Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ivocar

Prvo,gospon dragi, vi ste počeli verbalnim ispadom a ne ja.Ja sam samo vratila.
Prvo se naučite pristojno razgovarati pa onda možete slati analize.Vaše izlaženje sa analizama kao novi član foruma pokazalo je samo vašu bezobraznost i bahatost.
Drugo, ne znam da li vi razumijete što je to otpor.Otpor može biti na 5min chartu razina od 2 boda razlike koja se događa unutar pola sata.Ne postoji vremenski uvjet otpora,niti ne postoje obrasci otpora,niti ne postoje pravila otpora.Isto tako otpori se mogu mijenjati iz sata u sat iz dana u dan.
Što je bilo potpora sad je otpor,itd.
Dalje, nisam ja odredila točke otpora, ne određuje ih tehničar, nego su one već određene.
Jedna od najboljih metoda su Fibbo linije.Ako u određenoj točci imate dvije fibbo linije koje se sreću onda je to linija jakog otpora.To mi ovdje imamo.
Dalje, vaš primjer nekakvog otpora na 2010-2015 ne stoji jer to jednostavno nije otpor.Ja to nisam nikad nazvala otporom.Nema niti jedne fibbo linije na 2010 niti je ta razina ikad prestavljala otpor.Da li vi uopće znate o čemu govorite?Nakon što sam pogledala vaš graf vidim da vi miješate otpor i potporu.
Bojim se da vi ne znate što je to otpor,a želite raspravljati o tome.
Pozdrav




Samo za gospona plavog.
ADPL. Cijena izišla iz Bollingera, RSI prekupljen, mogući dupli vrh na 59.
Moguće formiranje šalice, tj. drške.Podrška na 52

Gledan tehničku analizu ADPL od Brankice i naravno ne valja ništa.
Potpuni promašaj, ali zar to nekoga ćudi??

Kakav vrh na 59, kakva podrška na 52??

Mi smo na 65, a bili smo i preko 70.

[/quote]

Gospon plavi s vam se nažalost ne može debatirati jer jednostavno ne znate ništa o tehničkoj analizi.
Tako da je svako razglabanje o tome čisto akademsko.
Ali ajde, objasnit ću vam jer sam dobrog srca.Kao prvo napisala sam "mogući dupli vrh"-to znači da on to nije dok se ne potvrdi,kao drugo napisala sam "moguće formiranje šalice"-to znači da ona to nije dok se ne potvrdi.
Treće,ako i kad ja kažem da ADPL ide na 50 kuna, to ne znači da ide sutra u 14h i 37 minuta.
A što se tiče 70 i 65 kuna, pa dajte molim vas, pa to možete nekom drugom pričati, pa kao da ja ne vidim šta se radi na toj dionici i kako se sa 2150 kuna diže po 10%.
To možete predškolskom uzrastu spike prodavati,bik mamicu.Molim vas da to sačuvate za svoje mlade i nadobudne mušterije.
Pozdrav
[/quote]

Jao , jao, nije 2 150 kuna nego puno više, U petak je ADPL bila 9. dionica po likvidnosti godpon Brankica zašto pišete bedastoće??

Bila je likvidnija od jedne Petrokemije, Zabe, PBZ-a, Ina-e, Janafa, TEhnike, Ericcsona, Viroa, Atlantic grupe. itd. itd.

Zašto obmanjujete javnost godpodin brankica?

Evo ovdje može to provjeriti široko čitateljstvo:

http://www.poslovni.hr/Content/Stocks.aspx?market=ZSE

Što se tiče tehničke analize, ja sam nju proučio i naučio, te koristim svoju tehničku analitu, ali ne ovakvu kao vi, još onih davnih dana kada vi niste znali što su dionice.

Srdačan pozdrav i uživajte u prodavanju magle naivcima sa tehničkom analizom.
Ono što imate u portfelčju je predodređeno za rast, naravno po tehničkoj analizi, to je jedino što je sigurno.
Eto ovaj janaf nikako da poraste bik mamicu, pa kaj je?

Biti tu nije dobra bila tehnička analiza?

Kako je tehnička analiza percipirala današnju objavui g. Markova da ništa od Družbe Adrie, da li je tehnička analiza predvidjela da će g. Markov to danas izjaviti u novinama????

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Prvo,gospon dragi, vi ste počeli verbalnim ispadom a ne ja.Ja sam samo vratila.

moja opservacija nije nikako bio verbalni ispad nego konstruktivna kritika. vasa replika nije pala na plodno tlo.


Prvo se naučite pristojno razgovarati pa onda možete slati analize.

ispricavam se,ali,niti sam bio nepristojan,niti vidim kakve ima veze pristojnost sa slanjem analiza. bojim se da ne znam sto smjerate s ovakvim izjavama,osim da ste se nesto gadno pobrkali.


Dalje, vaš primjer nekakvog otpora na 2010-2015 ne stoji jer to jednostavno nije otpor.Ja to nisam nikad nazvala otporom.Nema niti jedne fibbo linije na 2010 niti je ta razina ikad prestavljala otpor.Da li vi uopće znate o čemu govorite?Nakon što sam pogledala vaš graf vidim da vi miješate otpor i potporu.

procitajte malo bolje sto sam prethodno napisao,ako vam nije tesko,jer ocito ne citate pazljivo,sam sam naglasio da to na 2010 ne moze biti otpor iako izgleda tako,a za primjer sam naveo jednu sasvim vazecu potporu koja to je. nijednim slovom nisam spomenuo da ste to nazvali otporom. mislim da su i slovo x odnosno kvacica na grafu dodatno objasnili sto je valjano,a sto nije.


