Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa ako nemate povjerenja u tigrusa što vas zanima njegovo mišljenje. Il jednostavno nemate vlastito misljenje gdje ce crobex.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.




evo tigrus jedno potencijonalno vidjenje ingre i objasni ljudima

kakve su ovo sad fore?
stavi se poluprazan graf i onda se trazi od mene objasnjenje ?!?

ja sam svoju analizu vec postao.
moja analiza se temelji na mojim metodama analiziranja.

ovo je tvoj graf i ti ga trebas objasniti.
isto stvar ocekujem i od kolege Banane.
[/quote]
Kolega Tigruse..nekuzim kaj ovdje treba jos dodat?
Wiking ti je stavio target sam ga treba procitat…
malo sam razocaran ak neznas
POZZ
[/quote]

viking je trazio da ja analiziram njegov graf.
i da "objasnim ljudima sto pise na grafu".

to ne dolazi u obzir,
ja sam svoje videnje situacije ranije napisao i prilozio graf.
sad je na Vikingu red da napravi sa svojim grafom.

ps. raznorazne provokacije, obrnute psihologije nece upaliti iako ocekujem da ce neki pokusati poentirati na ovom mom inzistiranju da svatko treba svoj graf objasniti.



@frki18

ako pogledaš volumene na ingri (oni stupići ispod grafa) primjetiti ćeš da su povećani zadnja 2 tjedna.
a da si pratio trgovanje primjetio bi da se forsiralo uzimanje po asku iako je bila očita ogromna količina naloga na asku.

ako netko pokušava dignuti cijenu na povećanom volumenu za pretpostaviti je da onaj koji izlazi ima prste u tome, ili da netko želi na brzinu uzeti što veći volumen, ili ?
meni je prvo navedeno najrealniji scenarij.

a o kakvom to drukanju govoriš?


nisam shvatio da pričaš o pritisku na kupnju,,,
inače se slažem o volumenima…očito je uptrend i radi se akumulacija…ista stvar samo u suprotnom smjeru je bila u 6.mj.

Ameri rade po programu. SP 500 pao je u zadnjih par dana sa 1039 na 1016 (pao i više). Postoji velika mogućnost, sa su u petak odradili dvojku (mada moguć o ponedeljak još mali rast do fibo cca 1020) a onda trojka.

U zadnjih dana je bilo nekih kritika duplih nickova sa cuclom (banani, zse…) u stilu, da su do sada sve moje prognoze bile pogrešne pa im mogu porucit: ako griješim 100% nišra bolje od toga, znači igraju kontra i imaju siguran pogodak.

Inače na ovoj plavoj planeti ne poznajem ni jednog prognozera, koji može sigurno pogoditi prognozu za 1, 2 , 3 …ili 7 dana. Opa to mogu jedino disel, švarci i banani, koji igraju na kontru eweteista. Svaka vam čast – kada budem porastao i ja ću tata isto…

Na kraju, da ne odugovlacim. Boli me što netko misli o mojim prognozama, živimo u demokratiji jel tako zse? Koristim citat, koji mi sjeo već pre dugo vremena:

NISI U PRAVU ILI U KRIVU ZATO ŠTO SE LJUDI SLAŽU SA TOBOM. U PRAVU SI JER SU U PRAVU TVOJE ČINJENICE I NAČIN RAZMIŠLJANJA – B. GRAHAM (ja bih tome rekao saldo na računu, koji mi je u pozitivi).

Drukeri sa cuclama – sedjeti u fotelji sa cigarom u jednoj ruci i pivom u drugoj te .ebati bilo kog drugog ovdje, koji pokušava sa grafovima i argumentima konstruktivno ući u debatu sa drugim nickovima, koji razmišljaju isto na ovom forumu, bolesno je. Do sada nisam vidio još ni jedan vaš graf. Da vas vidim. Pozdrav.

od njihovog ponedjeljka ništa.njima je tek sad 1.5.(praznik rada)
a opet prema ovom njihovom naslovu čovjek bi pomislio da slijedi uragan barem 4. kategorije
u biti uskoro čemo sve vidjeti

http://fiateconomics.com/?p=941


Samo za gospona plavog.
ADPL. Cijena izišla iz Bollingera, RSI prekupljen, mogući dupli vrh na 59.
Moguće formiranje šalice, tj. drške.Podrška na 52

Gledan tehničku analizu ADPL od Brankice i naravno ne valja ništa.
Potpuni promašaj, ali zar to nekoga ćudi??

