Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Malo prerano za suditi,nije li?Nije baš da je formiran low

Da možda je prerano,ali eto tko je ima nek obrati pažnju.Pogledala sam 15min i mjesećni.


Miže – to je pravi odgovor -evo ti 100. Mene možete posipati sa kecevima.

Ono što nisam znao: takav trokut može završiti i dole i gore. (kako mig kaže). Učim. Hvala migu i mrgudu. [thumbsup]

da… sjecam se ovoga…

tada se nisam stel mesati, ali je meni bilo poprilicno jasno da slijedi proboj trokuta prema gore.
iako je "patka" sa laznim probjem prema dole bila odlicna!
[thumbsup]

pitanje trenda bi ipak trebalo jasnije definirati – kratki, srednji , dugi…
kratkorocni i srednjerocni trend je za sada rastuci.

u prvitku mozete pronaci grafove sa odgovorom zasto idemo prema 2300 i zasto sam toliko siguran za taj target.

ps.
knele, vidim i ja salicu na ingri, ali misilm da o tome mozemo ozbiljnije popricati tek nakon proboja 23,6%



nije fora, tigre
to je potpuno ispunjen obrazac, zajedno s targetom
ne treba dodati ni jedno slovo

Ako već niko neće, evo ja pitam: Koji je to uzorak?

[/quote]

tesko da ce ti netko dati odgovor.
barem ne od ovih kolega koji su sudjelovali u raspravi.
vidjeti cemo….
[cool]


U prijašnjem postu je napisano da crobex ima izgledan target na nivou od cc 2200,međutim pogled na
graf sa ucrtanom parabolom govori nam da je index već sada na značajnim otporima,biti će zanimljivo
vidjeti kako će se index ponašati idući tjedan.Ova parabola je vjerodostojna jer se index zadnji put
odbio od nje na nivou cc2300.

http://www.svijet-dionica.net/

Ovo je jedna od jačih fora koje sam pročitao zadnjih dana. Kada se probiju sve trend linije onda nacrtamo parabolu, pa sam još nju treba probiti. Nema tog grafa za koji sada ne nacrtam neku funkciju koja nije probijena. Ne bi bilo loše znati o kojoj se paraboli radi u ovom slučaju?

Kud ide crobex napisao sam prije 3 mjeseca i prije 3 tjedna i prošli tjedan opet. A vi samo crtajte parabole, ewteje, fibije, ganove i slične gluposti. Pozdrav do 2300.

kako vani stvari stoje, brzo smo na tamo

ma kakav cash-r-a, 100% in


Ovo je jedna od jačih fora koje sam pročitao zadnjih dana. Kada se probiju sve trend linije onda nacrtamo parabolu, pa sam još nju treba probiti. Nema tog grafa za koji sada ne nacrtam neku funkciju koja nije probijena. Ne bi bilo loše znati o kojoj se paraboli radi u ovom slučaju?

Kud ide crobex napisao sam prije 3 mjeseca i prije 3 tjedna i prošli tjedan opet. A vi samo crtajte parabole, ewteje, fibije, ganove i slične gluposti. Pozdrav do 2300.

graditelj !!
Ja sam i dalje uvjerenja da če crobex na 250x bodova bez obzira na sva uvjerenja do sada i pljuvanja od nekih osoba koje ne želim sada navoditi. Ako smo imali pad od 5xxx bodova do 12xx bodova i kažemo da je to bilo dno, slijedi oporavak, korekcija. Pravilno je da korekcija bude znači A ili (1) cca 20 – 23% što je i ispoštovano, slijedi B ili (2) od prve korekcije, pravilo povratak do 38%, što je ispoštovano. Prijenosom visine prethodnog A ili (1) na dno B ili (2), C ili (3) bi trebao biti cca 2690 bodova. Ako gledamo fibo od vrha 5xxx bodova retrace od dna na 38% je 2840 bodova. Po nekome pisanom pravilu fiba tu bi se trebala vratiti korekcija ako je ABC ili promjena trenda pa trojka. Ovo je samo moje mišljenje i nikoga da se razumijemo ne nagovaram da postupi po mome ali ?? bilo bi dobro da se razmisli o ovoj mogučnosti. Prethodni rast, ja ču ga nazvati ( A) trajao je 58 dana, (B) 21 dan i sada nazvani (C) traje 43 dana što če po meni trajati duže od prethodnoga.
Samo za primjer ATPL, nazvani (A) trajao je od dna 475 bodova do 1375, 121 dan, (B) 24 dana i sada tzv. (C) 43 dana.
LP svima !!
Ovo je samo moje viđenje i ne smatra se nagovorom nego samo za repliku i raspravu.

I very much love INGRA !!

da…
INGRA ce probiti svoj otpor na 23,6% – to je oko 44,50- 45,50kn.

malo veci nalozi su na oko 46kn i to je znak da se ide prema gore.

na kraju dana cemo vidjeti ima li smisla govoriti o salici

zanimljivo je koliko su u ovom trenutku izgubljeni nasi veliki igraci.
formirali su trziste sa gornjim targetom na 2300 i sada su neodlucni kada potegnuti.

kako sada stvari stoje , mi cemo opet kasniti za USA i Europom za "jednu cijelu duzinu koplja".

naime, ako ameri odu opet gore na svoj 50% retrace, mi cemo na 23,6%.

ali to nece biti dovoljno…
premalo je, zar ne?

ako nastave u ovom stilu imati cemo opet divljanje po plus +7%-8% u danu.
zar mi niti jednom ne mozemo biti "normalni"?

[smiley]

da, stvarno mi nije jasno, zašto malo ne popuste ručnu, ili nemaju s čim??

ma kakav cash-r-a, 100% in


da, stvarno mi nije jasno, zašto malo ne popuste ručnu, ili nemaju s čim??

ma, uvijek se ima s cime potegnuti.
meni je zanimljivije sto ce napraviti u ovom graficnom smislu.

ono sto ja mogu vizualizirati je veliki rastuci trokut koji ima tocke:
hipotenuza – 1. 1250, 2. 1650
gornja kateta – 1. 2292 2. 2292 (nju sada ocekujemo)

taj trokut daje target od 3300, sto bi bio, dakle, 50 % retrace od ukupnog pada 5400 do 1250.

ali mi smo sada na 2050 i zato kazem da ce biti divljanja…
[smiley]


Tigrus

NE 100 nego bar x5 za trud al kad do 3000 vrijeme 10dana,1,2,3,mjeseca i tako vidiš ovo danas pa ovo je sprdnja ovo se ne zove trgovanje a ovakav način do 3000 to nemogu ni zamislit

nemam odgovore na pitanja jer ja o odgovorima ne odlucujem,
mogu samo napisati sto vidim na grafu.

New Report

Close