Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ kerefek,
ništa od toga ja nisam tvrdio, samo stavio običan tjedni graf što je čovjek (veki) tražio i ništa više ??? [shocked] Nikakve katastrofične najave nisam donosio, i ne bih se upuštao u rasprave. [bye]

Htjela bih još malo staviti BDI u kontekst tehničke analize i predviđanja kretanja indeksa.
BDI daje smjer indeksima tj. uvijek BDI vodi a burzovni indeksi slijede.
Tako je barem bilo do sada.Koliko sam pogledala otprilike je burzama trebalo oko mjesec dana da reagiraju na BDI.Trenutna situacija je ta da je BDI pao ispod linije uptrenda i ne izgleda dobro.
To možete vidjeti na grafu sa ucrtanom mogućom W linijom recesije.
Drugi graf vrlo zorno prikazuje trenutni potpuni raskorak BDI- a i SP500 indeksa koji i opet potvrđuje sumnje u manipulacije burzama u Americi.Dok BDI pada kao pokošen SP 500 raste kao lud.
Mislim da je to neodrživo.Sile fizike su ipak jače od naštampanih dolara

Momentum i MACD Histogram imaju prekrašne bikovske divergencije na skovacinovom grafu,
koje će još ovaj tjedan reagirat, ne zvao se ja James Knox. [tongue]


Htjela bih još malo staviti BDI u kontekst tehničke analize i predviđanja kretanja indeksa.
BDI daje smjer indeksima tj. uvijek BDI vodi a burzovni indeksi slijede.
Tako je barem bilo do sada.Koliko sam pogledala otprilike je burzama trebalo oko mjesec dana da reagiraju na BDI.Trenutna situacija je ta da je BDI pao ispod linije uptrenda i ne izgleda dobro.
To možete vidjeti na grafu sa ucrtanom mogućom W linijom recesije.
Drugi graf vrlo zorno prikazuje trenutni potpuni raskorak BDI- a i SP500 indeksa koji i opet potvrđuje sumnje u manipulacije burzama u Americi.Dok BDI pada kao pokošen SP 500 raste kao lud.
Mislim da je to neodrživo.Sile fizike su ipak jače od naštampanih dolara

ovdje si pokazao 2008, ajde pokaži bdi index od 2004 do 2006 i pokaži SPX uz to. ne lupetaj. BDI ima veze isključivo sa potražnjom za brodskim prostorom sa jedne strane i ponudom prostora s druge strane. pad BDI index-a ne znači nužno pad za robama već odnos trenutne ponude i potražnje brodskog prostora. Atlantska plovidba je u periodu 2004 do 2005 umalo propala zbog niskog BDI-ja i da nije bilo par brodova za teške terete na OK ugovorima danas je vjerojatno ne bi bilo. Za isto to vrijeme SPX je rastao kao sumantu od 700 prema ATH. SP sada raste jer je sav ovaj silni naštampan novac počeo davati rezultate u realnoj ekonomiji, i teško je za povjerovati u takvim okolnostima pad stock marketa (tehničke korekcije na putu prema gore do desetak posto uopće ne nebrajam u korekcije) a ti ćeš na svakoj takvoj opet zazivati armagedon i troznamenkasti crobexi plašiti ljude kako bi kupio i onda se pohvalilo kako si super prodao i zaradio.

I'LL BE BACK



Htjela bih još malo staviti BDI u kontekst tehničke analize i predviđanja kretanja indeksa.
BDI daje smjer indeksima tj. uvijek BDI vodi a burzovni indeksi slijede.
Tako je barem bilo do sada.Koliko sam pogledala otprilike je burzama trebalo oko mjesec dana da reagiraju na BDI.Trenutna situacija je ta da je BDI pao ispod linije uptrenda i ne izgleda dobro.
To možete vidjeti na grafu sa ucrtanom mogućom W linijom recesije.
Drugi graf vrlo zorno prikazuje trenutni potpuni raskorak BDI- a i SP500 indeksa koji i opet potvrđuje sumnje u manipulacije burzama u Americi.Dok BDI pada kao pokošen SP 500 raste kao lud.
Mislim da je to neodrživo.Sile fizike su ipak jače od naštampanih dolara

ovdje si pokazao 2008, ajde pokaži bdi index od 2004 do 2006 i pokaži SPX uz to. ne lupetaj. BDI ima veze isključivo sa potražnjom za brodskim prostorom sa jedne strane i ponudom prostora s druge strane. pad BDI index-a ne znači nužno pad za robama već odnos trenutne ponude i potražnje brodskog prostora. Atlantska plovidba je u periodu 2004 do 2005 umalo propala zbog niskog BDI-ja i da nije bilo par brodova za teške terete na OK ugovorima danas je vjerojatno ne bi bilo. Za isto to vrijeme SPX je rastao kao sumantu od 700 prema ATH. SP sada raste jer je sav ovaj silni naštampan novac počeo davati rezultate u realnoj ekonomiji,[/b] i teško je za povjerovati u takvim okolnostima pad stock marketa (tehničke korekcije na putu prema gore do desetak posto uopće ne nebrajam u korekcije) a ti ćeš na svakoj takvoj opet zazivati armagedon i troznamenkasti crobexi plašiti ljude kako bi kupio i onda se pohvalilo kako si super prodao i zaradio.
[/quote]