Kakav vrh na 59, kakva podrška na 52??

Mi smo na 65, a bili smo i preko 70.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Samo za gospona plavog.
ADPL. Cijena izišla iz Bollingera, RSI prekupljen, mogući dupli vrh na 59.
Moguće formiranje šalice, tj. drške.Podrška na 52

Gledan tehničku analizu ADPL od Brankice i naravno ne valja ništa.
Potpuni promašaj, ali zar to nekoga ćudi??

Kakav vrh na 59, kakva podrška na 52??

Mi smo na 65, a bili smo i preko 70.

[/quote]

Gospon plavi s vam se nažalost ne može debatirati jer jednostavno ne znate ništa o tehničkoj analizi.
Tako da je svako razglabanje o tome čisto akademsko.
Ali ajde, objasnit ću vam jer sam dobrog srca.Kao prvo napisala sam "mogući dupli vrh"-to znači da on to nije dok se ne potvrdi,kao drugo napisala sam "moguće formiranje šalice"-to znači da ona to nije dok se ne potvrdi.
Treće,ako i kad ja kažem da ADPL ide na 50 kuna, to ne znači da ide sutra u 14h i 37 minuta.
A što se tiče 70 i 65 kuna, pa dajte molim vas, pa to možete nekom drugom pričati, pa kao da ja ne vidim šta se radi na toj dionici i kako se sa 2150 kuna diže po 10%.
To možete predškolskom uzrastu spike prodavati,bik mamicu.Molim vas da to sačuvate za svoje mlade i nadobudne mušterije.
Pozdrav


24.08.


Deca, Crobex. još uvijek smo ispod linije uptrenda iz ožujka.
Dolazimo na vrlo snažan otpor dvostruke fibo linije na otprilike 2041-2047 bodova.

Deca, se sjećate kad sam ovo napisala?
A se sjećate onih koji su mi replicirali da to nije nikakav otpor i da bumo to samo preskočili?
Deca,deca……….

[/quote]

banan…ovaj,Brankica…(he,zbunih se)…ne znas ti zlato sto znaci otpor,vidim.

otpor je zlato kada je kroz dugi period cijena konstantno u nemogucnosti prijeci odredjenu razinu,kao naprimjer u sedmom i osmom mjesecu (razinu 1930).

tvoja razina 2041-2047 nije pruzila za sada nikakav otpor,jer je vec u prvom navratu svladana (skoro 2060 bodova),korekcija iza toga je bila nikakva,a vec iduci tjedan ce se posve vidjeti da nemas pravo.

i da,trend je ipak uzlazni,vec neko vrijeme.

neka dijete,ima se vremena za svladati gradivo,
tko ne poznaje dovoljno povijest,ne moze kvalitetno procjeniti ni buducnost…
ivocar

tko trazi istinu, mora je znati podnijeti

da zavrsimo s pricom o trendu.
ako cemo odrediti glavni trend moramo gledati u kojem se kanalu cijena najvise kretala.
ova slika otklanja svaku sumnju.

svjedocili smo samo kratkom izletu i vracanju u isti kanal u kratkorocnim promjenama trenda,ali glavni trend je ostao jasan.
druga mi analiza dalje od ove sada ne treba.
povijest je blagonaklona onima koji je prihvate, a maceha je onima koji je ignoriraju.
ivocar.

tko trazi istinu, mora je znati podnijeti

vremenski intervali u analizi trenda dosta pomazu.

uvijek su prisutne faze kratkorocnih promjena,a ako mudro gledamo zamijetit cemo da vremenski intervali ovih faza promjena iznose oko dva mjeseca.

zamjecujuci izrazitu slicnost izmjene medju fazama,voljni smo ocekivati da ce se u iducoj fazi koja slijedi ponovo kratkorocno promijeniti trend.

iako je moguce da dodje do odstupanja od smjera trenutnog trenda pa cijena krene najprije u pad (prije vracanja nazad u kanal),daleko je veca vjerojatnost da se ponovi prethodna pozitivna promjena (slicno kao izmedju 5. i 7.mjeseca).

najstrpljiviji su uvijek pobjednici,jer tko moze poraziti vrijeme nikada ne gubi bitku.
ivocar.

tko trazi istinu, mora je znati podnijeti



24.08.


