Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovaj put su stvari toliko očigledne da i početnik na burzi zna gdje se ide ovih dana.Ah da zaboravila spomenuti fond menađerčiće,oni su si jadni u nedoumici,u to sam sigurna.Samo,booole njih briga, tuđi novac, tuđi problemi.3×5
p.s.uz dužno poštovanje,neki pojedinci jako griješe u procjeni


Ovaj put su stvari toliko očigledne da i početnik na burzi zna gdje se ide ovih dana.Ah da zaboravila spomenuti fond menađerčiće,oni su si jadni u nedoumici,u to sam sigurna.Samo,booole njih briga, tuđi novac, tuđi problemi.3×5

E tada se obično ne dogodi ono što svi vide, ili što je po vama očigledno.

Korkyra


Evo jedan optimističniji graf koji je također potencijalna mogućnost razvoja događaja!
Al opet napominjem ne mora biti ovako! Moja ideja mogućeg razvoja događaja!

Splićo, ovaj tvoj graf potpisujem sa manjom korekcijom ( kod mene je prvi vrh 2600, pa drama na 1600 i ponovo gore).
Nadam se kako si u pravu !
Pozdrav!

Soto nemoj tako sigurno. Dok sp ne probije donju liniju klina na 960-970, može još uvijek prema gornjoj liniji do cca 1100 pa tek onda odrada klina.


Soto nemoj tako sigurno. Dok sp ne probije donju liniju klina na 960-970, može još uvijek prema gornjoj liniji do cca 1100 pa tek onda odrada klina.

zasto ste VI tak sigurni u taj klin?
kaj mislite da se mozda ne bi mogao izjaloviti?


Soto nemoj tako sigurno. Dok sp ne probije donju liniju klina na 960-970, može još uvijek prema gornjoj liniji do cca 1100 pa tek onda odrada klina.

može i to, to je ujedno i linija trenda i moj drugi count.
ali onda ide niže

ovag graf sam posudila, nemam vix da mogu staviti svoj.
dakle, dugoročni klin na vixu je probijen i to nikako nije dobro

I moj. Jedino u što sam gotovo siguran je pad sp-ja na 960 – 965, a onda će veliki igrači odluciti, koju igru ćemo odigrati.

Moja tehnička kaže slijedeće; slijedi daljnje stiskanje cijene nafte prema nižim razinama (najvjerojatnije je imala svoj vrh na 74 USD za sada) što će omogućiti daljnje jačanje američkog gospodarstva (ali i kineskog što im baš ne odgovara), a to će rezultirati daljnjim rastom SP sve do kraja godine kad će se dogoditi ova veća korekcija koju svi spominjete. Graf vam ne mogu dati jer nisam baš neki umjetnik. [lol]


ovag graf sam posudila, nemam vix da mogu staviti svoj.
dakle, dugoročni klin na vixu je probijen i to nikako nije dobro

VIX.Klin probijen prema gore sa odlučnošću.Cijena prešla preko SMA 50. MACD po prvi puta nakon 6 mjeseci u pozitivi.Prvi otpor na cca 36

Kad svi o vix-u,i ja bih se malo nadovezala,tek da sudjelujem.A candle uzorak je čini mi se evening star.
p.s.interesantno na spx-u morning star,jednom sviće drugom omrče.

Pomalo sotomaic jedan od ova dva klina je već propao,a i ovaj drugi mi je malo nategnut (formacija od 6-og mjeseca) ali ajmo reći da se on uspješno formirao danas.
Sa ovom "uspješnom" formacijom klina implicira se jak i brz pad koji bi trebao probiti postojeću liniju trenda kao da je nema.Bilo kakvo odbijanje od linije trenda kompromitiralo bi klin kao formaciju.
Amo dalje stavili ste otpor na 23% fiba odbije li se cijena od 950 značajnije dobila se formacija uzlaznog kanala.I postoji još tu jedan jaki jaki otpor na 870 tek padom ispod ove vrijednosti narušio bi se up trend,ali već do tada bi se pojavili novi niži vrhovi koji će sugerirati oprez.

New Report

Close