Isto tako otpori se mogu mijenjati iz sata u sat iz dana u dan. Što je bilo potpora sad je otpor,itd.

uostalom,i sami naglasavate u svom tekstu da se cesto otpori i potpore izmijenjuju u funkciji. ili drzite da ste kontradiktorni? ja samo objasnjavam funkcionalnost otpora/potpore temeljem primjera,nisam bas nista pobrkao.


Vaše izlaženje sa analizama kao novi član foruma pokazalo je samo vašu bezobraznost i bahatost.

usput,molio bih vas komentar analize doticnog banania koji je isprve ispalio ovaj graf cim se ulogirao.
(28.08.09.,19:33). sigurno znate o cemu pricam. evo jos jednom njegov graf,na koji se niste bunili. pitam ja vas koliko ima bezobraznosti i bahatosti u ovome?

kada i milijun ljudi vjeruje u glupu stvar,ona i dalje ostaje glupa.
ivocar.

tko trazi istinu, mora je znati podnijeti


di probije,eto i mene tamo.. [smiley]
i a velikom prometu, molim lijepo..bez ovih 10 milja/dan

Nije da štitim kolegu knechtara, po kojem su novi nikovi grmili tekom cijelog tjedna u vezi sa trokutom na crobexu. KO želi može na 2521 stranici vidjeti graf kolege miga, koji je lipo nacrtao graf sa trokutom na crobiju. Bio sam protiv toga ali su me stručnjaci mig i mrgud tada uvjerili, da se radi u rastućem trokutu na padajućem tržištu (do tada nikad čuo). Naravno dalo se poslije 13.8. fino zaraditi na tome.
Trenutno mislim, da crobi još nije odradio 5 val i mogao bi još malo gore. Graf je fino nacrtala pre par dana sotomaiceva.



di probije,eto i mene tamo.. [smiley]
i a velikom prometu, molim lijepo..bez ovih 10 milja/dan

Nije da štitim kolegu knechtara, po kojem su novi nikovi grmili tekom cijelog tjedna u vezi sa trokutom na crobexu. KO želi može na 2521 stranici vidjeti graf kolege miga, koji je lipo nacrtao graf sa trokutom na crobiju. Bio sam protiv toga ali su me stručnjaci mig i mrgud tada uvjerili, da se radi u rastućem trokutu na padajućem tržištu (do tada nikad čuo). Naravno dalo se poslije 13.8. fino zaraditi na tome.
Trenutno mislim, da crobi još nije odradio 5 val i mogao bi još malo gore. Graf je fino nacrtala pre par dana sotomaiceva.
[/quote]
Kao prvo prijatelju nitko te nije uvjeravao da se radi o rastučem trokutu na padajučem tržištu, jer padajuće tržište nije nego rastuće. Da se dalo fino zaraditi od 13.8 ako pogledaš graf na stranici koju si naveo, ukazuje na rast a ne na pad, no prijatelj KNECHT19 je svoje kako je naveo na istoj stranici sve rasprodo, jer je tada naveo da rasta više ne može biti. Bolje pogledaj u narečenu stranicu gdje je bilo i malo šale. Evo i graf ponovno.
LP svima na forumu i onima s duplim nickovima, (opet šapat tko se iza nickova krije) a i malo sam istraživo stil pisanja pa sam dokučio tko je tko.
P.S "pazi na RC"

I very much love INGRA !!

U prijašnjem postu je napisano da crobex ima izgledan target na nivou od cc 2200,međutim pogled na
graf sa ucrtanom parabolom govori nam da je index već sada na značajnim otporima,biti će zanimljivo
vidjeti kako će se index ponašati idući tjedan.Ova parabola je vjerodostojna jer se index zadnji put
odbio od nje na nivou cc2300.

http://www.svijet-dionica.net/

evo samo za prijatelja mrguda parabola sa donje strane indexa,zaključak index je ispod parabole,
ali rast nije gotov,tu su prepreke da se probijaju,da je otpor to je sigurno.pozdrav

Adpl je ušao u tako prekupljeno područje da MCAD nije niti reagirao na pad cijene od 10% zadnjeg dana RSI isto visoko visoko u prekupljenom području,cijena još uvijek iznag gornjeg BB.Potrebit oprez moguće hlađenje cijena.


nije fora, tigre
to je potpuno ispunjen obrazac, zajedno s targetom
ne treba dodati ni jedno slovo

Ako već niko neće, evo ja pitam: Koji je to uzorak?

Adpl ima izrazito jaku + divergenciju koja bi se poništila eventualnim padom ispod 54.
p.s nemam adpl,ali tek toliko da se zna


Adpl ima izrazito jaku + divergenciju koja bi se poništila eventualnim padom ispod 54.
p.s nemam adpl,ali tek toliko da se zna

Na čemu?

..na slowu,to tako obično i biva kod jakih uzleta i manjih hlađenja.

New Report

Close