Deca, Crobex. još uvijek smo ispod linije uptrenda iz ožujka.
Dolazimo na vrlo snažan otpor dvostruke fibo linije na otprilike 2041-2047 bodova.

Deca, se sjećate kad sam ovo napisala?
A se sjećate onih koji su mi replicirali da to nije nikakav otpor i da bumo to samo preskočili?
Deca,deca……….

[/quote]

banan…ovaj,Brankica…(he,zbunih se)…ne znas ti zlato sto znaci otpor,vidim.

otpor je zlato kada je kroz dugi period cijena konstantno u nemogucnosti prijeci odredjenu razinu,kao naprimjer u sedmom i osmom mjesecu (razinu 1930).

tvoja razina 2041-2047 nije pruzila za sada nikakav otpor,jer je vec u prvom navratu svladana (skoro 2060 bodova),korekcija iza toga je bila nikakva,a vec iduci tjedan ce se posve vidjeti da nemas pravo.

i da,trend je ipak uzlazni,vec neko vrijeme.

neka dijete,ima se vremena za svladati gradivo,
tko ne poznaje dovoljno povijest,ne moze kvalitetno procjeniti ni buducnost…
ivocar
[/quote]

U zadnje vrijeme možemo svjedočiti inflaciji nickova koji se otvaraju da bi napadali i provocirali stare članove.Ti novi članovi naravno nemaju blage veze o TA kao ni gospon ivocar ovdje.Jer inače ne bi ovakve nebuloze pisali.
Dajte molim vas samo čujte ovu provalu koju sam boldala.Veli gospon ivo koji je inače car da moja razina od 2041-2047 do sada nije pružila nikakav otpor i da je u prvom naletu savladana.
Napravila sam graf koji pokazuje da je ta razina testirana već 8 puta i nije savladana, to je ujedno i dupla fibbo linija i predstavlja vrlo jak otpor.Ako nešto ne može biti probijeno u 8 pokušaja onda je to snažan otpor, gospon ivo.A da imate pojma o TA znali bi da otpor nije probijen ako cijena pređe 3-4% iznad i zatvori ispod.Ali naučit ćete ako imate volje i želje.
A do tada gospon ivo, primite se vi citiranja drevnih kineskih poslovica i pošalica.
Pozdrav

uz duzno postovanje kolega brankice,ja kao i spomenuti novi clan ove zajednice (poznatiji pod imenom banani),pokusavam takodjer kao novi clan foruma izaci sa svojim analizama.

vjerujem da ste mislili najbolje svojim prigovorom,no linije otpora ili potpore se ne mogu nasumicno pretpostavljati kako ste ih vi odredili. Ima vise zamjerki vasem grafu,dovoljno je za reci da su prethodne nazovi-tocke-otpora iz sestog mjeseca bile tek usputne stanice te da su par svjetlosnih godina udaljene od danasnjeg stanja indeksa, s nazovi-tockama-otpora koje su toliko zgusnute da se ista moze kvalitetno iscitati.

ujedno,izvukli ste nasilno ove tocke iz ocite korekcije koja je nastupila na svim indeksima,cime dakako one jos vise gube na vrijednosti.

ujedno,ne vidim znacaj ovog otpora (ukoliko i postoji) jer se na crobexu korekcija prakticki nije ni osjetila(za razliku od spya),dakle cak ni trejderi nisu imali velike koristi od tog vaseg podatka.

ujedno,isto tako mogu povodeci se vasom logikom na crobexu naci barem 9 tocaka koji sugeriraju da je nivo 2010-2015 bodova predstavljao velik otpor (sto naravno nije tocno).

ako cemo pravo analizirati otpore i potpore,ovo na spyu izgleda kao prava potpora,sto je daleko bitnije od vase supljeg otpora na crobexu (koji ce ionako brzo pasti vec u narednom danima) i daleko vise pruza informacija ulagacima. naime,ova tocka od 99x je dotaknuta cak 19x u mjesec dana.

inace,verbalno napadanje drugih je najcesce znak vlastite slabosti.
ivocar.

tko trazi istinu, mora je znati podnijeti

New Report

Close