Evo vam graf koji ste tražili i koji lijepo pokazuje potpunu korelaciju BDI-a i SP 500 kroz sve ove godine.Dakle pričate bezveze i trošite moje vrijeme.
Gospon guverner primite se vi lizanja Leda,vikanja buuuuuuuuuull i davanja paušalnih izjava.Tu ste prvak.
A vaša tvrdnja koju sam podcrtala i poboldala o tome kako "silni novac daje rezultate u realnoj ekonomiji" pokazuje vaš nepoznavanje materije.
Pozdrav

hahaha, ja dajem paušalne izjave… nemoj da ti idem kopati o odbijancu sa 1700 na 1850 i onda nazad na troznamenkasti crobex. Evo nas na preko 2000. Nemoj da ti idem kopati o velikom HS-u SP-a na 900 "kojeg si ti prvi vidio" i slične gluposti kojima se blamiraš jedno 7 puta više od mene i još se bahatiš i kvotaš samog sebe. to je vrhunac prepotentnosti …kad netko kvota samog sebe. i btw… kaj si ti čorav ili ne vidiš da od siječnja 2004. do siječnja 2006 BDI i SPX imaju dijametralno suprotan smijer(baš kao što sam i rekao) iako BDI divlja gore dolje tokom tog razdoblja. Opet ti ponavljam Atlantska plovidba bila je na rubu zatvaranja u tom periodu… ako ne vjeruješ meni pitaj ljude koji žive od brodarstva. upstalom… BDI ti za koji dan/tjedan zaokreće prema gore. nemoj se i ovog puta čuditi kao zadnji put kad si mi se javio… a ovaj kratkotrajni odmak BDI-ja od nekog svjetskog index-a je u najamnju ruku prekratak period da bi mogao davati ikakve zaključke. veze ti nemaš kolega.

I'LL BE BACK

Samo za one koga to zanima i kome se brojati neda !!
Ide to ide, polako ali sigurno. target 2040-50 u ovome uzletu po meni smiješno, (čini mi se da je to netko rekao, ili ?? ), neda mi se vračati unazad. Da će crobex preko 2500 hoće.
LP

I very much love INGRA !!

svaka čast mrgude [thumbsup]

Da da, mrgud je forumaš koji je najviše napredovao u TA [thumbsup]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.




Htjela bih još malo staviti BDI u kontekst tehničke analize i predviđanja kretanja indeksa.
BDI daje smjer indeksima tj. uvijek BDI vodi a burzovni indeksi slijede.
Tako je barem bilo do sada.Koliko sam pogledala otprilike je burzama trebalo oko mjesec dana da reagiraju na BDI.Trenutna situacija je ta da je BDI pao ispod linije uptrenda i ne izgleda dobro.
To možete vidjeti na grafu sa ucrtanom mogućom W linijom recesije.
Drugi graf vrlo zorno prikazuje trenutni potpuni raskorak BDI- a i SP500 indeksa koji i opet potvrđuje sumnje u manipulacije burzama u Americi.Dok BDI pada kao pokošen SP 500 raste kao lud.
Mislim da je to neodrživo.Sile fizike su ipak jače od naštampanih dolara

ovdje si pokazao 2008, ajde pokaži bdi index od 2004 do 2006 i pokaži SPX uz to. ne lupetaj. BDI ima veze isključivo sa potražnjom za brodskim prostorom sa jedne strane i ponudom prostora s druge strane. pad BDI index-a ne znači nužno pad za robama već odnos trenutne ponude i potražnje brodskog prostora. Atlantska plovidba je u periodu 2004 do 2005 umalo propala zbog niskog BDI-ja i da nije bilo par brodova za teške terete na OK ugovorima danas je vjerojatno ne bi bilo. Za isto to vrijeme SPX je rastao kao sumantu od 700 prema ATH. SP sada raste jer je sav ovaj silni naštampan novac počeo davati rezultate u realnoj ekonomiji,[/b] i teško je za povjerovati u takvim okolnostima pad stock marketa (tehničke korekcije na putu prema gore do desetak posto uopće ne nebrajam u korekcije) a ti ćeš na svakoj takvoj opet zazivati armagedon i troznamenkasti crobexi plašiti ljude kako bi kupio i onda se pohvalilo kako si super prodao i zaradio.
[/quote]

