uvijek radi o testiranju navedenog otpora tako da očekujem polagano hlađenje indeksa ali bez jačeg korigiranja. Zamjećuje se već na nekim dionicama da nemogu svladati prethodni vrh. Tako recimo i za HDEL očekujem lagnao hlađenje prema otprilike 270 kn vjerojatno do prve potpore koju predstavljaju velika linija trenda i SMA50.

never surrender

nadam se da će crobex probiti taj otpor, a do tada se možemo tješiti da su švabe probili sve linije i sad drže važne kote i ćuke koje im čuvaju leđa
fali još prometa da bi to mogli smatrati blitzkrig-om

ma nisam militarista, ali treba nam neki ludjak da potjera ove naše razbijene brigade burzovnih frikova




***obrisano***

za utjehu saljem analizu INGRE.

1. fibbo 23,6% otpor nije probijen
2. na gornjem bollu smo
3. nema negativnih divergencija – dakle, zdravi rast
4. slow stoch se prekrizio za rast
5. candlestick formirao portvdeni morning star. – jako dobro!

a sad realnost

mornig star
http://www.candlesticker.com/Cs60.asp
[rolleyes]
divergencije
[yawn]

i moja baka se prekrizi pa nije stalno u crkvi
[pray]
[/quote]

da…
ova "realnost" sa mornig starom u biti pokazuje sustinsko nerazumijevanje candlestickova.

[/quote]

dakle, s obzirom da smo danas imali demonstraciju iskustvenog primjera na INGRI,
zelim podsjetiti da sam prije par dana imao diskusiju sa nasim Dream Teamom.

Dream Team: Viking, Sotomaic, Caccone, i nadobudna Banana

Na Ingri se desio snazan rast nakon proboja 23,6% kao sto sam i predvidio.
naravno da je pattern bio "morning star" koji se sada transofrirao u aktualni Trhee White Soldiers

U privitku se nalaze graf na kojem su Viking i Sotomaic poentirali, a Caccone je bio "razocaran" mojim neznanjem.
Takoder mozemo pronaci i negativne divergencije koje su kolegama Vikingu i Banani ukazale na pad.

[bye] [smiley]

Brankica,kad će troznamenkasti crobex?

I'LL BE BACK

Hehe zakuco vam Tigrus[tongue]. Da će Ingra rasti iz aviona se vidlo.

I'LL BE BACK

New Report

Close