Evo vam graf koji ste tražili i koji lijepo pokazuje potpunu korelaciju BDI-a i SP 500 kroz sve ove godine.Dakle pričate bezveze i trošite moje vrijeme.
Gospon guverner primite se vi lizanja Leda,vikanja buuuuuuuuuull i davanja paušalnih izjava.Tu ste prvak.
A vaša tvrdnja koju sam podcrtala i poboldala o tome kako "silni novac daje rezultate u realnoj ekonomiji" pokazuje vaš nepoznavanje materije.
Pozdrav
[/quote]
pa dobro ti čovjek kaže, stavi naočale i pogledaj razdoblje 2004-2006…kolika su odstupanja BDI-a od linije trenda a kolike spx-a…



nou problemo, nemam namjeru nastavljati.
ni sad ni ikad više.
ne moraš mi dalje komplimentirati

ko se tuce taj se voli…
sta ti je ljubav..
[rolleyes]

zato ja prilazem graf kao nastavak moje ranije analize koja se pokazala ispravnom,
ovdje je prikazan target crobexa i mozebitni scenario.
[bye]
[/quote]

ima li itko obajsnjenje za ovaj minus?
[shocked]

mozda je ovaj graf od jucer rjesenje svih strepnji?
[proud]





Htjela bih još malo staviti BDI u kontekst tehničke analize i predviđanja kretanja indeksa.
BDI daje smjer indeksima tj. uvijek BDI vodi a burzovni indeksi slijede.
Tako je barem bilo do sada.Koliko sam pogledala otprilike je burzama trebalo oko mjesec dana da reagiraju na BDI.Trenutna situacija je ta da je BDI pao ispod linije uptrenda i ne izgleda dobro.
To možete vidjeti na grafu sa ucrtanom mogućom W linijom recesije.
Drugi graf vrlo zorno prikazuje trenutni potpuni raskorak BDI- a i SP500 indeksa koji i opet potvrđuje sumnje u manipulacije burzama u Americi.Dok BDI pada kao pokošen SP 500 raste kao lud.
Mislim da je to neodrživo.Sile fizike su ipak jače od naštampanih dolara

ovdje si pokazao 2008, ajde pokaži bdi index od 2004 do 2006 i pokaži SPX uz to. ne lupetaj. BDI ima veze isključivo sa potražnjom za brodskim prostorom sa jedne strane i ponudom prostora s druge strane. pad BDI index-a ne znači nužno pad za robama već odnos trenutne ponude i potražnje brodskog prostora. Atlantska plovidba je u periodu 2004 do 2005 umalo propala zbog niskog BDI-ja i da nije bilo par brodova za teške terete na OK ugovorima danas je vjerojatno ne bi bilo. Za isto to vrijeme SPX je rastao kao sumantu od 700 prema ATH. SP sada raste jer je sav ovaj silni naštampan novac počeo davati rezultate u realnoj ekonomiji,[/b] i teško je za povjerovati u takvim okolnostima pad stock marketa (tehničke korekcije na putu prema gore do desetak posto uopće ne nebrajam u korekcije) a ti ćeš na svakoj takvoj opet zazivati armagedon i troznamenkasti crobexi plašiti ljude kako bi kupio i onda se pohvalilo kako si super prodao i zaradio.
[/quote]

Evo vam graf koji ste tražili i koji lijepo pokazuje potpunu korelaciju BDI-a i SP 500 kroz sve ove godine.Dakle pričate bezveze i trošite moje vrijeme.
Gospon guverner primite se vi lizanja Leda,vikanja buuuuuuuuuull i davanja paušalnih izjava.Tu ste prvak.
A vaša tvrdnja koju sam podcrtala i poboldala o tome kako "silni novac daje rezultate u realnoj ekonomiji" pokazuje vaš nepoznavanje materije.
Pozdrav
[/quote]
pa dobro ti čovjek kaže, stavi naočale i pogledaj razdoblje 2004-2006…kolika su odstupanja BDI-a od linije trenda a kolike spx-a…
[/quote]

ja se nacelno slazem da postoji vjerojatnost "manipulacije trzistem" u USA.

cak je i logicno da profesionalni kapital dela prema TA i na taj nacin "manipulira" trzistem…
na kraju ipak se mi bavimo trzistem kapitala, a ne realnom ekonomijom.
a to je ipak razlika.

nije da se zalim zbog te mogucnosti…
[wink]

New Report

Close